Gazete Fersude

Alman mahkemesi Mahir Çayan'ın resmini suç saydı

13 Kasım 2017 tarihinde Belçika’nın Liege kentinde gözaltına alınarak, Almanya’nın iade talebi üzerine tutuklanan ve 20 aralık tarihinde Belçika mahkemesi tarafından Almanya’ya iade edilen Türkiye’li sosyalist Engin Gökoğlu’nun yargılanması devam ediyor.

Gerçek Gündem’in haberine göre Almanya’da yargılanmakta olan Erdal Gökoğlu 12 Haziran tarihinde savunmasına devam edecek. Hakkında 3 yıl 10 ay hapis cezası istenen Gökoğlu’na yapılan suçlamalar arasında, konser afişleri, panel fotoğrafları ve Mahir Çayan’ın kara kalem çizimleri gösterildi.

KHK'LI TUTUKLU ÖĞRETMEN TEK KİŞİLİK HÜCREDE KALP KRİZİ GEÇİREREK HAYATINI KAYBETTİ

OHAL sonrası KHK ie işten atılan ve cezaevine giren öğretmen Muzaffer Özcengiz, kaldığı tek kişilik hücrede yaşamını yitirdi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL’de Kanun Hükmünde Kararname ile öğretmenlikten atılan ve Çorum Cezaevi’ne gönderilen Muzaffer Özcengiz, kaldığı tek kişilik hücre de kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

AYM’nin başvurusunu reddettiği 28 yıldır tutsak olan Serhat Tuğan’ın annesi yoğun bakımda

Tuğan’ın kardeşi isyan etti: Umut bitti!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi ve AYM Serhat Tuğan’ın başvurusunu reddetti

28 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan Serhat Tuğan’ın Anayasa Mahkemesi’ne yeniden yargılanmak için yaptığı bireysel başvuru reddedildi. Serhat Tuğan’ın annesi yoğun bakıma alındı.

‘Cezaevinde kendine işkence yaparak, gardiyanları ve kurumu zor durumda bıraktı’

Elazığ 1 Nolu Cezaevinde tutuklu bulunan Ergül Tuncay, cezaevinde gördüğü işkenceleri ve yaşadığı baskıyı bir mektup ile İHD Diyarbakır Şubesine bildirdi.

İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi, bir mektup ile kendilerine cezaevinde yaşadığı baskıları anlatan Ergül Tuncay’ın yaşadıklarına ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, İHD’ye verdiği yanıtta kendini “tutuklunun cezaevi personeli ve kurumu zor durumda bırakmak için kendisine işkence ettiğini” diye savundu.

Cezaevinden 4 aydır haber alamadığı oğlunun hayatından endişe ediyor

Önce hücre cezası verilen, sonra telefon yasağı getirilen tutuklu İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, 6 aydır görmediği, yaklaşık 4 aydır duymadığı oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirterek duyarlılık çağrısında bulundu.

Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 18 Mart’tan bu yana hücrede tutulan İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, oğlunun sağlığından endişe duyduğunu söyleyerek, bir an önce koğuş arkadaşlarının yanına götürülmesini istedi.

Önce hücre sonra telefon 

Silivri’de, tek başına 10 gündür süresiz açlık grevinde!

Mustafa Özgür Mulla, 12 ağustos günü gözaltına alındı, 13 Ağustos günü de çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Mualla, aynı gün Metris Cezaevi’ne, 2 gün sonra ise Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Mualla, cezaevinde baskı ve işkence ile karşılaştı, hakları gasp edildi. Şimdi de açlık grevinde.

12 Ağustos günü GBT kontrolünde gözaltına alınan ve hakkında kesinleşmiş cezası olduğu için 13 Ağustos günü Metris Cezaevi’ne gönderilen Mustafa Özgür Mulla, burada 2 gün kalıp, daha sonra Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

İşkence Silivri’de başladı