Türkiye Cezaevlerindeki Hasta Tutsakların Listesi

TÜRKİYE CEZAEVLERİNDEKİ HASTA MAHPUSLAR LİSTESİ VE SAĞLIK DURUMLARI BİLGİLENDİRMESİ
Listemizde 282 kadar ağır hasta mahpus bulunmaktadır. 283'den sonraki alfabetik liste, sağlık sorunları artan ve tedavileri yapılmayan mahpusları içermektedir. 282 ağır, toplam 721 kişilik hasta mahpus listesi aşağıdaki gibidir (liste SIRA NO, ADI SOYADI, BULUNDUĞU CEZAEVİ, TESPİT EDİLEN HASTALIĞI şeklindedir).
 1. AVNİ UÇAR: Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi (Tedavi Nedeniyle Diyarbakır Cezaevinde) Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, 2006 Yilinda Malignite Nedeni Ile Sağ Nefrektomi Operasyonu Geçiren Hasta, 2011 Yilinda Mesane Ca Tanisi Ile Opere Olmuş. Son Olarak 2012 Yilinda Sol Böbrekte Solit Lezyon Saptanmasi Üzerine Metastaz Açisindan Değerlendirmek Amaciyla Abdominal Bt Ve Pet Ct Yapilmiş. Pet Ct Raporu Dosyada Yoktu. Hastada Yeni Malignite Oluşumu Ve /Veya Metastazin Değerlendirilmesi Amaciyla Tanisal Cerrahi Girişim Zorunluluğu Ve Aciliyeti Mevcuttur. Hastanin Üroloji Tarafindan Ivedilikle Cerrahi Girişimler Açisindan Değerlendirilmesi Uygundur. Işlemin Yapilmamasi Veya Gecikmesi Halinde Hayati Tehlike Mevcuttur.                                                                                                     
 2. ABDULLAH KALAY: Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff, Kulaklarda %25 Duymama, Mide Ve Bağirsak Sorunu. Iki Kez Anjiyo Olmuş, Kocaeli (Kandira) Cezaevindeyken Kalp Krizi Geçirdi, Geç Müdahaleden Dolayi Kalp Hücreleri Öldüğü Için Kalbi %35 Çalişiyor. Hem Adli Tip Hem Hastane Raporu Var.
 3. ABDULHAKİM EŞİYOK: Gümüşhane E Tipi Kapalı Hapishanesi 1994 Yilindan Beri Kafasindan Aldiği Bir Darp Sonucu 8 Mm Demir Parçasiyla Yaşamakta Olduğunu Ve Bu Demir Parçasinin Ameliyat Ile Alinabilecek Durumdayken Cezaevi Idaresinin Eşiyok'un Tedavi Edilmesini Engellediğini; Sürekli Ilaç Tedavisi Almasi Gereken Eşiyok'un, Ayni Zamanda Mide Ülseri Rahatsizliği Da Var.
 4. ADEM AMAÇ: Antalya Hapishanesi Bağirsak Bölgesinde Şarapnelden Kaynakli Parçalanma
 5. ABDULKAHAR AKSOY: Kiriklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Insüline Bağli Diyabet, Hipertansiyon, Erken Evre Koah Ve Amfizem, Bel Fitiği, Mide, Bağirsak Rahatsizliği, Baş Dönmesi, Boyunda Ağri.
 6. ALİ TEKE: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff Ve Ölüm Orucuna Bağli Hafiza Kaybi.
 7. AZAD PAYÇU: Muş E Tipi Hapishanesi Astim,Bronşit,Mide Ülseri,Hemoroid,Sinüzüt,Bel Fitiği,Üçüncü Kattan Düşmeden Kaynakli Bel Kirikliği
 8. ABDURRAHMAN YILDIRIM: Şakran T Tipi Hapishanesi Kafada Şarapnel Parçasi Var. Kafatasında Bulunan Şarapnel Parçasından Dolayı Ağır Acılarla Boğuşmak Zorunda Kalıyor. Sancıları Başladığında Ise, Yüzünün Bir Tarafı Felç Olduğu Için Yüzünü Hissedemiyor.
 9. ALİ HAYDAR YILDIZ: Metris R Tipi Hapishanesi 2012 Yilinda Omuriliğine Kurşun isabet Etmesi Nedeniyle Belden Aşağisi Felç, Tek Başina Günlük Yaşamini Sürdüremez Halde. Belden Aşağisini Hissetmediği Için Tuvaletini Kaçirmaktadir. (Sürekli Temizlenmesi Gerekiyor) Felçli Olmaktan Kaynakli Sürekli Yatakta Yattiğinda Vücudunun Bir Çok Yerinde Yatak Yarasi Oluşmuştur Ve Yaralari Giderek Ağirlaşmakta, Zaman Zaman Cerrahi Müdahale Yapilmaktadir. Yaralarinin Yarattiği Ağri Ve Sancilar Nedeniyle Sürekli Olarak Ağri Kesici Kullanmakta Olup Sağlik Durumu Ve Içinde Bulunduğu Koşullar Nedeniyle Psikolojisi Iyi Değil. Durumu Ciddidir
 10. AYDIN DEĞİRMENCİ: Samsun Uzunköprü E Tipi Hapishanesi 1997’de Kalin Bağirsak Kanserine Yakalandi Ve Bağirsağindan 12 Santim Alindi Ve Karnina Torba Bağlanarak Tuvalet Ihtiyacini O Şekilde Giderilmek Zorunda Kaliyor. Bu Hastaliği Her An Tekrardan Başlayabilir. Ceza Evinde Tedavi Edilemiyor
 11. AYDIN ÇUBUKÇU: Ordu Cezaevi Hapishanesi Ileri Derecede Siroz, Tek Gözünü Kaybetmiş. Hepatit B Hastasi, Akciğer Ameliyati Geçirmiş Ve Doktorlar Tarafindan Cezaevinde Kalamayacaği Yönünde Verilen Rapora Rağmen Tahliye Edilmiyor
 12. AZİZ BAYIN: Metris 2 Nolu T Tipi- C-1 Hapishanesi Şizofren. Diazem Alginaton Adli Iğneleri Her Gün Kullanmak Zorunda, Kullanmadiği Takdirde Kendisine Ve Çevresindekilere Zarar Vermekte.
 13. ASKERİ ŞAHİN: Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Dicle Üniversitesi Hastaneleri Sağlik Kurulu Da Raporunda, Hastada 3 Gün 5 Saat Diyalize Girdiğine Dikkat Çekildi. Raporda, Şahin'in Sağlik Sorunlarindan Dolayi Kaldirildiği Hastanede, Hayati Tehlikesinin Bulunduğu Belirtilerek, Hastaliğin Bulunduğu Koşullarda Tekrarlanabileceği Uyarisi Yapildi.
 14. ALAATTIN ÖĞET: Edirne F.Tipi Hapishanesi Ağırlaştırılmış Müebbet Hükümlüsü Ağir Pisikolojik Hasta Kendine Ve Diğer Mahpuslara Zarar Verebilecek Düzeyde Tüm Mahpuslar Durumunu Bilmekre.Idare Ilgilenmemekte.Ağir
 15. ABDURRAHMAN FÎDAN: Şakran 4 Nolu T Tipi Hapishanesi Epilepsi Ve Bel Fitiği Olmasi Nedeniyle Sik Sik Bilinç Kaybi, Unutkanlik Yaşamaktadir. Cezaevi Koşullarinda Kapsamli Bir Tedaviden Geçirilmediğini Iddia Etmektedir. Halen Karaciğerinde Bir Mermi Çekirdeği Bulunmaktadir. Halen Çene Ve Burun Kisminda Sikintilari Devam Etmekte. Neredeyse Tüm Yemeklerin Kendisinde Alerjiye Neden Olduğunu Belirtmektedir.
 16. ALATTİN HAN: Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi Kanser Tümörü Boynunda Şah Damarinin Üzerinde.
 17. ADNAN YALÇIN: (52) Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fitiği Ve Hepatit Hastaliği Bulunan Yalçin'in 2 Ay Önce De, Kolon Kanseri Hastaliğina Yakalandiği Öğrenildi.
 18. ADNAN ÖZTEL: Bafra T Tipi Hapishanesi Behçet Hastaliği Diğer Sağlik Sorunlari Dişinda Gözlerinden Behçet Hastaliği Bir Gözünde, Görme Yitisi Hemen Hemen Yok. Gibi Diğer Gözüde%50 Elli Görmekte.Dişarida Tedavi Edilmezse Kör Olmasi Kaçinilmaz. Behçet Gözlerine Vurduğu Için Kör Olmak Üzere. Üç Yılda, Iki Farklı Tedavi Denendi. Sonuç Beklenen Düzeyde Yanıt Vermedi. Çapa'da Bir Profösör Dr. Tetkiklerini Inceledi Ve Şu Bilgileri Verdi: "Son Şans Olarak Bir Tedavi Var. Fakat Her Ay Aynı Gün, Serumla, Hiç Sektirilmeden Uygulanması Gerek. Bakanlık Onayıyla Kullanılan Bir Ilaç. Bu Tedavi, Mikropları Sünger Gibi Çeker, Farklı Bir Çok Hastalığa 4 Yakalanma Olasılığı Çok Yüksek. Hapishane Koşullarında Bu Tedavi, Hastayı Ölüme Sürüklemek Olur, Göze Alınamaz. Bu Tedaviye Başlanması Için; Çok Steril Bir Mekan Gerekir. Sürekli Göz Önünde Olmalı, Kan Değerleri Takip Edilmeli, Sağlıklı Beslenmeli, Stres, Kaygıdan Kaçınması Zorunlu..Serbest Bırakılıp Acilen Bu Tedaviyi Görmesi Gerek.Aksi Takdirde Her Iki Gözüde Geriye Dönüşsüz Kör Olacak."
 19. ABDULKADIR FIRAT: Tekirdağ 1 Nolu T Tipi'ne Hapishanesi Felçli Atk Cezaevinde Kalamaz Raporu Var. Yürüyemiyor.Konuşamıyor.%90 Felçli, Hareket Etme Ve Konuşma Yetisini Hemen Hemen Kaybetmiştir.
 20. ABDURRAHMAN DINÇ: Amasya E Tipi Kapalı Hapishanesi Hapishanesi Şizofren.
 21. ABDULVAHAP EKMEN: Manisa Kapalı Hapishanesi Manisa Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ve İstanbul Adli Tıp Kurumu'na Sevk Ettiğini Belirten Ekmen, Yapılan Kontrollerde Ceza Ehliyetinin Olmadığına Dair Yüzde 45 Raporu Var. Tek Kişilik Hücrede Tutuluyor.
 22. AYDIN YAVUZER: Çorum L Tipi Kapalı Hapishanesi Yüzde 56 Engelli Raporu Olan sağ Elinin Bilekten Itibaren Olmaması Ve Sol Bacağındaki Yaranın Cezaevi Koşullarının Yanı Sıra Tedavi Edilmemesi Nedeniyle Giderek Kötüleşmesi Nedeniyle Yaşamsal Ihtiyaçlarını Karşılayamadığı,Yemeğini Tek Başına Yiyemediğini Ihtiyaçlarının Birlikte Kaldığı Arkadaşları Tarafından Karşılandığını Belirtildi.
 23. AYNUR DOĞANAY: Bakirköy Kadin Hapishanesi Kronik Kalp Ve Astim Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Şirinevler De Yatıyor
 24. ABDULLAH ÖNGÜLLÜ: Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Astim, Bir Kulaği Duymuyor, Işitme Cihazi Kullaniyor. Bir Gözünde Yüzde 60 Hasar Var. Ayağinda Yüzde 94 Sakatlik Var. Bel Fitiği
 25. ALI KURBAN: Metris R Tipi Hapishanesi Mersin Üniversitesinde Böbrek Yetmezliği Tanısıyla Rapor Alınmıştır. Raporlarında Tek Başına Yaşamını Idame Ettiremez, Bakıma Muhtaç Olduğu Belirtilmiştir.
