Bandırma Hapishanesinden Sergimize Kutlama Mesajı

“Gazeteden İçeriden Dışarıya Fotoğraf Köprüsü ' nün ikincisinin açılacağını okudum. Değerli Özcan Yaman Dost açıklama yapmıştı. Bu yüzden başta değerli Keke 'mi, görülmüştür ekibini, redfotoğraf emekçilerini selamlar, iyi ki varsınız diyorum.”

Ayhan KAVAK

Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi

***

29.01.2018

Keke Adil Hocam 'a ;

Selam, sevgi ve saygılarımla merhaba...

Daha önceden yılbaşından önce ve sonra iki ayrı kart yazmıştım. Bizim bu yok sayılan ve görünmek istenmeyen diyarlarımızdan normal posta ile giden kart ve mektupların ulaşımı faili meçhule gitmemişse şayet aylar sonra ulaşıyor ancak. Bu yüzden ekonomik anlamda belimizi bükmeden belli periyodlarla anca taahhütlü yazabiliyoru /z /m .

Tabi daha çok dışarıya hazırladığım yazılar ile birlikte oluyor. Ev üzerinden yolluyorum ki e- mail üzeri yollanabilsin ve aldıklarına dair cevap verilebilsin. Ne de olsa iyi sıhhatler olsunlar demlerinde yaşıyoruz. Hele ki yaşanan ve yaşatılan trajedilerin yanı sıra mekân ayırımı yapılmadan korku ve kaotik durum yaratımı karşısında bu soğuk duvarlar ardından dışarıya taşmak o kadar kolay olmamakta... Hoş dışarının da içeriden bir farkı kalmadı ya .. Buna rağmen değerli Kekem gibi nice direnç güllerinin ayakta kalıp direnç gülü olmalarını duymak veya okumak bana / bize moral ve motivasyon oluyor... Bu coğrafyada trajediler bitimsiz oldu ve olmaya devam ediyor. Savaş çığırtkanlığında yarışa girildiği böylesi günlere barışı savunmak bile krimanilize edilmeye yetiyor. Ama biliyoruz ki yarınlarda başı dik, alnı açık olanılar; insanlıktan yana tutum sergileyenler olacaktır. Söylenecek çok şey var kuşkusuz. Hani derler ya amaç üzüm yemek diye... Ben de öyle davranarak kısa kesiyorum...

            Değerli Keke gazeteden İçeriden Dışarıya Fotoğraf Köprüsü ' nün ikincisinin açılacağını okudum. Değerli Özcan Yaman Dost açıklama yapmıştı. Bu yüzden başta değerli Keke 'mi, görülmüştür ekibini, redfotoğraf emekçilerini selamlar, iyi ki varsınız diyorum. Ayrıca Özcan Dost 'a ve Bandırmaya geldiğimden beri irtibatım kesilen Metin Ekinci Dostuma çok çok selamlarımı, saygılarımı sunarım. Sanırım koşulların etkisinden kaynaklanıyordur. İlk geldiğimde Metin Arkadaş ' a yazmıştım fakat alıp almadığını şu ana kadar öğrenmiş değilim. Daha Siirt 'teyken hayal ettiğim fotoğrafın hikayesini kabaca yazmıştım oda ona istinaden hayal ettiğime yakın güzel bir fotoğraf çekip yollamıştı. Halen de yanımda duruyor.(…). Aslolan dayanışma ağını yükseltmeyi şiar edinen siz değerli canların komünal paylaşım etkinliğinin yüreği güzel, beyni aydınlık insanlara ulaşmasıdır.

(...) Tabii ki Sevgili Can yiğenim Öykü Can 'ın gözelerinde öperim. Şimdi ilk yarı karnesini pekiyilerle doldurmuştur. Tülin Heval'e ve tüm özgür yaşam sevdalılarına selamlarımı, saygılarımı iletirim... Başarı ve esenlikler dilerim...

 Ayhan KAVAK

Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi

 

İlişkili İçerik