HASTA TUTSAKLARDAN ALİ BABA ARI’DAN YENİ MEKTUP VAR

ALİ BABA ARI 1 No’lu F Tipi hapishane C Tek 54  TEKİRDAĞ

05.05.2014

Merhaba Sevgili Adil Okay;

Şuan iki farklı tarihte göndermiş olduğun kart duruyor önümde gecikmeli cevap veriyorum onun için kusura bakmayın.

Şu göndermiş olduğum sağlık rapor sonuçlarıyla ilgili, öncelikle alakan ve duyarlılığın için sana teşekkür ediyorum ve telkinlerin içinde ayrıca sağol.

Evet dostlar, size gönderdiğim raporun bir benzerini Ankara’da hemşire olan kız kardeşime gönderdim. Aslında düşüncem bütün dosya’yı ona göndermek ve sonuçlarını tanıdığı bir Dr.’a baktırmaktı, ama son anda göndermekten vazgeçtim. Ve sağlık dosyasını ilkin İst. İHD Şubesine gönderdim. Fakat daha sonra zarfın üstüne “adres yetersiz” notu düşülmüş halde iade edildi. Bu gibi durumlarla çok sık rastlanır olduk. Onca posta bedeli ödüyoruz (erken ve sağlam) gitsin diye ama; ptt çalışanlarının çok umursadığı yok. Kızıma da gene aynı hafta içinde T. Mektup göndermiştim, ona da şöyle bir not düşülmüş halde geri iade geldi “Bekleme süresi dolmuştur.”

Neyse iade gelen raporu bu defada İHD Ankara Genel Merkez adresine postaladım. Şu saat oldu hala bir haber yok, yani iade geldiyse diye söylüyorum, ve ayrıca iade gelmişse de şu anda bana vermezler çünkü iletişim yasağım var, ve o da 15 gün sonra doluyor. Senin anlayacağın dostum, ben bu satırları 15 gün önceden yazıyorum.

Dışarıda ortalık toz-duman, tapeler, ses kayıtları, yolsuzlukları, ihaleye fesat karıştırma, evlerde çıkan milyon dolarlar, Alo Fatihler, yerel seçimler vs. vs.

Benim cephede birkaç gelişme oldu. Biri olumsuz biri ise hiç yok yere iyi diyeceğimiz bir şey oldu. Gerçi henüz pratiğini yaşamadık. Ama ben önce olumsuz gelişmeye değineyim. İki ay olmak üzere iki arkadaşın daha ağırlaştırılmış müebbet cezası onaylandı ve tek kişilik hücrelere aldılar. Olumsuz dediğim bu. Bu arkadaşlarda bizim eski yoldaşlardan yani Özgür Gelecek okurları. Biri şuanda benim yan hücre komşum “ VELİ ÖZDEMİR” diğeri ise benim eskiden kaldığım hücre 58’de, yan havalandırma komşum olur, adı “YAŞAR ERİŞ.” Bunun durumu çok daha kötü oldu. Normalde bu tahliye edilmiş, mahkemenin son karar günü o da gidip duruşmayı izliyor ve cezası ağırlaştırılmış müebbet olunca salonda tutuklayıp getiriyorlar.

Bana da Av. Altı kişilik dosyada "ilk çıkanların başında olduğumu” söylemişti, bak şimdi nerdeyim. Ceza almak bir yana, ilk tek kişilik hücreye alınan da benim. Onlar ise normal üçlü hücrelerde kalıyorlardı. Yedi yıl sonra aynı dosyadan olan birinin tek kişilik hücreye alındığını duydum ama sadece duydum. Dosyanın asıl aktörü ise, hala üçlü hücrelerde kalıyor.

İyi bileceğimiz şey ise havalandırma sürem üç saat oldu ve isteğe bağlı olmak kaydıyla üç kişiyle aynı anda havalandırmaya çıkabiliyoruz, artı son yapılan açlık greviyle de “aynı koridorda bulunan Ağır Müebbetler, gene isteğe bağlı olarak spora ve kütüphaneye bir saat çıkabilecek. Ama benim henüz tam anlamıyla hayata geçmedi. İyi gelişme dediğim buydu. Ve bir küçük iyi gelişmede benim özelimde oldu. Bir iki defa oldu telefonla kızımla Rojda ile görüşüyorum on dakikalığına ve ayrıca geçen Şubat ayında da sürpriz bir açık görüş yaptım, büyük kızımla. Ufağıyla henüz tam anlamıyla, görüşemiyorum. Bir defa ablasıyla beraber ziyaretime gelmişti. Yani on yıl sonra. Evet durum kabaca böyle benim yakada.

Görüşünceye dek her şeyin gönlünüzce olması/geçmesi umuduyla en içten devrimci selam ve sevgiler sunuyorum size.

Sevgilerle

Ali Baba Arı  

1 No’lu F Tipi hapishane C Tek 54 TEKİRDAĞ

İlişkili İçerik