 26. AYFER AYÇİCEK: Gebze M Tipi Hapishanesi Ağir Şizofren Hastası.
 27. ABDULLAH ÜNVER: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Koltuk Değnekleri Ile Yürüyor,Uzun Sure Koltuk Değneği Kullandığı Zaman Ağırlaşıyor.Tekerlekli Sandelye Kullanmak Zorunda Kalıyor.Mesanenin 5 Noromisküler Disfonksiyonu Belirlenmiş.Ege Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dali Tarafindan İnfaz Kurum Şartlarinda Yaşamini Sürdüremez Raporu Var.
 28. ABDULLAH BATI: Şakran T Tipi Hapishanesi Cezaevinde Kalp Krizi Geçirdi Açik Kalp Ameliyati Oldu Dört Kalp Damari Değiştirildi.
 29. ABDULLAH ALTUN: Amasya E Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozanspondolit Ve Fibromiyalji Hastaliği. Siirt’ten Diyarbakir’a Tedavi Amaçli Sevk Edilmiş Ancak Tedavisi Devam Ederken, Amasya’da Tedavi Edilebilir Denilerek Amasya E Tipi Cezaevi’ne Gönderilmiştir. Amasya Sabuncuoğlu Şerafettin Devlet Hastanesi’nde Gittiği Doktor Kendisini Bu Hastanede Tedavi Edemeyeceklerini Beyan Etmiştir.
 30. AHMET GÖVEZ: Ağri M Tipi Hapishanesi Şizofren
 31. ABDÜLHEKİM DEMİR: Kürkçüler F Tipi Hapishanesi Bağirsak Mide Kanseri
 32. AHMET KOLAKAN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp-Damarla Ilgili Raymond Sendromu Mevcut. Kalp Kapakçiklarinda Mitral Purdopsusu. Kolestrol Yüksek Derecede. Troid Bezlerinde Modül Var (En Büyüğü 8,5 Milimetre Çapinda). Kronik Zaturre. Lefroloji. Hergün Düzenli Olarak Lipid Ilaçlar Kullanmakta.
 33. AYSEL DOĞAN: Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi --Mesane Kanseri
 34. ABDÜLHEKİM DEMİR: Adana Kürkçüler Cezaevinde Bağırsak Kanseri Ve Kemoterapi Tedavisi Görmesi Gerekmektedir. Durumu Ağır.
 35. ATİYE YILMAZ: Bafra E Tipi Hapishanesi 70 Yaşinda Tekerlekli Sandalye İle Dolaşiyor, Tek Başina İhtiyaçlarini Karşilayamiyor
 36. AHMET ÖZDIL: Silivri L Tipi Cezaevi Böbrek Rahatsızlığının Hayati Risk Taşımasına Rağmen Ameliyat Edilmediği Öğrenildi.
 37. BARBOROS USTA: Silivri 8 Nolu Hapishanesi Epilepsi,Narkolepsi Ve Febrilkonvulziyonlar.
 38. BAYRAM YARUK: Kocaeli 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Gözleri Görmemekte Koah,Bel Fitiği,Astim El Titremesi,Psikolojik Sorunlari Var.
 39. BAHATTİN SOLHAN: Diyarbakir D Tipi Kapalı Hapishanesi Başinda Şarapnel Parçalari Bulunmakta, Ciddi Şekilde Hayatini Tehdit Ediyor Ve Acil Tedaviye Ihtiyaci Var.
 40. BÜLENT KOÇ: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Dudak Kanseri
 41. BEKİR ŞİMŞEK: Edirne F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff Hastasi. Cezaevinde Tutulamayacağina Fakat Hastanede Infazinin Tamamlanacağina Dair Rapor Verilmiştir. Bacağinda Mermi Var.
 42. BURHAN CIRIK: Bolu F Tipi Hapishanesi , Ayak Bileklerinde Kırıklar, Darp Sonucu Sürekli Baş Ağrısı Şikayetleri Var.
 43. BAKI BAKIR: Erzincan T Tipi Hapishanesi Bakır 65 Yaşında 12 Kez Anjio Olmuştur. Şeker, Tansiyon, Kalp Ve Astım Gibi Rahatsızlıkları Var. %72 Engelli Olduğuna Dair Raporu Var.
 44. CUMALİ YAVUZ: Kürkçüler F Tipi Hapishanesi 3 Defa Kalp Ameliyati Geçirmiş, Mide Kanamasi Ve Felçli
 45. CEMİL ERDEM: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Girtlak Kanseri. Ayrica Diyabet Tip.2 Ve Hipertansiyon Hastasi. Yüksek Kolesterolü De Var. 97’den Beri Cezaevinde, Cezasi 36 Yil.
 46. CENGİZ SİNAN HALİS ÇELİK: Metris R Tipi Hapishanesi Omurgada Ve Başinda Şarapnel Parçalari Var. Epilepsi Hastasi. Sirtindali Parçalar Yüzünden Oturmada Kalkmada Ve Temel Ihtiyacini Karşilamakta Zorluk. Başindaki Parçalar Yüzünden Kisa Anlik Bilinç Kaybi El Ve Bacaklarda Hissetmeme Kalem Tutamama, Bardak Taşiyamama Vb.Mesane Kanseri
 47. CÖMERT BOZKURT: Bolu T Tipi Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Demans ( Alzheimer ), Astim Ve 7 Servikal Diskopati Tanilari Mevcuttur. Uygun Takip Ve Tedavi Koşullari Sağlanmalidir.
 48. CİHAN YAŞAR: Erzincan T Tipi Hapishanesi Bacağinda Ve Karninda Mermi Yediği Için Yatirildiği Van Bölge Hastanesine 8 Gün Sonra Ameliyat Edilmiş.Ameliyat Edilmiş Ancak Ameliyati Sağliksiz Yapilarak Bilinçli Bir Şekilde Sakat Birakilmiş Gittikçe Bacaği Zayiflamakta Bu Yüzden Yürüyemiyor Ayrica Sağliksiz Ameliyattan Dolayi Hala Ciddi Anlamda Ağrilar Yaşamaktadir Ve Dizindeki Platin Hala Çikarilmamiş.Ayrica Başindan Aldiği Işkenceden Dolayi Konsantre Bozukluğu,Unutkanlik Sorunu Yaşamakta. Sol Bacağinda Sakatlama, Astim Rahatsizliği Gibi Rahatsizliklari Bulunmakta Ve Bu Rahatsizliklarindan Dolayi Ihtiyaçlarini Karşilayamiyor Arkadaşlarinin Yardimiyla Ihtiyaçlari Karşilaniyor. Kendi Doktoruna Sevki Yapilmadiği Için Tedaviyi Reddediyor.
 49. CANDAŞ BOZKURT: Malatya E Tipi Hapishanesi Psikolojik Problemleri Var. Intihara Meyilli. Daha Önce Intihara Teşebbüs Etmiştir.
 50. CEMİL İVRENDİ: Eskişehirh Tipi Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, 2009 Yilinda Aort Kapak Operasyonu Geçiren Hasta Düzenli Coumadin Tedavisi Aliyor. Ayrica Analfistül Tanisi Ile Opere Olan Hasta Aldiği Kan Sulandirici Tedavi Nedeni Ile Makattan Kanamasinin Devam Ettiğini, Ayrica Diş Hastaliği Nedeni Ile Başvurduğu Diş Hekiminin Coumadin Tedavisi Almasi Nedeni Ile Oluşabilecek Kanama Riski Açisindan Müdahaleden Kaçindiğini Ifade Ediyor. Hastanin Mevcut Şikayetleri Açisindan Kardiyoloji Tarafindan Diş Girişimi Öncesi Tedavisinin Düzenlenmesi Ayrica Genel Cerrahi Tarafindan Muayene Ve Tedavisi Önerilir. Ayrica Hipertansiyon Tanisi Olan Hastanin Uygun Tuzsuz Diyet Düzenli Ilaç Kullanimi Ve Kardiyoloji Takibi Olmasi Önerilir. Kalp Kapakçiği Değiştirilmiş Sağ Bacağinda Bir Yumru Çikmiş.Sonra Ameliyat Edilmiş Yalniz Yara Açik Ve Sürekli Kanama Yapiyormuş.Kanamadan Kaynakli Pet Kullaniyormuş, Bu Nedenle Bu Mahpusu Ağirlarin Olduğu Listeye Almamiz Gerekiyor.
 51. CENGİZ EKER: Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 3 Kalp Damari Tikali, Tedavi Edilmiyor. Kroner Kalp Yetmezliği Var. Daha Önce Anjiyo Olmuş, Iki Damarina Stend Takilmiş. Üç Damari Ise Yüzde 70-80 Oranlarinda Tikali. Sürekli Ağrilari Var. Reflü Gastrit Var. Akciğerinde Yeni Tespit Edilmiş Üç Yara Var. Nefes Almakta Güçlük Çekiyor. Daha Önce Prostat Ameliyati Olmuş.
 52. CAFER CENGİZ: Kandira 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Kollarini Kullanamiyor(%25 Çalişiyor)Bel Fitiği, Uyuşma, Unutkanlik Hastaliklarinin Yanisira Ciltte Ve Yumurtaliklarda Kanama Oluyor.
 53. CAHİT YAŞAR: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Hastaliği Bacağin Biri Kesik Protez Kullaniyor.Protezinin Değişmesi Gerekiyor.Patlama Sonucu Kol Ve Parmaklarini Kullanamamakta.
 54. CENGİZ TANRIVERDİ: Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Beyin Kanamasindan Kaynakli Sağ Tarafta Kismi Felç Konuşmada Zorlanma
 55. CEMAL YILMAZ: Kandira 2 Nolu Hapishanesi Siroz, 2008 Yilinda Karaciğere Nakli Yapilmiş. Tansiyon, Şeker Hastasi
 56. CELAL ŞEKER: Diyarbakir D Tipi Diyaliz Hastası Ve Tansiyon Hastası Olup, Kalp Kapakçığı, Damar Genişliği, Her Iki Ayağında Doğuştan Gelen Engel Durumu Vardır. Ayrıca Karnında Peritan Aparatı Bulunmaktadır. Özellikle Peritan Aparatı Enfeksiyon Riskini Artırmaktadır. Ayrıca Mahpusun Sağ Gözünde %90 Görme Kaybı Bulunmaktadır. Muş Devlet Hastanesinde 20 2014 Tarihinde Verilen Engelli Raporuna Göre %96 Fonksiyon Kaybı Bulunmaktadır. Rapora Göre, Başkasının Yardım Ve Desteği Olmadan Hayatını Idame Ettirememektedir
 57. CİHAT BAŞAK: Şirnak T Tipi Hapishanesi Epilepsi (Sara)
 58. DEVRİM BURAKMAK: Silivri 1 Nolu L Tipi Hapishanesi Şizofren.
 59. DİLEK ÖZ: Bakırköy L Tipi Kapalı Hapishanesi Işkenceden Kaynakli Vücudun Bazi Eklemlerinde Lif Bezleri Kopmasi Yaşanmiş. Bel Ve Boyun Fitiği Mevcut. Kalp Ritmi Bozukluğu Bulunmaktadir. Astim Hastasidir. Ayrica Pelip Kanseri.
 60. DIREN YAŞA: Van F Tipi Hapishanesi Akciğerlerinde Ve Omurilik Bölgesinde Bulunan Şarapnel Parçalari Nedeniyle Sağlik Sorunlari Yaşamaktadir.
 61. E.A ÇOCUK: Metris R Tipi Hapishanesi Omurilik Felci.
 62. EŞREF YAŞA: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi 1994 Yılından Beri Cezaevinde Olup, 2003 Yılında Cumhurbaşkanı Affıyla Tahliye Edildi. (Hastalığa Ilişkin Bir Ayrıntı Verilmemiştir.) 2006 Yılında Cezaevi Şartlarında Kalabileceği Gerekçesiyle Tekrar Cezaevine Gönderildi. 002015 Tarihinde Spor Yaptığı Esnada Kalp Krizi Geçirmiştir. Diyarbakır Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Ünitesi Yoğun Bakım Servisinde Tedavisi Yapılmış; Beyine Uzun Süre Oksijen Gitmemesi Nedeniyle, Mahpus Felç Geçirmiş Ve Konuşamamaktadır.
