2034’te Hapisten Çıkıyorum. Akdeniz’in güzelliği kalır mı o zamana kadar? Denizi çok özledim. “

Tarih: 
Perşembe, 16 Şubat, 2017

“On üç yıl sonra ayaklarım toprağa değecek (eğer bir aksilik olmazsa). Kamera takmaya başlamışlar havalandırmalara. Yaşam alanını gözetliyorlar; o kadar önlem yetmiyor onlara. Ne diyelim, gözleri doysun. Doyar mı? Sanmam. (…)Hasan Gülbahar 2 No’lu da. Yazışıyoruz. Yakında çıkar belki. Yine kavuşursunuz. Ben 2034’te çıkıyorum. O zaman gelirsem belki torununu görürüm. Akdeniz’in güzelliği kalır mı o zamana kadar? Denizi çok özledim. “

ADNAN ÖZTEL

1 No’lu F Tipi Hapishane. C- 68

TEKİRDAĞ

 

5.2.2017

Saygıdeğer Adil Okay,

Mektubunu aldım. İçinden iki kitap ayracı, üç kart çıktı. Kartın ikisi boştu. Köpekle oynayan Öykü mü? Çok büyümüştür şimdi. (…) Çıkınca ben de böyle bir köpek edineceğim. :) Çayırları özlemişim. F Tipinde toprak saha varmış. Yazın çıkarıyorlarmış. On üç yıl sonra ayaklarım toprağa değecek (eğer bir aksilik olmazsa). Kamera takmaya başlamışlar havalandırmalara. Yaşam alanını gözetliyorlar; o kadar önlem yetmiyor onlara. Ne diyelim, gözleri doysun. Doyar mı? Sanmam.

Seni ve Öykü’yü görünce içimde bir şeyler kıpırdadı. Benim de bir kızım olsaydı, hiç de fena olmazdı. İçerideyken olmasını istemezdim. Dışarıda doya doya zaman geçirirdim. Eşinize de selam ve sevgiler. Umarım sağlığınız iyidir. İkinize de çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Kitabı tekrar yollamışsın, ama bana ulaşmadı. Eline, yüreğine sağlık. Ulaşmış kadar oldu.

 Babanın da şair olduğunu bilmiyordum. Şiirleri güzeldi.

Benim şiirden kart yapıp bana göndermişsin. Çok incelikli bir davranış. Duygulandım. Teşekkürler. Arzu da yazdı bana. Çok kötü bir rahatsızlık geçirmiş. Umarım mektuplar bundan sonra engelle karşılaşmaz.

İade edilen zarfın üzerine yazmışsın, kitabımı aldığını. Tanıtımını da yapmışsın. Sağ ol, var ol. Sizin gibi dostlar kolay bulunmuyor.

Her işi hallettiler. Bana düşen daha çok çalışmak, çalışıyorum. Sürgün dengelerimi sarstı ama. Yeni yer, yeni ilişkiler, yeni koşullar derken işler yoluna girdi, girmedi, yürüyoruz, yoldayız hep.

Kitabımla ilgili görüş, eleştiri ve önerilerin olursa bana yazabilirsin. İnsancıl Dergisine yazabilirsin. Çok zor koşullarda yazdım o kitabı.

Şimdi şiir çalışıyorum. Bir dosya hazırlıyorum. Bakalım sonu nasıl olacak.

Öykü’ye bir kart gönderiyorum. Umarım beğenir.

Benim şiirli kartımdan varsa birkaç tane gönderir misin?

Hasan Gülbahar 2 No’lu da. Yazışıyoruz. Yakında çıkar belki. Yine kavuşursunuz. Ben 2034’te çıkıyorum. O zaman gelirsem belki torununu görürüm. Akdeniz’in güzelliği kalır mı o zamana kadar? Denizi çok özledim.

Kal sağlıcakla. Sağ ol, var ol.

Adnan Öztel

 

NOT: 1) Karalama yoktur.

2) Bazı gazete ve dergiler gönderildiği hâlde bana ulaşmıyor. Mektuplar ulaşmıyor, ulaşanlar geç ulaşıyor. APS gönderiyorum, 8-9 gün sonra buradan çıkıyor.

3) Kan tahlilim ayda bir alınmıyor. Çok geç alınıyor. Sonuç bana bildirilmiyor.

4) Kontrol için hastane sevkim gecikiyor.

Tekirdağ’dan kucak dolusu selamlar, sevgiler.

İlişkili İçerik