Mezopotamya Ajansı

71 yaşındaki Güler'in tutukluluğuna ilişkin önerge verildi

HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, "Örgüte yardım ve yataklık" gerekçesiyle tutuklanan Fatma Güler'in durumuna ilişkin Meclis'e önerge verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim Milletvekili Alican Önlü, "Örgüte yardım ve yataklık" gerekçesiyle 31 Ekim'de tutuklanan ve ağır sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan Fatma Güler'in (71) durumuna ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yanıtlaması talebiyle Meclis'e önerge verdi.

‘Ayakta sayımı kabul etmediğimiz için her sabah saldırıya uğruyoruz’

Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi'nde 6 Kasım'dan bu yana ayakta sayım dayatmasına karşı çıktıkları için tutukluların gardiyanlar tarafından her sabah darp edildiği iddia edildi. 

 

Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan C-16 koğuşunda kalan 13 siyasi tutukluya yönelik saldırıların aralıksız devam ettiği bildirildi. 6 Kasım tarihinden bu yana ayakta sayım dayatmasına karşı çıktıkları için gardiyanlar tarafından darp edildiklerini belitten tutuklular, yaşadıklarını aileleri aracılığıyla kamuoyuna aktardı. 

 

İç Anadolu Hapishaneleri raporu açıklandı: Bir eli olmayan tutukluya ters kelepçe!

İç Anadolu Bölgesi Hapishaneleri 3 Aylık Hak İhlalleri Raporu açıklandı. İHD’nin hazırladığı raporda, Düzce T Tipi Cezaevi’nde bir eli olmayan Sinan Tutmaz’a ters kelepçe takılmak istendiği ve daha sonra ayaklarından kelepçe takılmaya çalışıldığı aktarıldı. 
 

İHD İzmir Şubesi: 10 bin 148 hak ihlali yaşandı

İHD İzmir Şubesi, 4 aylık raporlarını açıklayarak, toplamda 10 bin 148 hak ihlalinin yaşandığını kaydetti. 
 
İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi, Ege Bölgesi’nde 4 ayda yaşanan hak ihlalleri raporunu açıkladı. Şube binasında yapılan açıklamaya, dernek üyeleri katıldı. Raporu İHD üyesi Cemile Karakaya okudu. Karakaya, raporun Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos aylarını kapsadığını belirtti. 
 
‘154 GÖZALTI GERÇEKLEŞTİ’
 

Tutuklu gazeteci Sayılğan’ın mektubuna ‘Sakıncalı’ denilerek el konuldu

Gazeteci İdris Sayılğan’ın tutuklu bulunduğu Trabzon E Tipi Cezaevi’ndeki hak ihlallerine dair yazdığı mektuba, cezaevi yönetimi tarafından “Sakıncalı” bulunarak el konuldu. 

 

İki yıldır tutuklu olan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri İdris Sayılğan’ın Trabzon E Tipi Cezaevi’nde yaşanan hak ihlalleriyle ilgili yazdığı mektup cezaevi yönetimi tarafından “Sakıncalı” bulanarak el konuldu. 

 

‘SAKINCALI’

 

Sayfalar