 63. EMRAH ABI: Van F Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi, %50 Iş Göremez Raporu Var:
 64. ERGİN AKTAŞ: Ümraniye F Tipi Hapishanesi Iki Eli Yok, Proteze Ihtiyaci Var. Yaşamini Tek Başina Idame Ettirmekte Zorlanmaktadir.
 65. ERGÜL ÇİÇEKLER: Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke Korsakoff.
 66. ERHAN ÖZEL: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, 1999’da Aort Koarktasyonu Tanisi Ile Opere Olmuş. Hipertansiyon Tanisi Mevcut. 1 Yil Önce Yapilan Echosu Sonucu Anjiyo Yapilmiş. Anjiyoda Inen Aortada %50 Restenoz (Darlik) Saptanmiş. Medikal Tedavi Verilmiş. Hastanin Koartasyonu Açisindan Kardiyoloji Tarafindan Düzenli Takip Ve Tedavisinin Uygulanmasi Gerekmektedir.
 67. ERKAN NASIROĞLU: Bitlis E Tipi Kapalı Hapishanesi Kismi Felç Ihtiyaçlarini Karşilayamiyor. Psikolojik Sorunlari Var.
 68. EROL ZAVAR: Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Başvuru Mektubuna Göre Mesane Kanseri Tanisiyla Opere Olduğu, Nüx Gelişmesi Üzerine 2’inci Kez Ameliyat Edildiği Anlaşilmiştir. Hastanin Mevcut Hastaliğiyla Ilgili Sağlik Raporlari Ve Tibbi Belgeleri Dosyasinda Yoktu. Ancak 10 Mevcut Hastalik Oluşabilecek Nüx’ler Ve Hastaliğin Yayilim Nedeni Ile Hayati Tehdit Edebileceğinden Yakin Takip Ve Tedavisinin Uygun Koşullarda Yapilmasi Hayati Önem Arz Etmektedir.
 69. ERDAL ÖZEL: Tekirdağ F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağir Psikolojik Travma, Akli Dengesini Kaybettiğini Ifade Etti. 3 Kez Bakirköy Ruh Ve Sinir Hastaliklari Hastanesine Kaldirilmiş, Tek Kişilik Hücrede Kaliyormuş.
 70. EMİN AKÇAEREN: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Zihinsel Özürlü,Sara Hastasi.
 71. EMER EVSEN: Kalkandere L Tipi Kapalı Hapishanesi 10 Yıldır Yakalandığı Hepatit B Ile Mücadele Ediyor
 72. ERSİN DEMİRKOL: İskenderun M Tipi Hapishanesi Behçet Hastaliği+ Alt Ekstremite Yüzeyel Damarlarinin Flebit Ve Tromboflebiti+ Pulmoner Arter Anevrizmasi.
 73. EKREM ŞAŞMAZ: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Şizofreni Hastası. Dönem Dönem Saldırgan Olabiliyor. Ara Sıra Bakırköy Hastanesi’ne Götürülüyor, Ancak Buradan Daha Kötüleşerek Geliyor.
 74. EBEDİN ABİ: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu; Diyabetüs Mellütüs Ve Koroner Arter Hastaliği Tanilari Mevcuttur. Diyabet Için Endokrinolojnin Verdiği “Cezaevinde Verilen Diyet Önerileri Uygunsa Kalabilir, Değil Ise Nakli Gerekmektedir.” Şeklinde Sağlik Kurulu Raporu Bulunmaktadir. Koroner Arter Hastaliği Için 2004’te Koroner Anjiyografi Yapilmiş. Tek Damarda %50 Darlik Saptanmiş. 2010’da Oluşan Göğüs Ağrisi Için Yeniden Kag Yapilmiş. Ancak Verilen Evraklar Içinde Raporuna Rastlanmadi. Hastanin Angina Yakinmalari Devam Ediyor Ise Invaziv Kardiyolojinin Olduğu Bir Merkezde Değerlendirilerek Gerekirse Koroner Arter Hastaliğinin Ağirliğini Belirlemek Amaciyla Anjiyografi Yapilmasi Uygundur.
 75. EJDER UZUNOĞLU: Eskişehir H Tipi Hapishanesi Paranoid Şizofreni (Hastalık Süreklidir) Atipik Psikoz
 76. EKIN SABUR: Elbistan E Tipi Hapishanesi Operasyon Sırasında Bacağına Aldığı Şarapnel Parçaları Halen Çıkarılıp Tedavi Edilmediği Için Ciddi Şekilde Izdırap Çekiyormuş Uzman Bir Hastanede Tedavi Ve Ameliyat Olmasına Da Izin Verilmiyormuş.
 77. ERKIN SELANIK: Osmaniye T Tipi Hapishanesi Sağ Gözünde Küçülme Var. Göz Çevresindeki Kırıklar Oynadığı Için Görme Kaybı Büyüyor. Eğer Tedavi Olmazsa Gözünü Kaybedecek.
 78. ERDAL ARALAN: Şırnak T Tipi Hapishanesi Şizofreni+Depresyon+Antisosyal Kişilik Bozukluğu Tanılı Doktor Raporları Mevcuttur. Daha Önce Açık Cezaevine Nakledilmesine Ilişkin Raporu 6 Ay Gecikmeli Kendisine Ulaştırıldığı Için Kapalı Alan Fobisi Olan Şahıs Kapalı Cezaevinde Kaldığı Süre Boyunca Psikotik Ataklar Geçirmektedir.
 79. FERIDE ARĞUŞ: Karataş Kadın Kapalı Hapishanesi Kanser
 80. FAYSAL YACAN: Aliağa 2 nolu t tipiKapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Nonspesif Yakinmalari Mevcut Olup Gönderilen Raporlarin Yapilan Incelenmesinde Mide Barsak Hastaliklari, Alerjik Reaksiyonlar, Irritabil Barsak Sendromu Tanilari Ile Muhtelif Hekim Başvurulari Ve Tedavileri Saptanmiştir.
 81. FETHULLAH DEMİRTAŞ: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun Fitiği, Mide Ülseri, Çene Eklemlerinde Erime Var, Sivi Gida Ile Besleniyor. Raporu Var.
 82. FAHRETTİN KORKMAZ: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi 60 Yaşinda Prostat Kanseri
 83. FATMA TOKMAK: Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi Kalp Yetmezliği, Ağir Hasta. Iki Kalp Kapakçiği Yerine Yapay Kalp Kapakçiği Takilacakti, Saniyorum Oldu Bu Ameliyati. Kemik Erimesi Ve Kullandiği Ilaçlara 12 Bağli Mide Rahatsizliği Var. Tansiyon Hastasi, Vücudun Büyük Bölümünü Kaplayan Bütünlüklü Bir Varies Ve Damar Yanmasi Var.
 84. FESİH ASLAN: Antalya L Tipi Kapalı Hapishanesi Zihinsel Engelli. Yüzde 80 Oraninda Engelli Olduğu Belirtiliyor.
 85. FİKRET GÜZELAYDIN: Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi 52 Yaşinda.Başimda Ur Var Ve Henüz Tarafima Urun Tehlikesi Ve Ne Düzeyde Olduğu Bildirilmedi. Ciğerimde Bir Damar Sönüp Yok Oluyor, Eriyor. Belimde 3 Tane Fitik Var. Boyun Fitiğim Var, 11 Aydir Burnumdan Sürekli Kan Geliyor. Tansiyon Sorunum Var, Bazen 18’e Çikiyor Bazen De 9’a Kadar Düşüyor. Midem De Yara Var, Yiyecek Ve Içecek Alirken En Ufak Bir Aci, Tatli, Ekşilik Dayanilmaz Ağrilara Sebep Oluyor. Sağ Kolumda Damar Ezilmesi Var, Rahat Hareket Etmemi Engelliyor. Kalpte Ağrilarim Var Ve Bir Seferde Anjiyo Oldum. Gün Geçtikçe Gözlerimi Kaybediyorum
 86. FİLİT TİLTAY: Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi 66 Yaşinda Kalp Kapakçiğinda Daralma. Hipertansiyon, Sirt, Bel Ve Sağ Bacakta Sorunlari Var. Chb. Başvurusu Var.
 87. FATİH GÜL: Silivri 7 Nolu L Tipi Hapishanesi Derecede Tiberküloz Hastaliği, Hastaliği Son Aşamada, Özel Şekilde Beslenmesi Gerekiyor, Hapishane Koşullarinda Iyi Beslenemiyor
 88. FETTAH KARATAŞ: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Bedenini Ateşe Verdiği Için Yaniklardan Kaynakli Ciddi Sağlik Sorunlari Yaşamakta, Psikolojik Sorunlari Var.
 89. FERHAT DALKAVUK: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Beyin Kanamasi Nedeniyle 002014 Günü Hastaneye Kaldirilmiştir.Şeker Komasina Girmiş 3 Aydir Hastanede.
 90. FERZENDE ÇİÇEK: Ümraniye T.Tipi Hapishanesi Kafatasinda Çökme Kafatasında Şarapnel Parçası Var.Bir Kulağı Duymuyor.Gözleri Bozuk Hepetit B. 
 91. GIYASEDDIN SEVMIŞ: Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Wilson Hastaliği (Karaciğer, Beyin Ve Gözde Daha Belirgin Olmak Üzere Vücutta Aşiri Miktarda Bakir Birikimi Sonucu Oluşan Kalitsal Bir Hastaliktir)
 92. GÜNEŞ TEKİN: Gebze M Tipi Kapalı Hapishanesi Çatişmada Ağir Yarali Olarak Tutuklandiği Için Akciğerinde, Sirtinda Ve Kaburgalarinda Şarabnel Parçalari Var, Göğsünde Mermi Olmasindan Kaynakli Oturup Kalkmada Ciddi Sorunlar Yaşiyor. Ameliyatin Riskli Olduğu Söylenerek Ameliyat Edilmemektedir. Felç Olma Riskinin Olduğunu Belirtiliyor. Ayrica Her Iki Bacağinda Yaralanmadan Kaynakli Doku Kaybi Olduğu Için Bacaklarini Rahat Kullanamiyor.
 93. GÖRGİN OKTAR: İstanbul/Ümraniye T Tipine Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Daha Önce Bilateral Akciğerlerden 5 Kez Spontam Pnömothorax Tanisi Le Multpil Tüp Torakostomi Ve 2009 Yilinda Van Eğitim Araştima Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde Sol Plt Ile Pnömothoraksa Yönelik Operasyon Geçirmiş Ameliyat Notu Yok). Şuan Nefes Darliği Yakinmasi Mevcut Olan Hastanin Akciğerinin Göğüs Hastaliklari Ve Göğüs Cerrahisi Olan Tam Teşekküllü Bir Merkezde Değerlendirilmesi Gerekmektedir. Akciğer Sönmesi(Ameliyatla Bir Bölümü Alınmış, Kalan Kısmı Da İşlevsiz Hale Gelmiş, Ayrıca Behçet Hastalığına Bağlı Ciddi Sorunlar Mevcut
 94. GÖKHAN İMER: Metris, T-2 Hapishanesi, , Ağır Psikolojik Hasta, Sürekli Ve Düzenli Ilaç Kullanıyor.
 95. GÜLTEN GÜLGEN: Konya E Tipi Hapishanesi 60 Yaşında Yaşlılıktan Kaynaklı Yürüyemiyor Tekerlekli Sandalyaye Mahkum.Kendi Hayatını Tek Başına Idame Ettirecek Durumda Değil.Yine Yaşlılıktan Kaynaklı Başkaca Hast.Mevcut.
 96. HARUN AÇIK: Osmaniye 2 nolu t tipi kapalı cezaevi Kurşun yarası ile kalbinden 2cm üzerinden yaralanmış,tedavilerinde sorun yaşıyor.
 97. HÜSEYİN SIRMALI: Kiriklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi İki Eli Yanginda Yanmiş.İkisinide Kullanamiyor.Tek Başina İhtiyaçlarini Karşiliyamiyor.
