Görülmüştür Ekibi

İnfaz düzenlemesinde yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlandı !

 

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle, infaz düzenlemesinde yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeyi inceleyen ÖHD’li avukat Nuray Özdoğan, “Hükümet bu düzenlemeyle düşman infaz hukuku düzenleme ve uygulamalarına devam edeceğini açık etmektedir” dedi. 

 

AKP ve MHP'den 'denetimli serbestlik' formülü: Mafyaya örtülü af

 

 

 

Çakıcı’ya yakın kaynaklar, tehdit ve adam yaralama suçundan cezaevinde bulunduğunu, her durumda infaz indiriminden yararlanacağını belirtiler.

 

AKP’nin hazırladığı infaz paketine göre Alaattin Çakıcı benzeri mafya ve çete gibi organize örgüt suçundan hapse girenlerin cezasında 3 yıl indirim yapılacak. İnfaz paketi çıktığı zaman cezasının bitimine 3 yıl kalanlar hemen tahliye edilecek.

İbrahim Gökçek ve Helin Bölek bir deri bir kemiğe dönüş(türül)müşler.

 

"Gitar çalan, mikrofon tutan eller işlevlerini yitirmiş, sesleri çıkamayacak hale gelmişler. Vicdanlar susmuş, sessizlik yayılıyor her yana… Yarın geç olduğunda bu yükün altından nasıl kalkacağız?"

 

***

Şimdiye kadar Grup Yorum ve ölüm/açlık grevleriyle ilgili yazmaya bir türlü elim gitmedi. Aylardır, İbrahim’in, Helin’in eriyişlerinin, taleplerinin kabulüyle biteceği inancımı korumaya çalıştım.

Sayfalar