ÇİZGİLER DUVARLARI DELDİ, KİTLELERLE BULUŞTU...

"Görülmüştür" Ekibi'nin uzun süredir yoğun emekle hazırladığı ÖZGÜRLÜK temalı DUVARLARI DELEN ÇİZGİLER isimli mahpus karikatürleri sergisi Adana'da...  
Hatay, İskenderun ve İzmir'de kitlelerle buluşan sergi, Mersin'de, İHD ve WKEMDG ile birlikte gerçekleştirildi.
18-22 Mayısta, Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda kitlelerle buluşacak sergi, Görülmüştür Ekibi, İHD Adana Şubesi ve WKEMDG/ÇUKUROVA'nın ortak çalışması olarak hazırlandı. Uzun bir hazırlık dönemi sonrasında, 18 Mayıs 'ta açılışı yapılan sergimize ilk gün yoğun ilgi gösterildi.


İHD Adana Şube'den, toplu olarak gelindi. Bölge eğitim seminerleri nedeniyle, birçok İHD şube yöneticisi de aramızdaydı.  Ayrıca WK aktivistleri-dostları Mersin ve yakın çevreden  sergimize gelerek destek sundular. Görülmüştür Ekibi'nden Adil Okay Dostumuzun birçok tanıdığı bizlerleydi . Ayrıca,  DKÖ ve kurum temsilcileri, yazar-şair ve basın emekçileri,  duyarlı insanlar sergimizi ziyaret ederek bizlere güç verdiler.
Açılış konuşması, İHD Adana Şube Başkanı Av. İlhan ÖNGÖR  tarafından yapıldı. Ayrıca İHD Genel Sekreteri Osman İŞÇİ,  Görülmüştür Ekibi'nden Adil OKAY ve WKEMDG'den Bekir Sıtkı KEÇECİ birer konuşma yaptılar.  Ortak vurgu, Cezaevlerindeki mahpusları yalnız bırakmama  ve gündemdeki Ölüm Orucu ve Açlık Grevleri'yle ilgili duyarlılık-dayanışma odaklıydı.


İlk gün oldukça kalabalık ve yoğun ilgi sözkonusuydu.
İkinci gün de gelen giden duyarlı insanlar ve dostlarımız yanımızdaydı.  
Sergimizin üçüncü günü,  HDP Adana vekili Tülay HATİMOĞULLARI ve HDP yöneticileri ile mahpus yakınları sergimizi ziyaret ettiler. Bu gün de yoğun ilgi vardı.
İki gün daha sürecek sergimize, yüreğinde insan sevgisi, sanat tutkunluğu olan herkesi bekliyoruz.
Bu serginin hazırlık aşamasından, salona taşınmasında ve sergi süresince çaba gösteren herkese sonsuz teşekkürler...
Geleceğimiz Güzel Olacak!..

WKEMDG/ÇUKUROVA