 98. HAKAN GÖLÜNÇ: Kocaeli 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Öncelikle Vücudumda Toplam 12 Ameliyat Var. Şu An Devam Eden Sağlik Sorumlarim Ise Şöyle Siralayabilirim.Beynimdeki Tümör 20 Eylül 2012 Tarihi Itibariyle 17*11 Mm Büyüklüğüne Ulaşmişti.Beynimdeki Tümör Sağ Optik Sinirime Değdiği Için Sağ Gözüm Yüzde 100 Göremez Durumda. Sol Gözümde De Ayni Nedenle Görme Orani Yüzde 24 Azalmiş Durumda.Yine Tümör Ameliyatindan Sonra Epilepsi Hastaliği Baş Gösterdi. Artik Nerede Ne Zaman Bayilacağim Belli Olmuyor Kocaeli Üniversitesi Araştirma Ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği Adli Tip Anabilim Dali Başkanliği 24 Nisan 2013 Tarihinde Bana “Cezaevinde Yatamaz” Raporu Verdi.Ayrica Epilepsi (Sara) Hastasi, Buna Bağli Nöbetler Geçiriyor Ve Cezaevinde Ilaçlarinin Düzenli Verilmediğini Belirtiyor.
 99. HALİL GÜNEŞ: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, 2002 – 2003 Yillarinda Osteosarkom Tanisi Ile Opere Edimiş Ve Radyoterapi Uygulanmiş. (Patoloji Raporu Yok). Ayrica Akciğerde Multpil Pulmoner Nodülleri Mevcut. Yine 2010 Yilinda Pulmoner Emboli + Koah Tanilari Ile De Tedavi Aliyordu. Hastanin Mevcut Tanilari Açisindan Ortopedi, Göğüs Cerrahi Ve Göğüs Hastaliklari Tarafindan Takibi Ve Tedavisi Gerekmektedir. Osteosarkom (Kemik Kanseri), Akciğerde Nodül, Ağir Dereceli Uyku Apnesi, Tssb (Travma Sonrasi Stretik Bunalim), Travmatik Epilepsi, Her Iki Gözde Glokom Hastaliği, Boyunda Fitiklar Ve Böbreklerde Taş.
 100. HALİT AKIN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren Hastasi.
 101. HASAN ALKIŞ: Sincan F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Behçet Hastaliği, Hipertansiyon, Konjestif Kalp Yetmezliği, 2 Kez Pankreatit Ataği Ve 1 Yil Önce Kolesistektomi Tanilari Mevcuttur. Hastanin Hipertansiyon Ve Konjestif Kalp Yetmezliği 15 Tedavileri Devam Ediyor. Bu Açidan Durumu Stabil. Ancak Cilt Bulgulari Ile Başlayan Ardindan Da Sol Gözde Görme Kaybina Yol Açan Son Olarak Ta Nörolojik Tutuluma Yol Açarak Nörobehçet Kliniği Oluşmuştur. Tetkikleri Incelenmesi Sonucu Sinüs Ventrombozu Gelişen Hastaya Clexane Tedavisi Verilmiş Ve 2 Ay Sonra Kontrol Önerilmiş. Yakinmalarindaki Artiş Devam Eden Hastanin Behçetin Nörolojik Tutulumu Açisindan Yakin Takip Ve Tedavi Ihtiyaci Bulunmaktadir. Tedavisinin Cezaevi Koşullarinda Sürdürülmesi Mümkün Değildir.
 102. HASAN TAHSİN AKGÜN: Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi Ağir Tecrit Koşullarinin Yol Açtiği Psikolojik Sorunlari Nedeniyle, Yaşamini Kendi Başina Sürdürecek Durumda Değil.
 103. HASAN ASLAN: Ordu E Tipi Kapalı Hapishanesi 85 Yaşinda, Akciğer Kanseri, Hepatit B. Koah Hastaliği Bulunmaktadir. Yaşadiği Sağlik Problemleri Ve Ilerlemiş Yaşindan Ötürü Aslan, Nefes Darliği, Astim, Mide Rahatsizliği, Göz Rahatsizliği, Iltihapli Romatizma, Ayak Ve Dizlerde Şişkinlik, Şiddetli Ağrilar Gibi Ciddi Sağlik Sorunlari Yaşamaktadir. Oda Arkadaşlarinin Yardimi Olmadan Hiçbir Ihtiyacini Karşilayamayacak Durumdadir. Aslan’in Elbiselerinin Giydirilmesinden, Tiraşina Kadar Tüm Ihtiyaçlari Oda Arkadaşlari Tarafindan Giderilmektedir.
 104. HALİT İZER: Şirnak T Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi Şeker Ve Hipertansiyon Kolesterol
 105. HAYATİ KAYTAN: Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Beyinde Tümör Var. Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Oligodendrogliom Tanisi Ile Opere Olduğu Ve Radyoterapi Aldiği Görülmüştür. Hastanin Beyin Tümörü Hastaliğinin Cezaevi Koşullarinda Takip Ve Tedavisi Olumsuz Sonuçlara Yol Açabileceğinden Ve Hayati Tehlike Yaratabileceğinden Uygun Koşullarda Nöroloji, Beyin Cerrahi Ve Onkoloji Hekimlerinden Oluşan Bir Heyet Tarafindan Değerlendirilmesi, Takibi Ve Tedavisi Uygun Görüldü.
 106. HULKİ GÜNEŞ: Şirnak Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Ankilozan Spondilit Tanisi Olduğu Anlaşilmiştir. Hastanin Omurga Tutulumunun Ve Hareket Kisitliliğinin 16 Romatoloji Ve Fizik Tedavi Açisindan Kardiak Tutulumunun Kardiyoloji Uzmani Tarafindan Ve Oluşabilecek Solunum Restriksiyonunun (Darliğinin) Göğüs Hastaliklari Tarafindan Değerlendirilmesi Ve Multidisipliner Takibi Uygundur.
 107. HASAN ASLAN: Şirnak Tipi Kapalı Hapishanesi Astim+Mide+ Yaşliliğin Verdiği Ciddi Rahatsizliklar 1938 Doğumlu (77)
 108. HABİL EMEN: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Belinden Ağır Fıtık Ve Omurgasından Disk Ameliyatı Geçirmesine Rağmen Dört Gün Içerisinde Taburcu Edilmiştir. Üstelik Ring Aracıyla Götürülmek Istenmiştir.
 109. HALIS TEKIN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 1994't Yarali Olarak Yakalandiğini, Gördüğü Işkenceler Sonucu Testislerinin Patladiğini, Tedavi Edilmeden Yaralarinin Kendiliğinden Kapandiğini Belirtmiş. Akciğerde Nodül, Bel Fitiği, Astim, Reflü, Spastik Kolon, Kronik Tansilit, Faranjit, Hastasi Olduğunu, Işitme Sorunu Olduğunu, Psikiyatr Tedavisi Gördüğünü Bununla Birlikte Iki Kez De Bağirsak Ameliyati Geçirdiğini Yazmiş. Mahpus, Adli Tipa Sevk Talebinde Bulunmuş Ancak Henüz Bir Sonuç Yok.
 110. HAZINE ALÇI: Gebze Hapishanesi Bir Bacağinda Dizin Biraz Üstünde Kalça Kemiğine Kadar Platin Var. Ateşli Silahla Yaralanma Sonucu Sağ Bacağimda Ciddi Bir Sakatlik Var. Kalça Kemiğim Parçalandiği Için Yaklaşik 17 Yildir Iç Protezle Yaşamaya Çalişiyorum. Kalça Ile Diz Arasinda Hemen Hemen Hiç Kemiğim Yok. 1998 Ile 2009 Arasinda Takili Olan Platin Biraz Daha Farkliydi. Kimi Zorlanmalar Yaşasam Da, Hareket Alanimi Bu Kadar Daraltmiyordu. Protezin Değişimi Kaçinilmaz Olunca, Ekim 2009’da Samatya Eğitim Araştirma Hastanesi’nde, Bacağima Yeni Bir Protez Takildi. Ancak, Protezden Çok ‘Inşaat Iskelesi’ne Benziyor. Protezin Dört Bir Tarafinda 1 Santim Uzunluğunda Çiviler Var. Bu Çiviler Tellerle Birbirine, Ayrica Da Kürek Kemiğine Bağli.”
 111. HÜSEYIN YILDIZ: Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Siirt Cezaevinde Sarilik Hastaliğina Yakalaniyor. Uygulanan Yanliş Tedaviler Sonucu Şuanda Siroza Çevirmiş Durumda Doktorlar Her An Kansere Çevirebileceğini Yapilacak Bir Şey Olmadiğini Söylemişler. Henüz 30 Yaşinda 4 Yil Önce Cezaevinde Sarilik Kapmiş Ve Infazinin Tamamlanmasina 10 Ay Kadar Kalmiş. 17
 112. HÜSEYİN YILMAZ: Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Siroz Idrardan Devamlı Kan Geliyor.Ilaçları Pahalı Diye Verilmiyor.15 Günde Bir Karnından Kan Alınması Lazım Alınmıyor.
 113. HÜSEYİN ASLAN: Malatya E Tipi Kapalı Hapishanesi (Sağlik Durumu Cezaevinde Tutulmasina Uygun Değildir.) Panik Bozukluğu. Sağlik Kurulu Raporuna Göre %60 Sakattir. Kapali Alanlarda Kalmasi Sakincalidir.
 114. HAYRETTİN BEŞTAŞ: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Kronik Tansiyon Mide Ve Göğüs Ağrilari Bulunmaktadir. **61 Yaşinda, Kalp Hastasi, Mayis 2013te Bypass Oldu.
 115. HALİL AŞAN: Şirnak T Tipi Hapishanesi 85 Yaşinda Psikolojik Sorunlari Bulunmaktadir.
 116. HINİŞ MENDERİ: Şirnak T Tipi Hapishanesi Beyinde Tümör
 117. HİKMET KARA: Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Kanaması, Safra Kanaması,Kalp Rahatsızlığı Çeşitli Defa Ankara Numune, Çankırı, Karabük Araştırma Hastalarinde Yatmış. Cezaevleri Koşulları Beni Zorlamaktadır. Sağlık Sorunları Daha Da Artmaktadır.
 118. HASAN AŞA: Mardin E Tipi Hapishanesi %90 Özürlü, Haftada 3 Gün Diyalize Giriyor.
 119. HACI KURT: Mardin E Tipi Hapishanesi Akli Dengesi Yerinde Değil
 120. H. RAMAZAN TOGURLU: Şırnak T Tipi Hapishanesi Altmiş (60) Yaşindadir Bir Gözü Yoktur. Diğer Gözü Ise %40 Oraninda Görme Sorunu Çekmektedir. Hasta Tutuklunun Görme Sorunu Gün Geçtikçe Ilerlemektedir. Öte Yandan, H. Ramazan Togurlu Mide Rahatsizliği Ve Tansiyon Sorunu Da Yaşamaktadir.
 121. HASAN KAYMAZ: Malatya E Tipi. Kanser Hücrelerinin Vucuda %80 Oraninda Yayildigi Ve Böbreklerine Sicradigi Tesbit Edilmis Ve Epilepsi Hastası
 122. HÜSEYIN AYDEMIR: Gaziantep E Tipi Cezaevinde Belden Aşagısı Felçli Ayakları Tutmamakta Ve Hastane Raporuyla Belgeli 18
 123. İSMAIL ASLAN: (62) Metris (İstanbul) R Tipi Cezaevi, adli tıp raporu gereği Tahliye Edilmişken Adlî Tıp Kurumu’nun Hazırladığı Rapor Uyarınca 18 Nisan 2014’te Tekrar Tutuklanarak konan İsmail Aslan’ın 24 Nisan 2015’te Sinir Damarlarının Çatlaması Ve Çenesini Hareket Ettirememesi Nedeniyle Tutulduğu Metris (İstanbul) R Tipi Cezaevi’nden Fenalaşarak Yoğun Bakıma Kaldırıldı ve Samatya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ndeki “Mahkûm Koğuşu”Na Götürüldüğü Öğrenildi.
