Adnan Öztel

Tutsak yazar Adnan Öztel'den şiirler. " "YARALI BİR ASMA KÜTÜĞÜ I- II"

Kitap hakkkında bilgi:

Adnan Öztel’in insana seslenişi tek yönlü uçuk kaçık bir sesleniş değil. Birikimin yoğunluğundan damıtıyor yaratıcılığını. Adnan Öztel’in seslenişi direnmeyi yaşam biçimi bellemiş bir insanın, bir yaratıcı insanın konuşmasıdır. Onun konuşması dağlara, ırmaklara, ovalara yayılan bir çığlığın sözcüklere dökülmesidir. İlgi alanı geniş. Estetik, felsefe, şiir… daha ne olsun.

İnsancıl Yayınları

Behcet Hastası Adnan Öztel'den Bir Mektup bir de Şiir: GÖREMİYORUM

3.11.2019

Sevgili Adil Okay;

Ben Behçet hastasıyım. Gözümde de Üvest var. Dolar yükselince devlet ithal ilacını almadı. Yerine yazılan ilaç da eşdeğer olmadığından gözümde ödem oluştu. Okuyamaz yazamaz olmuştum.Şimdi ödem giderici ilaçla biraz düzeldi. Piyasada ilaç yok. Diğer ilaçlar tehlikeli. Özellikle hapishane koşullarında kullanılması sakıncalı. Ayrıntıları uzun anlatıp sizi üzmeyeyim. Bu durumla boğuşuyorum. Size bu durumu anlatan bir uzun şiir de gönderiyorum.

 

Hasta Tutsak Adnan Öztel'den mektup var: Yollladığımız Kitapları Aldım

Adnan Öztel

1 No’lu F Tipi Hapishane c- 96

Tekirdağ

18.06.2017

Sevgideğer Adil Okay,

Gönderdiğin kitabı, ardından gönderdiğin mektubu (içinde iki kart vardı) aldım, teşekkürler. Kitap için kutlarım. Daha okuyamadım, okuyunca görüşlerimi sana yazacağım. ‘’Fotoğraf köprüsü’’ adlı kitapçığın bana ulaşmadı.

2034’te Hapisten Çıkıyorum. Akdeniz’in güzelliği kalır mı o zamana kadar? Denizi çok özledim. “

“On üç yıl sonra ayaklarım toprağa değecek (eğer bir aksilik olmazsa). Kamera takmaya başlamışlar havalandırmalara. Yaşam alanını gözetliyorlar; o kadar önlem yetmiyor onlara. Ne diyelim, gözleri doysun. Doyar mı? Sanmam. (…)Hasan Gülbahar 2 No’lu da. Yazışıyoruz. Yakında çıkar belki. Yine kavuşursunuz. Ben 2034’te çıkıyorum. O zaman gelirsem belki torununu görürüm. Akdeniz’in güzelliği kalır mı o zamana kadar? Denizi çok özledim. “

ADNAN ÖZTEL

1 No’lu F Tipi Hapishane. C- 68

TEKİRDAĞ

 

5.2.2017

Saygıdeğer Adil Okay,

Hasta Tutsak Adnan Öztel'den mektup var

“Siz değerli dostların dayanışması biz içeridekileri sevindiriyor... Deniz kenarında pembe çocuk ayakkabısı olan fotoğraf çok güzeldi. Denizi çok özlemişim. Öyle böyle değil. Havalar serinleyince de grip salgını başladı. Ben Behçet Hastası olduğumdan bende ağır seyrediyor...  Burada koğuş bir ara 20 kişiye çıktı. Yerlerde yatıyorduk.”

Adnan Öztel