Görülmüştür Ekibi

İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Yaşanan Hak İhlalleri ve Hukuksuzluklar

Şu an İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü bulunan ve ölüm orucu direnişi başlatma hazırlığında olan Cebrail Ancar’ın Ohal ile birlikte giderek artan baskı ve tecrit uygulamalarına maruz kaldığını belirterek; temel haklarının gasp edildiğini beyan etmiştir.

TUTSAKLARA BAHAR YOLLUYORUZ.

Politik tutsaklara yollamak için her iki- üç ayda bir özgün fotoğraflardan yararlanarak en az 500 adet olmak üzere kartpostal hazırlıyoruz. Ayrıca ekibimizden arkadaşlarımızın elle hazırladıkları kartpostalları da yolluyoruz.
İlkbahar geldi sayılır. Tutsaklar göremeyecek. Ama bizim sizin yolladığınız, yollayacağınız mektuplar, kartpostallar onlara bahar sevinci yaşatacaktır.
OHAL'den sonra mektup yazanların sayısının azaldığını üzülerek bildiriyor tutsaklar.

Tekirdağ Hapishanesinde İşkence Gören Tutsaklardan Çağrı

Tekirdağ Hapishanesinde İşkence Gören Tutsaklar yakınları aracılığıyla mesaj yolladılar. paylaşıyoruz:

BASINA VE KAMUOYUNA

Tekirdağ T tipi 1 nolu hapishanesi A-25 koğuşunda 26.02.18 tarihinde saat 08:15 sularında sayım için koğuşa 50ye yakın gardiyan giriş yaparak saldırmaya başlamıştır. Tutsaklarla yaşanılan arbede sonucunda 5 tutsak mazgala alınarak elleri ayaklari ters kelepcelenerek yere yaritilip darp edilmeye devam edilmiştir.

sergimiz 9 Mart'ta Adana'da

 

 “Görülmüştür Ekibi” ile “redfotoğraf grubu” olarak, politik mahpuslarla dayanışmak, onların sesini, düşünce üretimlerini dışarı duyurmak amacıyla başladığımız yeni bir projeyi daha tamamlamış bulunuyoruz. 

 

"İçeriden Dışarıya Fotoğraf - Düşler Tutsak Edilemez" adını verdiğimiz bu çalışma, basında daha önce "Fotoğraf Köprüsü" olarak tanınan ve 55 Mahpus ile 55 Fotoğrafçıyı buluşturduğumuz serginin ikinci aşamasıdır. "Fotoğraf Köprüsü" geçtiğimiz iki yıl boyunca Türkiye'nin birçok yerinde ve akabinde 3 Avrupa ülkesinde sergilenmişti. 

 

Sergimiz İstanbul, Mersin ve Urfa'dan sonra şimdi de Gaziantep'te

Gaziantep’te Açılacak  “Düşler Tutsak Edilemez” Sergisi hakkında

Tarih: 03-05 Mart 2018.

Açılış : 03 Mart 2018. Saat: 17.00

Yer: SYKP Gaziantep İl Binası. Öğretmenevi Karşısı, Nuri Akınal Apt. kat: 6

Gaziantep

 

 “Görülmüştür Ekibi” ile “redfotoğraf grubu” olarak, politik mahpuslarla dayanışmak, onların sesini, düşünce üretimlerini dışarı duyurmak amacıyla başladığımız yeni bir projeyi daha tamamlamış bulunuyoruz.

Bursa'da tutsaklar 8 saat ters kelepçeyle bekletildi

Bursa H Tipi Hapishanesi'nde ayakta sayımı kabul etmeyen HDP ve EMEP'li tutsaklar, gardiyanlar tarafından darp edildi, 8 saat boyunca ters kelepçeli halde tek kişilik hücrelerde bekletildi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Şubat 2018 Çarşamba

BURSA- Bursa H Tipi Kapalı Hapishanesi'nde bulunan siyasi tutsakların, ayakta sayım vermedikleri gerekçesiyle darp edilip tek kişilik hücrelere konulduğu belirtildi.

“Tutsakların düşlerini görünür kılmak… “

(redfotoğraf grubu ve Görülmüştür Ekibi’nin ortak projesi olan “İçeriden Dışarı – Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü” ile “Düşler Tutsak Edilemez”adını verdiğimiz iki aşamalı sergi kitaplaştı. Görülmüştür Ekibi’nden yazar Adil Okay’ın kitapta yer alan yazısını yayınlıyoruz. Başta politik tutsaklar olmak üzere sergilerde ve kitapların yayınlanmasında hiçbir karşılık beklemeden emek verenlere tekrar teşekkür ediyoruz. Birinci projemiz olan, "Fotoğraf Köprüsü" adlı sergimiz bu güne kadar onlarca kentte ve üç Avrupa ülkesinde açıldı.

Sayfalar