 124. İHSAN KARTAL: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Ankilozan Spondolit Hast. Her Geçen Gün Harekette Zorlaniyor.
 125. İSMAIL KARATAŞ: Erzurum H Tipi Hapishanesi 22 Yaşinda, 12 Ağustos 2013 Tarihinde Tutuklanmiş. 2009 Yilinda Kaza Sonucu Sağ Karin Boşluğuna Kurşun Yiyor. Bu Kaza Sonrasinda Bacağinda Sinir Damari Kopuyor. Şu An Sağ Ayaği Sol Ayağa Oranla Yüzde 50 Incelmiş. Sadece Kemik Ve Deri Kalmiş. Epididimlerde (Yumurtalik) Kist Var. Sol Böbrekte Taş Var Ve Bunlar Son Derece Katlanilmaz Ağrilara Sebep Olmakta. Kazadan Dolayi Bağirsaklarin 70 Cm Kadar Bir Kisim Ameliyatla Alinmiş. Bağirsaklar Tellerle Bağlanmiş. Çok Büyük Rahatsizlik Veriyor. Doktorlar, Bu Tellerle Ömür Boyu Yaşayacağini Söylüyor. Bağirsaklari Bağlayan Teller Iç Organlara Batiyor. Bunun Için De Doktorlar "Çikarilmasi Mümkün Değil" Diyor. Ancak Böyle Devam Etmesi Durumunda Hem Bağirsaklarin Telle Bağlandiği Bölge Hem De Tellerin Temas Ettiği Iç Organlarda Ileri Düzeyde Iltihap Oluşma Riski Var. Dişaridayken Tedavi Gördüğü Istanbul Çapa Tip Fakültesi'nde Tedavinin Mümkün Olduğu Söylenmiş.
 126. İDRİS ÇALIŞKAN: Kiriklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kardeşinin Başvurusuna Göre; Belinden Boğazina Kadar Yüzde 80-90 Yanmiş. Karni Yanmiş. Sol Burnu Kökten Kapali Nefes Alamiyor, Damarlari Tikanmiş, Bağirsaği Yirtilmiş, Midesi Feci Şekilde Hastalik Kapmiş, Yemek Yiyemiyor, Yiyince Bütün Vücudunda Kirmizi Noktalar Çikiyor Ve Bütün Yanik Yerler Şişiyor. Ciğerleri Çok Hasta Ve Bronşit Olmuş. Hem Hastaliklari Hem De Burnunun Kapanmasi Nedeniyle Her Akşam 2-3 Arkadaşi Başinda Bekliyor; O Da Sabaha Kadar Uyuyamiyor Aşiri Terliyor. Ameliyat Olmasi Gerekiyor.
 127. İNAN ÇOBAN: Kırıklar1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff Uzamişlik Sendromu. (Elimizde Cmuk 399/2 Faydalanabilir, Şuanda Muayene Bulgulari Ile Cezasinin Infazinin Devam Edilmesi Hayati Için Tehlike Teşkiledebilir, Sürekli Hastalik Hali Teşkil Eder Raporu Var. 19
 128. İNAN GÖK: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff Hastasi.
 129. İNAYET METE: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kisa Bir Süre Önce Kalp Ameliyati Geçirmiş, Sik Sik Kriz Geçiriyor, Ayrica Siroz Hastasi, Sinir Tahripleri, Damar Tikanikliği, Bel Fitiği Ve Dönem Dönem Vücudunun Her Tarafindan Derin Yaralar Açiliyor.
 130. ABDULLAH ONGULLU: Bandırma 1 Nolu T Tipi SAĞDA NÖRO-SENSÖRİNÖRAL TİPTE İŞİTME KAYBI. SOLDA MİX TİPTE İŞİTME KAYBI. ASTIM. GLOKOM
 131. İSMAİL TÜZÜN: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi'ne Vücutta 13 Şarapnel Parçasi Var. Bundan Kaynakli Sorun Yaşiyor.
 132. İSMET DEMİR: Gaziantep H Tipi Kapalı Hapishanesi Boğazda Kitle.
 133. İZZETTİN TEKMAN: (AILEDEN ALINAN BILGIYE GÖRE HALEN BANDIRMA 1 NOLU CEZAEVINDE YATMAKTADIR) Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Gözaltinda Iki Ayağina Kurşun Sikilmasi Nedeniyle Iki Ayaği Sakat. Doktorlar Ayaklarinin Kesilmesi Gerektiğini Söylemiş.
 134. İZZET TURAN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Ankilozan, Mide Ülseri, Kemik Erimesi, Böbrek Yetmezliği, Bel Fitiği Var.
 135. İZZETTİN SEVİLGEN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fitiği+Astim+Bronşit+Kolesterol
 136. İDRİS BAŞARAN: Kocaeli 2 Nolu T Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi,Kronik Bronşitastim,Epilepsi,Boyun Bel Fitiği,Mide Sorunlari,Anemi,3 Kez Kalp Krizi Geçirmiş,Mide Kanamasi Geçirmiş,Bağirsak Ve Mide Guatrdan Ameliyat Olmuş.2006 Kismi Felçgeçirmiş,Güç Kaybi Sürüyor.
 137. İBRAHIM TEKIN: Bandırma T Tipi Hapishanesi 60 Yaşinda Iki Yil Önce, Van-Çatak’in Endiça Köyünde Dövülerek Gözaltina Alindi. Kaburgalari Ve Dişleri Kirilan Okurumuz, Adli Tip Raporu Alamadiği Gibi Tedavisine Geç Başlandi. Arada Revire Çikabilse De, -Gidiş Esnasindaki Birçok Dayatmalar Yüzünden- Hastaneye Pek Gidemedi. 10 Aralik 2013 Günü 10 Yil Hapis Cezasi Verilen Ibrahim Tekin, Rapor Alabilmesi Için Ertesi Gün Adli Tipa Gönderildi.
 138. İBRAHİM ER: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Müebbet Hükümlüsü Hastaliğisol Kalçasindaki Şarapnel Parçasi Nedeniyle Bacaği Sakat Kalmiş,Kalçada Oluşan Hasar Sonucu Oluşan Çukurdan Kaynakli Sol Tarafinda Kisalma,Yürümekte Güçlük Çekiyor.Kronik Bronşit Nefes Darliği.
 139. ISMET ESEN:Urfa Hapishanesi 70 Yaşında Cezaevinde Gözlerini Kaybeden Esen, Hiçbir Işini Tek Başına Yapamıyor
 140. İHSAN DÖNMÜŞ: Rize L Tipi Hapishanesi Akciğer Kanseri
 141. MEMDUH İSMAİL MARAL: Kandıra 2 Nolu F Tipi Opera Rectum Ca/Kolostomi Özür Oranı:%75 (Yetmişbeş)
 142. İSA GÜRBÜZ: Osmaniye Hapishanesi Koah Hastası
 143. İMAM ÇELİK DEMİR: Metris R Tipi Hapishanesi Hafizasini Yitirmiş. Arkadaşlarinin Yardimlari Ile Cezaevinde Hayatini Idame Edebiliyor. Yardim Almadan Tuvalete Bile Gidemiyor. Kendisine Yemek Verilmediği Takdirde Haftalarca Yemek Yemeyi Unutabiliyor. Iki Yaşindaki Bir Çocuktan Hiçbir Farki Yok. Bakirköy Ruh Ve Sinir Hastaliklari Hastanesinde Tedavi Altina Alinmasina Rağmen Hiçbir Iyileşme Olmamiştir.
 144. KAMİL TURANLIOĞLU: Kandira 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 2003 Yilinda Kurşun Yaralanmasi Nedeniyle Sol Ayaği Dizden Bir Kariş Aşaği Kesilmiş Ve Protez Kullaniyor.Korsikof
 145. KEMAL GÖMİ: Sincan'a Hapishanesi Ağir Şizofren, 11 Adet Raporu Var. Adli Tip’tan Cezaevinde Kalamaz Raporu Olduğu Halde Tahliye Edilmiyor. Tek Başina Hücrede Kaliyor.
 146. KEMAL ÖZELMALI: Adana-Kürkçüler F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Wernicke-Korsakof Hastaliği Olduğu, Hatanin Nörolojik Bulgularinin Tam Teşekküllü Bir Nöroloji Kliniğinde Değerlendirilerek Nörölojik Tutulumunun Ve Hastaliğin Ağirliğinin Değerlendirilmesi, Buna Göre Hasta Için Gerekli Uygun Tedavi, Takip Ve Yaşama Koşullarinin Belirlenmesi Uygundur.
 147. KENAN GEZER: Diyarbakır E Tipinde Hapishanesi 5-6 Ay Önce Siroz Hastalığına Yakalanmış.Hiçbir Şekilde Tedavi Edilmediği Için Hastalığı Ilerlemekte Ve Hayati Tehlike Sınırındadır.
 148. KEMAL ÖZÇELİK: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi 55 Yaşinda, Açik Kalp Ameliyati Ve 2 Kez Anjio Olmuş,20 Yildir Hapis Kalp.Damar.Yüksek Tansiyon.Kronik Şeker Hastası.2 Yıl Önce. 3 Kalp Damarı Kapalı Olduğundan.Açık Kalp Ameliyatı Oldu.Bacağından Alınan 3 Damar Bölünerek,Kalp Damarı Yerine Takıldı. Son Iki Ay. Içinde.Tekirdağ Devlet Hastahanesine, Acile Kaldırıldı. Günde 3 Öğün,Onlarca Ilaç Kullanmaktadır.
 149. KURTULUŞ ATALAY: Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Raynaud (Reyno) Hastasi (Kanin Akişini Engelleyen Bir Damar Hastaliği. Parmak Uçlarinda Ülser Ve Kangrene Neden Oluyor).
 150. LOKMAN AKBABA: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Als Tanisi Mevcuttur. Als Progresif Sehirli Istemli Kas Gruplarinin Tutulumu Ile (Yutma Ve Solunum Kaslari) Seyreden Bir Hastalik Olup Ölümcül Seyreden Bir Hastaliktir. Ortalama Beklenen Yaşam Ömrü 5 Yildir. Hastanin Şikayetlerinde Yutma Güçlüğü Ve Solunum Sikintisi, Nefes Darliği Yakinmalari Mevcut. Hastaliğinin Ağirliğinin Değerlendirilmesi Amaciyla Nöroloji Tarafindan Değerlendirilerek Gerekli Ise Solunum Cihazlarinin Raporlanmasi Lüzumu Vardir. Ayrica Kas Tutulumu Nedeni Ile Fiziksel Kisitliliği Mevcut Olan Bulunduğu Cezaevinde Tuvaletlerle 22 Yaşam Alanlarinin Ayri Katlarda Olmasi Nedeni Ile Sürdürülmesi Ciddi Soruna Ve Güçlüğü Neden Olmaktadir. Hastanin Mevcut Koşullarda Cezaevinde Takip Ve Tedavisinin Yapilmasi Uygun Değildir.
 151. LÜTFÜŞAH KELEKÇİER: Şakran Kapalı Hapishanesi Kalpte Damar Tikanikliği, Bel Fitiği, Dizde Sakatlik, Astim, Bronşit. Kalp Pili Kullaniyor.
 152. LALEŞ ÇELIKER: Bayburt M Tipi Kapalı Gögüs Kanseri
 153. MAHMUT ALTUN: 66 YAŞINDA Edirne F Tipi Hapishanesi Koah A Tipi Diyabet Hastasi 3 Kez Kalp Ameliyati Geçirmiş,4 Adet Stend Takili 7 Kez Anjiyo Olmuş Kalbinin %22 Kapasitede Çalişir Durumda
 154. MAHMUT ASLAN: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Şeker Tansiyonkoah Kalp Yetmezliğivar.Kalbi %22 Çalişiyor.Kalp Yetmezliği Nedeniyle Morarma Yaşayip Sik Sik Hastaneye Kaldiriliyor.
 155. MANSUR TEKİN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Beyin Tümörü Teşhisi Konuldu. Sürekli Olarak Bayilmakta.
