Görülmüştür

ÖHP: Açlık Grevleri için Acil bağımsız heyet oluşturulmalı

Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP), cezaevlerinde tutukluların başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevine ilişkin gözlem raporu hazırladı. Raporda, cezaevlerinde 15 Şubat’tan bu yana değişik tarihlerde başlamak üzere şu ana dek bilgisine ulaşılabilen 171 siyasi tutuklunun süresiz dönüşümsüz, 15 Mart’tan itibaren de tüm cezaevlerinde başlatılan 5’er gün dönüşümlü açlık grevlerinin sürdüğü hatırlatıldı.

Kinyas Ataman Bafra Hapishanesindeki Hak İhlallerini yazdı

“Sürgünle buraya gelen arkadaşlarımızın bir ihtiyacı bile karşılanmıyor. Battaniye, nevresim takımları, yastık vs. karşılanmadığı gibi dışarıdan da bize gelmesine izin verilmiyor. Bunlardan daha önemlisi, sürgün esnasında kurum girişinde arkadaşlarımız insan onuruna aykırı, zorla çıplak aramaya tabi tutulmaktadır. (…)Yaklaşık 80 siyasi tutsağız. Ortak alanlarda hukuki anlamda hakkımız olan sohbet yerleri kurumda yer yok denilerek verilmiyor.”

 

KİNYAS ATAMAN

T Tipi Ceza İnfaz Kurumu

Bafra – Samsun

 

***

Merhaba sevgili Adil Okay

Türkan İpek Gebze Hapishanesinden Yazmış

“Böylesi anlamı büyük günde –sembolikte olsa- kutlamayı geniş tutmak yüreklerimizi tüm kadınlara açarak dayanışmak, duygudaş olmak lazım. Bu satırlarla çalışmalarınızda başarılar dilerim.

           Türkan İpek – M Tipi Hapishanesi B8   Gebze/Kocaeli

 

                                                                                                                                    03.03.2017

Sevgili Gamze Heval,

Hasta Tutsak Mehmet yamaç'ın NEwroz Mesajı

NEWROZ PÎROZ BE
Merhaba Gamze Yoldaş
Sevgili Gamze yoldaş Newroz tüm kışları bahara, çirkinliği güzelliğe, ölümü yaşama, sömürüyü Eşitliğe dönüştürmenin adıdır.
Newroz çağın Dehakları olan Emperyalist, Kapitalist, faşist sistemlerine karşı Çağdaş Kawa'nın bize bıraktığı direniş geleneğiyle yeryüzünü yaşanılacak eşit ve özgür bir cennete dönüştürmenin adıdır.
Yeryüzünde hiçbir sömürgeci faşist sistem ve ihanet kisvesi güç, ölümsüzleşen kızıl yüreklerin özgürlük sevdasının karşısında asla duramaz. Kumdan kaleler gibi yerle bir olup gidecektir.