Görülmüştür

Tutsak dayanışma ağı ABD’nin bütün hapishanelerinde eylem çağrısı yaptı

Güney Carolina eyaletinin Lee yüksek güvenlikli hapishanesinde yaşanan ve 7 tutsak yoldaşlarının öldürülmesine cevap olarak tutsak dayanışma ağı ABD’nin bütün hapishanelerinde eylem çağrısı yaptı. Lee hapishanesinde 7 tutsak yaşanan ayaklanmada öldürülürken gardiyanla olaylara müdahale etmmişlerdi. İstekleri, insanca yaşama koşullarının sağlanması, sosyal haklarından yararlanmak, infaz sisteminin değişmesi ve modern köleliğin kaldırılması. 

ÖHP: Açlık Grevleri için Acil bağımsız heyet oluşturulmalı

Özgürlükçü Hukukçular Platformu (ÖHP), cezaevlerinde tutukluların başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevine ilişkin gözlem raporu hazırladı. Raporda, cezaevlerinde 15 Şubat’tan bu yana değişik tarihlerde başlamak üzere şu ana dek bilgisine ulaşılabilen 171 siyasi tutuklunun süresiz dönüşümsüz, 15 Mart’tan itibaren de tüm cezaevlerinde başlatılan 5’er gün dönüşümlü açlık grevlerinin sürdüğü hatırlatıldı.

Kinyas Ataman Bafra Hapishanesindeki Hak İhlallerini yazdı

“Sürgünle buraya gelen arkadaşlarımızın bir ihtiyacı bile karşılanmıyor. Battaniye, nevresim takımları, yastık vs. karşılanmadığı gibi dışarıdan da bize gelmesine izin verilmiyor. Bunlardan daha önemlisi, sürgün esnasında kurum girişinde arkadaşlarımız insan onuruna aykırı, zorla çıplak aramaya tabi tutulmaktadır. (…)Yaklaşık 80 siyasi tutsağız. Ortak alanlarda hukuki anlamda hakkımız olan sohbet yerleri kurumda yer yok denilerek verilmiyor.”

 

KİNYAS ATAMAN

T Tipi Ceza İnfaz Kurumu

Bafra – Samsun

 

***

Merhaba sevgili Adil Okay

Sayfalar