 156. MEHMET ALİ ÇELEBİ: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Wernice Korsakof-Ileri Derecede Şizofren. Rapor Verilmiyor Tahliye Edilmiyor. 20 Yaşindan Sonrasini Hatirlamiyor; Almasi Gereken Ilaçlar Verilmediğinden Ileri Derecede Şizofren. Tahliye Edilmişti, Ancak Yeniden Tutuklandi. Müebbet Hapse Mahkûm.
 157. MEHMET DURSUN: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Geçirdiği Trafik Kazasi Nedeniyle Beyin Kanamasi Geçirmiş. Bu Kanama Beyinde Ciddi Hasarlara Yol Açmiş. Fiziksel Ve Zihinsel Olarak Kötü Durumda. Cezaevinde Birçok Ihtiyacini Tek Başina Karşilayamamakta. Zihinsel Engelli Olduğuna Dair Raporu Bulunmaktadir.
 158. MEHMET EMİN AKDAĞ: Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu 1996 Yilinda Kafa Travmasi, 2 Kez Svo Sonucu Sağ Hemiparezi Gelişmiş. 2003 Yilinda Adli Tip Kurumunun Raporu Sonucu Adalet Bakanliği Tarafindan Infazi 1 Yil Tehir Edilmiş. Hastanin Mevcut Bedensel Arazindan Dolayi Gündelik Ihtiyaçlarini Karşilamakta Zorluklar 23 Yaşadiğini Ifade Ediyor Ve Nakil Talebinde Bulunduğunu Ifade Ediyor. Hastanin Fizik Tedavi Ve Nöroloji Tarafindan Takip Ve Tedavisinin Yapilacaği Tam Teşekküllü Bir Hastanenin Olduğu Uygun Koşullarin Sağlandiği Bir Yerde Kalmasi Gerekmektedir.
 159. MAKBULE ÖZBEK: 62 YAŞINDA Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Yüksek Tansiyon, Şeker, Kolestrol Ve Böbrek Rahatsızlığı
 160. MEHMET ŞERIF ÖNER: Kırıklar 2 nolu Hapishanesi . Nörolojik Rahatsizlik Yaşayan Diz Kapaği Yok.
 161. MEHMET NESIH SARIKAYA: Kandıra Nolu Hapishanesi 1- Geçirilmiş Tbc (Tüberküloz-Verem) 2- Gastrointestinal Kanama (Mide Kanamalari) 3- Operelomber Disk Hernisi (Bel Fitiği) 4- Dejeneratismiyop+Astignat Teşhisleri Yer Almiş
 162. MEHMET EMİN ÖZKAN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 75 Yaşinda. Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Demans, Troid Ve Kalp Yetmezliği Tanilari Olduğu Anlaşilmiştir. Hastanin Ilgili Hastaliklarinin Nöroloji, Kardiyoloji Ve Endokrin Hastaliklari Uzmani Tarafindan Takibi Ve Tedavisi Önerilir.
 163. MEHMET ÖZEN: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Her Iki Ayaği Dizden Kesik
 164. MEHMET TAPAR: Maltepe Kapalı Hapishanesi Tüberkiloz Hastasi, Hastaliği Ileri Derecede. Tedavisi Yapilmamaktadir.
 165. MAHMUT YILDIZ: Muş E Tipi Hapishanesi Kronik Epilepsi Durumu Ağirlaşiyor.
 166. MEHMET BEHEM: Şırnak T Tipi Hapishanesi Böbrek Küçülmesi,Böbrek Yetmezliği 24
 167. MUHARREM MENEK: Malatya Hapishanesi Akciğer Kanseri
 168. MEHMET TEKİN: Alanya L Tipi Hapishanesi 2 Yil Önce Beyninde Tümör Tespiti Yapildiğini Belirterek, Her Geçen Gün Beynindeki Tümörün Büyüdüğünü Kaydetti
 169. MEHMET YILDIZBAKAN: 66 YAŞINDA İskenderun M Tipi Hapishanesi Gözleri Görmüyor Diyabet Hastası 4 Kalp Damarı Tıkalı
 170. MEHMET BAŞCI: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Sol Bacaği Dizden Kesik.Dalaği Alinmiş Sol Kolu Sakat Kullanamiyor.Sağ Bacağinda Pilatin Var.Sol Kulağinda%100 İşitme Kaybi Var.
 171. MEMDÜK KILIÇ: Metris 2 Nolu Hapishanesi Verem Nedeniyle Akciğerinin Bir Bölümü Alinmiş. Akciğer Yetmezliğinden Nefes Alip Vermede Güçlük Yaşamakta. Halen Astim Makinesine Bağli Yaşamini Sürdürüyor. Bu Ağir Hastaliği Haricinde Bel Ve Boyun Fitiği Var. Apandisit Ameliyati Geçirmiş. Ayrica Sağ Bacağinda Diz Altinda Tümör Tespit Edilmiş. Midede Reflü Ve Sirt Ağrilari Diğer Etki Gösteren Hastaliklari. Guatr, Böbrekte taş var.
 172. MAHMUT ÖZDEMİR: Antep H Tipi Hapishanesi Epilepsi-Sara Hastasi.Merdivenden Düşmüş.Yaşamini Tek Başina Sürdürecek Durumda Değil. Yüksek Tansiyon
 173. MURAT ARICI: Şanlıurfa E Tipi Kapalı Hapishanesi %92 Özürlü Ve Böbrek Hastasi. *Yatalak Durumda. Iki Defa Uygun Böbrek Bulunduğu Halde Hapiste Olduğu Için Böbrek Nakli Olamadi. Şanliurfa Cezaevine Geri Götürüldü (Isteği Üzerine, Kendi Ailesinin Yanina.)
 174. MEHMET MUTLU: Elazığ Kapalı Hapishanesi Şizoaffrektif Bozukluğu
 175. MURTAZA DAĞ: Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi Kan Kanseri
 176. MESUT DENIZ: Sincan Nolu F.Tipi Hapishanesi Şizofren Ağir 25
 177. MEHMET AVCI: Malatya E Tipi Hapishanesi Antisosyal Kişilik Bozukluğu,%65 Özürlü
 178. MUSTAFA ÖMER POLATLI: Erzurum H Tipi Hapishanesi Doğuştan Kalbinde Iki Delik Bulunan 22 Yaşinda. Birkaç Yil Önce Açik Kalp Ameliyati Olan Polatli'nin, Kalbindeki Deliklerden Birinin Dikildiği, Diğerine Ise Yama Yapildiği Aktarilan Mektupta, "Ameliyat Sonrasi Kalbinde Ritim Bozukluğu Başlamiştir, En Ufak Bir Heyecan Ve Hareketlilikte Çarpinti Yapmaktadir. Ayrica Ömür Boyu Kalp, Astim Ve Tansiyon Ilaçlarini Kullanmak Durumundadir. Çocuk Yaşta Sirtinda Oluşmaya Başlayan Bir Kambur Var, Bu Kambur Cezaevine Girdikten Sonra Daha Hizli Gelişmekte Ve Ilerlemektedir. Ayni Şekilde Göğsünde Şişkinlik Var. Bu Şişkinlik De Göğüs Kafesiyle Öne Doğru Kabarmakta Ve Bu Şişkinliğin Içinde Kalbi De Bulunmaktadir. Yani Kalp Göğüs Kafesinin Dişa Doğru Genişlemiş Uzantinin Içinde. Sirt Ve Göğüsteki Ağrilarda Durmaksizin Ilerlemekte, Sürmektedir. Sirt Ve Göğüs Ağrilarindan Kurtulup Kamburun Ilerlemesinin Engellenmesi Için Ameliyat Olma Imkâni Var, Ama Bu Riskli Bir Ameliyat. Yani Ameliyat Olma Durumu Yüzde 90 Felç Olma, Tüm Vücudun Donup Kalmasi Olasiliği Var. Yüzde 100 Iş Göremez Raporu Var.
 179. MEHMET DURSUN: Şirnak Tipi Hapishanesi %54 Özürlü.Hafiza Güçlüğü Çekmekte,Ihtiyaçlarini Karşilamakta Zorluk Çekmekte
 180. M. EMİN SOSİN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Şeker, Yüksek Tansiyon, Kalp,Romatizma Rahatsızlığında Dolayı Vücdunda Uyuşma, Ağrı Ve Uyku Gibi Sorunlar Yaşıyor. Adalet Bakanlığına Ceza Tahriri Için Başvurmuş Fakat Cevap Alamamış. Dosyasında Hastalıklarına Ilişkin Raporlar Mevcuttur. Şimdiye Kadar Herhangi Bir Adli Tıp Heyetinin Karşısına Çıkartılmamış.
 181. MENDERES LEYLA: Tekirdağ 1 No.Lu Hapishanesi Tüberküloz Hastasi. Uzun Süreli Baş Ağrilari Var, Son 2 Yildir Böbrekleri Ağriyor, Iltihaplanma Teşhisi Nedeniyle Sürekli Ilaç Kullaniyor. Sağ Tarafinda Güç Kaybi Olduğu Için Bir Süre Sonra Kalem Tutamiyor, El-Kol Titremesi Giderek Artiyor.Ayrica Ülser Ve Artan Miyop.
 182. M.ZEKI AKTAŞ: Ceyhan Kapalı Hapishanesi Belfıtıgında Iki Defa Ameliyet Olup Şuan Ihtiyaçları Arkadaşları Tarafından 26 Karşılanıyor.
 183. MAHMUT ASLAN: Metris 1 Nolu T Tipi Hapishane Sol Dirsekte Daha Önce Yaşadiği Kiriklar Nedeniyle Kolunu Kullanamaz Durumda,Sol Kalça Kemiğinde,Yara Kirik Ve Kist Nedeniyle Yürümekte Zorlanmakta Ve Yoğun Ağrilar Yaşamakta.Aşiri Ağrilardan Dolayi Oturamadiğini Ve Gezemediğini,İhtiyaçlarini Yalniz Başina Karşilayamamakta,Arkadaşlarinin Yardimiyla Yaşamini Sürdürmekte,Ayrica Kemik Erimesi Nedeniyle Elli Kiloya Düşmüş.
 184. MEHMET YAMAÇ: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Göğüs Kafesi Kirildiği Için Kirilan Kaburgalar Üst Üste Geçmiş. Kalbin Sol Üst Köşesinde Kaynamiş Olduğu Için Ne Sağa Ne De Sola Yatamiyor. Ciğerlerinde De Problem Var. Tedavisi Düzenli Yapilmiyor.
 185. MEHMET YALÇIN: Ankara-Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 60 Yaşinda. Kalp, Tansiyon Ve Şeker Hastasi. Şeker, Astim Ve Kalp Hastasidir. Yakin Sürede Kalp Ameliyati Oldu. Bir Damar Açildi, Kapali Bir Damar Daha Var. Dönem Dönem Düşüyor. Özellikle F Tipi Koşullari Olumsuz Etkiliyor. Risk Altindadir.
 186. M.AYTUNÇ ALTAY: Edirne F Tipi Hapishanesi Vertigo Hastaliği Ileri Derecede. Baş Dönmesi Dengesizlik, Görme Bozukluğu. Kulakta Çinlama. 22 Yildir Kesintisiz Hücrede Olmasindan Kaynakli, Bir Çok Sağlik Problemi Yaşiyor. Görme Bozukluğu Ilerliyor. Vertigodan Kaynakli Dengesizlik Ve Baş Dönmesi Ilerlemiş Durumda.
 187. MEHMET POLAT: Şırnak T Nolu Hapishanesi Ateşli Silah Yaralanmasi Sonucu Akciğerimin Bir Kismi Alindi Ancak Sonrasinda Kayda Değer Bir Tedavi Yapilmadi,Son Zamanlarda Ağrilarimin Artmasi Üzerine Gönderildiğim Kirikkale Yüksek Ihtisas Hastanesinde Akciğer Dokusu Içerisinde Şarapnel Parçalarinin Tespit Edildiği Söylendi. 17 Yildir Bir Çok Defa Hastaneye Gidip Gelmiş Ama Yeni Tespit Edilmiş Şarapnel Parçalari.
