Mehmet Yamaç

Beton yığınları arasında sıcakları daha fazla hissediyoruz

“Bacağımda derinin altında onlarca zımba teli kalmış. Çoğu derinin altında etin içinde parmağınla bastırdığında belli oluyor. Daha önce yani sekiz ay önce hastaneye gittim telleri çıkartmaya. Yüzlerce teli çıkarttı ama hepsini çıkartmadılar. Bazıları kaldı. Ben şu an revire hastaneye gitmiyorum doktorların faşist tutumlarını protesto ediyorum. Bu faşistlerden medet umacağımıza kendi imkânlarımızla kendimizi iyileştiririz. Hasan yoldaş tırnak makasıyla on tane zımba telini kırarak parça parça çıkarttı.”

MEHMET YAMAÇ

F TİPİ HAPİSHANE /EDİRNE

***

Yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

1 Mayıs’ta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar;

 yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Mehmet Yamaç

EDİRNE F TİPİ HAPİSHANESİ C-102

***

BİJİ YEK GULAN

MERHABA GAMZE YOLDAŞ,

Sevgili Gamze Yoldaş,

1 mayısta sermayedar haydutlarla hesaplaşmak için biz devrimci tutsaklar; yüreklerimizi yüreklerinizle birleştirip bir sel olup alanlara akalım.

Hasta Tutsak Mehmet Yamaç’a Parmak İzi İşkencesi

Hapishanelerde dijital ortama geçiliyor gerekçesiyle tutsaklardan parmak izi ve göz filmleri zorla alınıyor. Bundan sonra tutsaklar koğuşlara parmak izi ve göz taraması ile girecek. Siyasi tutsaklar da bu keyfi uygulamaya tepki göstererek direniyor. Tedavisi hala engellenen Mehmet Yamaç, ekibimize yolladığı mektupta, mektup ile kitaplarının gitmediğini ve keyfi bir biçimde engellendiğini belirtti. Ayrıca parmak izi uygulamasını kabul etmediği için işkenceye maruz kaldığını ifade eden; Yamaç'ın mektubundan bir bölüm paylaşıyoruz.

Sevgili Gamze yoldaş,

Mehmet Yamaç'tan Yeni Yıl Mesajı... Mektup ve Şiir

SERSALA WE PİROZ BE
Merhaba Gamze Yoldaş,
Sevgili Gamze yoldaş, emperyalist kapitalist faşist sistemlerin ve onların yerli işbirlikçileri ile gerici yobaz çetelerinin elleriyle her gün oluk oluk kan akmaya devam ediyor.

Yaşadığımız coğrafyada insanların sömürüye katliamlara, soyguna, vurguna, talana, ve ölümlere alışmaları aslında bu düzenin kültürüyle birlikte çürümenin de bir göstergesidir. Faşizmin yapmış olduğu tüm pisliğin hukuksuzluğun, adaletsizliğin ve katliamların da ortağıdır.

HAPİSHANEDE NEDEN ÖLMEDİN DİYE SORUŞTURMA AÇMIŞLAR!

Hasta Tutsak Mehmet Yamaç’a kendini yaktığı için hapishane idaresi soruşturma açtı. Ekibimize gönderdiği mektupta hastane de yaşadığı işkencelerin ayrıntılarını anlatıyor.

Merhaba Gamze Yoldaş,                                                                                                                                                                                                                          10.11.2016

 ….

Hasta Tutsaklardan Mehmet Yamaç'ın yeni yıl mesajı

SERSALA WE PİROZ BE

Merhaba Yürek Yoldaşlarım

Sevgili Gamze yoldaş sermaye düzen bekçileri ve gerici yobaz çetelerinin elleriyle katliamlarla, katletmelerle ve sürgünlerle dolu bir yılı geride bırakıyoruz.

2015 yılı ezilenler için ölüm, kan ve gözyaşından başka bir şey getirmedi sermayedar haydutlar kâr hırsıyla insanlığı tüketmeye insanları öğütmeye ve dünyadaki tüm canlıları tehdit etmeye devam ediyor.

Hasta tutsak Mehmet Yamaç Açlık Grevine başlayacak

"Görülmüştür Ekibi'ne yolladığı mektuplarda tedavi haklarının gasp edildiğini ifade eden Mehmet Yamaç, eğer bu uygulamalar devam ederse açlık grevine başlayacağını bildirdi.

iletişim adresi:

MEHMET YAMAÇ - F TİPİ HAPİSHANE -  EDİRNE

Mehmet Yamaç için başlatılan imza kapmanyası devam etmektedir:

https://www.change.org/p/herkes-hasta-tutsak-mehmet-yama%C3%A7-%C4%B1n-e...

 

Sayfalar