 188. MEHMET ALI TAŞLI: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Omuzlarında Bulunan Şarapnel Parçacıkları Nedeniyle Durumu Giderek Kötüye Gidiyor. Oğlunun Her Iki Omzunu Hareket Ettiremediği Belirtiliyor.
 189. MEHMETALİ DEMİRCİOĞLU: Metris Nolu T. Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Var.Kez İntihara Teşebbüs Etmiş
 190. MUSTAFA POLAT: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerinde Ve Akciğerlerinde 3 Parça Şarapnel Parçaciklari Bulunmakta.
 191. MUSA KAYA: Kırıkkale F Tipi Kapalı Kafasinda Şarapnel Var
 192. SERDA MEHMET BAKIR YILMAZ: Erzurum Hapishanesi Tutuklanmadan Önce Beyin Travmasi Geçirmiş,Boyun,Kol Ve İşitme Konuşma Yetisinde Kalici Hasar Olmuş. Tedavi Edilmiyor.
 193. M. BAKI KAPLAN: Edirne F Tipi Hapishanesi 21 Yildir Kesintisiz Cezaevinde Yatiyorum. Cezaevlerinde Aldiğim Darbelerden Dolayi Baldirlarimin Kaslarinda Çürüme Meydana Gelmiş. Bu Nedenle Sürekli Şişiyor Ve Yürümekte Zorluk Çekiyorum. Ayni Zamanda Kol Eklemlerimde Ve Boynumda Şiddetli Ağrilar Mevcut. Midem Hiçbir Şeyi Hazmetmiyor, Ancak Ilaçlar Yardimiyla Yemek Yiyebiliyorum. Bağirsaklarimda Sorun Var. Belimde Iki Yerde Fitik Var Ve Sara Hastasiyim.
 194. M.NURI ÖZEN: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Epilepsi Ağirlaşmiş Müebbet Tek Kişilk Odada Kalamaz.Tedavi Sonocu Arkadaşlarinin Yanina Verilmiş.
 195. MERYEM ABİ: Şirnak T Tipi Hapishanesi Behçet İleri Düzeyde
 196. MEHMET KUTLİ: Balıkesir L Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet Hastaliği Derin Ven Trombozu Ve Vertigo Hastaliği Da Var.
 197. MEHMET ALI BAĞIR: Üsk.Paşakapısı Hapishanesi'nde . Kalp Hastası-Bypass Olmuş;Yeniden Ameliyat Olması Gerekli Ama Hayati Risk Nedeniyle Yapılmıyor Ve Atk 'Kalamaz' Raporu Vermiş.
 198. MEHMET OKUR: Kırıklar 1 Nolu F Tipi kapalı Bronşit, Farenjit, Nefes Darlığı, Koah, Mide Ülseri Rahatsızlıkları Var. 28 Hapishanesi
 199. MUSTAFA SAHİN: İstanbul Metris Kapalı Hapishanesi Ciddi Psikolojik Sorunlar Yaşamaktadır. Hücrede Tek Başına Tutulmaktadır. Görüşlere Çıkmıyor. En Son Bir Yıl Öncesinde Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Iken Ziyaret Edebildik. 6 Kez Elazığ, 2 Ay Da Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Tedavi Gördü. Psikolojik Rahatsızlığından Kaynaklı Hem Tek Başına Bir Hücrede Tutuluyor Hemde Ihtiyaçlarını Karşılayamıyor.
 200. NURI PLOT: Amasya E Tipi Hapishanesi Iki Bacaği Felçli, Özbakimini Yapamiyor. Altini Pislettiği Için Koğuşta Tutmuyorlar, Diğer Mahpuslar Istemiyor. Tüberkiloz Hastaliği Ve Başka Sağlik Sorunlari Var.
 201. NECMAN ÖNER: Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Ağrisi, Mide Rahatsizliği Hem De Kemik Erimesi Rahatsizliklari Var.
 202. NESİMİ KALKAN: Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Hasta Çölyak Hastaliği Tanisi Mevcut. Guliteinsiz Diyet Alamadiğini Cezaevi Koşullarinda Ekmek Yapacak Malzemeye Bile Sahip Olamadiğini Cezaevi Kantininde Guliteinsiz Gida Maddelerine Ulaşamadiğini Ifade Ediyor. Hastanin Hastaliği Nedeni Ile Uygun Diyetinin Sağlandiği Bir Ortamda Takibinin Yapilmasi Gerekmektedir.
 203. N.İ ÇOCUK: Mardin E Tipi Kapali Hapishanesi Ayağindan Yarali Ayağındaki Şarapnel Parçası Daha Çıkarılmamış, Etle Bütünleştiği Için Ameliyat Yapılmıyor,
 204. NECDET DUMAN: Sincan 2 No.Lu Hapishanesini Yaralı Olarak Tutuklanır Ve Tedavisi Yapılmadığı Için Kolunun %80 Kullanamaz Hale Gelir. Hala Tedavi Yapılmamaktadır
 205. NESİP TARIM: Bayrampaşa T-2 Hapishanesi Hepatit B, Akciğer Iltihaplanmasi, Gastrit, Ülser, Üst Solunum Enfeksiyonu.
 206. NUMAN BARAN: Siirt E Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunları Var.2012 Nisan Ayından Beri Mahpus Cezaevinde Bulunup Bu Süreç Içerisinde. 5-6 Sefer Elazığ Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinesine Yatırılmıştır. Mahpusun Son Zamanlarda Konuşmadığı, Yemek Yemediği Ve Herhangi Bir Şey Içemediği Belirtilmiştir.
 207. OSMAN ÖZÜM: Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Koah, Kronik Astim, Bronşit, Kolesterol Hastasi, Sol Temporal Bölgede Kist Mevcut.
 208. ORHAN EROĞLU: Kırıkkale F Tipi Hapishane Epilepsi Hastasi, Krizler Geçiriyor, Yaşamini Tek Başina Sürdürmesi Hayati Tehlike Taşiyor.
 209. ÖMER GÜNDEM: Maraş E Tipi Hapishanesi Yaralanmadan Dolayi İç Organlari Dişarida,Özel Apartla Tutuluyor Geçirmesi Gereken 4 Ameliyat Var.
 210. OSMAN EKINCI: Muğla E Tipi Hapishanesi Triodit
 211. OKAN OCAK: Bafra T.Tipi Hapishanesi Pisikolojik Sorunları Nedeniyle,Makattan Cisim Sokarak Bağırsakları Yırtılmış Hastahanede Enfeksiyon Kaptığı İçin Bağarsakları Dışarı Çıkarılarak Torbaya Alınmış Bağarsakları Dışarda.Üç Aydır Hastahaneye Götürülmeyi Bekliyor.
 212. ÖMER ODABAŞ: Amasya E Tipi Hapishanesi Gastiri Var.Hipertansiyon Ayrica Anksiyete Ozukluğu Ve Gözlerinde Görmeyle İlgili Sorunlari Var.Raporu Var.Raporunda %67 Tüm Vucutta Fonksiyon Kaybi.
 213. ÖMER SÜRER: Ödemiş M Tipi Hapishanesi Cezaevinde Asili Olarak Bulunmuş.Beyin Damarlarinda Sorun Yaşamiş,Akli Dengesini Yitirmiş.Tuvalet Ihtiyacini Bilemiyor.Bakimini Yanindaki Mahpuslar Yapiyor.
 214. ÖZKAN KIRICI: Silivri 2 Nolu L Tipi Haps Engelli %70 İht. Karşilayamiyor. Atk Hapiste Kalabilir Raporu Vermiş.
 215. RIDVAN TEKCANLI: Diyarbakır E Tipi Hapishanesi Mahpusun Annesi Tarafından Yapılan Başvuruda Mahpusa “ A Tipik Psikoz” Teşhisi Konulduğu Ve % 90 Zihinsel Engelli Olduğu Belirtilmiştir. 30
 216. RAMAZAN DÖLEK: Mardin E Tipi Hapishanesi Hükümlü,Tansiyon Hastasi 75 Yaşinda, Yüksek Tansiyon, Kalp Yetmezliği, Bel Fitiği, Mide Rahatsizliği, Kol Ve Bacaklari Tutmuyor
 217. REFİK SÜNDÜR: Bolu F Tipi Hapishanesi Sol Kolunda 15 Cm Lik Kemik Kaybı,Sol Kol Ve Elini Kullanamıyor.Koah Kronik Akciğer Hastalığı Guatr Boyun Fıtıgı Mide De Ülser Sol Kulakta Kronik Otit Koku Almıyor.
 218. RAMAZAN ÇETEDİR: Tekirdağ F Tipi Hapishanesi Şapanel Parçalarina Bağli Yaralanma. Çenesinde Platin Mevcut. Alt Ve Üst Çenede Darbeden Kaynakli Güç Kaybi Mevcut. Yeme, Içme Ve Konuşmada Zorluk Çekiyor. Ağzinda Sadece Alti Diş Var. Yine Darbeye Bağli Sağ Kulak Zari Yirtik. Şarapnel Parçalari Omurga Kemiklerine Yakin Bir Yere Çarptiğindan Felç Olma Riski Mevcut. Ayrica Soğuk Yaniğina Bağli Olarak 4 Ayak Parmaği Kesilmiş Durumda. Bu Da Yaşamini Olumsuz Etkilemekte.
 219. RAMAZAN DOĞAN: Malatya Hapishanesi Şeker Hastasi Inüsilün Kullanmakta 73 Yaşinda Özbakimini Yapamiyor
 220. RAMAZAN DURMAZ: Osmaniye Hapishanesi Kafatasinda Ciddi Hasarkafasina Gaz Mermisi Isabet Etmiş, Uzun Sure Yoğun Bakimda Kalmiş, Kafatasinin Bir Bölümü Yok, Derisinin Hemen Altindan Beynindeki Hareket Görünüyor. Acilen Platin Takilmasi Lazim, 3 Yildir Hapiste, Ameliyat Edilebileceği Bir Yerdeki Cezaevine Nakil Için Uğraştiği Halde Hala Ameliyat Olamadi.
 221. RAUF ERDEM: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi 1991 De Cezaevine Girdi 12 Yil Tutuklu Kaldiktan Sonra ( 1996 Ve 2000 Ölüm Oruçlarina) Katildiği 2003’te Wernike Korsakoff Hastaliği Nedeniyle Serbest Birakildiği, 2009 Yargi Tayda Cezasinin Onaylanmasiyla 17 Aralik 2009 Da Yeniden Cezaevin Girdi. Müebbet Hapis Cezasi Aldiği, Ölüm Orucundan Kalan Rahatsizliklari, Beyincik Eti Uzamasi,2defa Tüberküloz Geçirdiği, Dizlerinde Urlar Olduğu, Kaburgalarindaki Sorun Nedeniyle Iç Organlarina Basinç Yaptiği, Ciddi Psikolojik Sorunlarinin Olduğu.
 222. RESUL KOCATÜRK: Kirikkale Hacilar Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Kronik Açliğa Bağli Amnestik Bozukluk (Wernicke-Korsakoff Sendromu) Astim Bronşiale, Gastrit Özofajid, Peptik Ulcus Tanilari Mevcut. Hastanin Wernicke-Korsakoff Açisindan Sinir 31 Tutulumuna Bağli Patolojilerin Değerlendirilmesi Amaciyla Nöroloji Kliniğinin Olduğu Bir Kent Cezaevinde Takip Edilmesi Gerekmektedir.                                                                                                                                      
 223. RIDVAN TANIŞ: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bronşit+Epilepsi+Kronik Mide Ülseri+ Migren
 224. RECEP ÇİTİKBEL: Bolu F.Tipi Hapishanesi Beyinde Omur Çekilmesi 23 Yildir Hükümlü
 225. RAFET SELVİTOPU: Maltepe 2 Nolu Hapishanesi Ağir Psikolojik Ve Sinirsel Rahatsizliklari Bulunmaktadir
 226. SEYİTHAN BAYDAR: Osmaniye 2 nolu t tipi hapishanesi yaralı halde tutuklanarak cezaevine konuldu
 227. SEZGİN BACİ: Şirnak T Tipi Hapishanesi 24yıldır Tutuklu Bulunan Şahsın Servikal Ve Lumbal Disk Hernisi (Bel Ve Boyun Fıtığı)+Koah Olan Şahıs 3 Ay Önce Sol Hemipleji (Felç) Geçirmiştir. O Dönemde Beyin Cerrahi Uzmanı Fizik Tedavi Görmesi Gerektiği Düşüncesiyle Fizik Tedavi Uzmanına Sevk Etmiştir. Ancak Geçen Süre Içerisinde Şahıs Ftr Uzmanına Götürülmemiştir. Doktor Heyetinden 'Cezaevinde Kalamaz' Raporu Düzenlenen Şahsa Sadece 3 Aydır Beyin Cerrahi Uzmanı Yok Denilerek Şahsın Heyet Raporunu Tamamlaması Engellenmektedir.Ayrıca Yazılan Ilaçlar Ancak 1 Ay Sonra Kendisine Ulaştırılmıştır.
 228. SONGÜL BAĞITIR: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fitiği 22 Yıldır Tutuklu Bulunan Şahıs Lumbal Disk Hernisi (Bel Fıtığı), Geçirilmiş Plevral Efüzyon Öyküsü Bulunan Şahsın Acilen Ilerlemiş Fıtık Dolayısıyla Ameliyat Olması Gerektiğine Dair Uzman Hekim Raporu Mevcuttur. Ancak Plevral Efüzyonun Nüks Etmesi Ve Cezaevi Koşullarında Ameliyat Sonrası Bakımı Yapılamayacağından Ve Yara Yeri Enfeksiyonu Ihtimali Olmasından Dolayı Şahıs Ameliyat Olamamakta Ve Ilerlemiş Fıtığı Günlük Hayatını Idame Ettirmesine Engel Olmaktadır. Bu Durumla Ilgili 2004’te Cezaevinde Kalamaz Raporu Almasına Rağmen Hala Tahliye Edilmemiştir.
 229. SERTAÇ KORKMAZ: Malatya E Tipi Hapishanesi Antisosyal Kişilik Bozukluğu,%30 Özürlü.
 230. SADIK YILMAZ: Osmaniye Hapishanesi Ileri Derecede Şizofren Hastası Olduğu, Cezaevi Koşullarında Kalmasının Mümkün Olmadığı Ve Tedaviye Ihtiyaç Duyduğu 
 231. SİYAVUŞ BALA: Van M Tipi Hapishanesi Polisitemia Wera Kemik İliğinde Hücrelerin Çoğalmasi
 232. SÜREYYA BULUT: Gebze M Tipi Hapishanesi Kafasinda Şarapnel Parçasi Ile Yaşadiği, Bir Gözünün Görme Fonksiyonunu Yitirdiği Ve Wernikokorsikof Hastasi Olduğu Kaydedildi
 233. SEMIRE DİREKÇİ: Siirt E Tipi Hapishanesi Başinda Şarapnel Parçasi Var. Ağir Mahpus Listesine Alinmasi Uygundur
 234. SAMİ ÖZBİL: Kandıra 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernike-Korsakoff Hastasi, Cezaevi Koşullarinda Kalmasi Sağliği Açisindan Tehlike Oluşturabilir. Raporu Var, Terminal Ileumda Izlenen Değişiklikler Kronik Inflamatuar Bağirsak Hastaliğini (Crohn) Düşündürmektedir
 235. SAVAŞ SÖNMEZ: Osmaniye T Tipi Hapishanesi Çenesi Parcalanmış Durumda Tedavisi Yapılmıyor.Kobani Yaralısı
 236. SEKVAN BECERİKLİ: Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi Bedeninin Yarisi Felç. Ihtiyaçlarini Tek Başina Karşilayamiyor. Haftada Bir Hatirlayamadiği Bayilmalar Yaşiyor. Ayda Bir Nöbet Geçiriyor. Sağ Parietalde 5 Cm’lik Çöküklük Var. Posttravmatik Epilepsi Hastasidir. Orta Derecede Nörolojik Episit Hastasidir.
 237. SELÇUK YILDIZHAN: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Yüzde 71 Engelli Ve Epilepsi Hastasi.
 238. SERDAL SAYAK: Bolu F Tipi Tipi Kapalı Hapishanesi Slikozis Hastasi. Şu An Içinde Bulunduğu Cezaevi Koşullari Elvermediğinden Tedavisi Yapilamamakta Ve Her Geçen Gün Hastaliği Ilerlemektedir.
 239. SERKAN DURSUN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Her Iki Ayaği Dizden Kesik
 240. SEVCAN ATAK: Bakırköy Kadın Hapishanesi Rahim Kanseri, Gözlerini Kaybetmesine Neden Olabilecek Bir Hastaliği Var.
 241. SUPHİ İSMAİL: Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Tek Bacaği Yok Bir Mayin Patlamasinda Sağ Bacağini Kasiğindan Kaybetti.
 242. SALİH ÇITIRIK: Vezirköprü M Tipi Kapalı Hapishanesi 65 Yaşinda Olan S.Ç’nin 9 Yildir Sol Ayaği Tutmuyor. Hastanede Geçirdiği Bir Ameliyatta Sinir Damarlarinin Kesilmesi Sonucu Sol Ayağini Kullanamadiğini 33 Belirten S.Ç Tedavi Için Başka Hapishaneden Geldiğini Belirtmiştir.
 243. SİNAN TUTMAZ: Iskenderun M Tipi C. Hapishanesi Sol Eli Kopmuş.Yüz Felci Geçirmiş.Kulak Zari Patlak.Yüz Ve Göz Sinirleri Hasarli.
 244. SERDAR GÜLEZ: Trabzon E Tipi Hapishanesi Kanser Hastasi.
 245. SÜLEYMAN ACAR: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishane Epilepsi Hastasi, Kafasinda Platin Var Ayrica Hipertansiyon Hastasi.
 246. SELMANİ ÖZCAN: Sincan 1 Nolu F Tipi Hapishane Wernicke Korsakoff Hastasi.
 247. SULTAN ÖZER: Karataş Hapishanesi Kalp Yetmezliği Olan Var. Cezaevindeyken 3 Defa Kalp Krizi Geçirmiş Ve By-Pas Ameliyati Olmuştu. Diyabet, Tansiyon, Astim Ve Akciğerlerinde Yüksek Derecede Enfeksiyonu Bulunuyor.
 248. SİRAÇ TOĞLUK: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağir Kalp Hastasi. Açik Kalp Ameliyati Olmuş, Tiroit Ve Guatr Ameliyati Olmuş, Yüksek Tansiyon Sorunu Var.
 249. SERDAR POLAT: Sincan1 Nolu F Tipi Hapishanesi Çatişmada Elini Kaybetmiş, Kollarini Da Kullanamiyor. Bu Nedenle Tek Başina Bulaşik Yikayamiyor, Banyo Yapamiyor Ve Kiyafetlerini Giyemiyor.
 250. SONGÜL TAMIR: Diyarbakır E Tipi Hapishanesi Başinda Ki Tümör’den Dolayi Istanbul’da Geçirdiği Tibbi Operasyonla Başina Tel Takildi.
 251. SIDDIK GÜLER: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi 72 Yaşinda – Kalp Hastasi.
 252. SEBAHATTİN BULUT: Burdur E Tipi Kapali Hapishanesi Kalbinin Sadece %35′İ Çalişmakta, Hiper Tansiyon, Romatizma Ve Eklem Ağrisi Birde Her İki Kulakta İşitme Kaybi Var… 34
 253. SAMET AYDEMIR: Eskişehir Hapishanesi Eskişehir H Tipi Kapalı Cik’nda Yatmaktayken Şizofren Olmuş. Eskişehir’den Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Getirilerek 45 Gün Tedavi Gördükten Sonra Metris Cezaevine Konuldu. Burada Intihara Kalkışmış Ve Bundan Dolayı Erenköy Eğitim Araştırma Hastanesinde 15 Gün Tedavi Gördükten Sonra Şizofren Tanısı Konulmuş, Tekrar Metris Cezaevine Gönderilmiş.
 254. SEBGETULLAH GÜLER: Ümraniye T.Tipi Hapishanesi Felç Geçirdiği İçin Engelli.
 255. SEYHAN KORKUSUZ: Van Hapishanesi Aterosklerotik Kardivosküler Hastalik Epilepsi.
 256. SELAHATTIN AYTEK: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Spastik Paraparezi Adlı Kas Hastalığına Yakalanarak Iki Ayağı Da Felç.
 257. SEHMUZ ILHAN: Bandırma1 Nolu T Tipi Hapishanesi Nüroloji Bilinç Kaybı 6 Yaşından Beri Epilepsi.
 258. ŞEMSETTIN KARGILI: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek Kanseri Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Travma Sonrasi Stres Bozukluğu, Majör Depresyon Ve Dissosiyatif Bozukluk Tanilari Ile Çok Sayida Doktor Başvurusu Ve Hekim Reçetesi Saptandi. Hastanin Psikiyatri Tarafindan Takibi Ve Değerlendirilmesi Gerekmektedir.
 259. ŞÜKRAN AVŞAR: Şakran Kadın Hapishanesi Şizofren.
 260. ŞEHMUZ DEMİREL: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Protez Mitral Kapak,Epilepsive Konsartoz Hastası.
 261. TAMER KAPUCU: Metris 1 Nolu Hapishanesi Prostat Kanseri Tanisi Ile Tedavisi Devam Etmektedir.
 262. TAYLAN BALATACI: Edirne F Tipi Hapishanesi Ölüm Orucundan Dolayi Wernike Korsakof, Kronik Bağirsak Enfeksiyonu, Midede Gastrit Ve Iltihaplanma, Astim, Sol Ayakta Ayak Düşme (Alet Kullaniyor), Göz Bozukluğu. Tüm Bu Rahatsizliklariyla Ilgili Raporlari Var.
 263. TARKAN UĞURLU: Kocaeli 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Wernicke Korsakoff.
 264. TAYYİP ÇİFTÇİ: Silivri Hapishanesi Kolon Kanseri, Akciğerde Sorun Var.
 265. TAHİR DEMİRALP: Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şizofren. Kendisine Ve Çevresindekilere Zarar Vermeye Meyilli.
 266. ULAŞ DENİZ: Ankara Atatürk Sanatoryomunda Tedavi Altinda. Tüberküloz.
 267. UFUK KESKİN: Bolu F Tipi Hapishane Tip 1 Hastasi.Günde 4 Insülün Iğnesi Yapilmaktadir,Şeker Komalari Geçirmektedir.Tek Başina Kalamama Raporu Var.
 268. ÜMİT ASLAN: Diyarbakır D Tipi Kapalı Siroz Hastasi.
 269. ÜNAL YAŞAR: Kürkçüler F Tipi Hapishanesi Boyun Fitiği Omurda Kemik Zedelenmesi,Omuz Ve Kollarda Kemik Kaymasi,Ihtiyaçlarini Başkasi Karşiliyor.
 270. VEYSEL AKKURT: Siirt E Tipi Hapishanesi Epilepsi Hastasi.
 271. YILMAZ GERÇEL: Manisa E Tipi Hapishanesi Kendisi Şizofreni Hastasi Olup Istanbul Bakirköy Ruh Ve Sinir Hastaliklari Hastanesi’nin Ve Istanbul Adli Tip Kurumu Başkanliği Ihtisas Kurulunun 4052 Karar Nolu Raporu Neticesinde Cezaevinde Kalamayacaği Düşüncesiyle 012004 Tarihinde Infazinin Ertelenmesine Ve Tahliyesine Karar Verilmişti. Ancak 2006 Yilinda Iyileşmemiş Olmasina Rağmen Tekrar Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi. 2008 Yilindan 2012 Yilina Kadar Istanbul Ruh Ve Sinir Hastaliklari Hastanesinde Kaldi. Ancak Şu Anda Manisa E Tipi Kapali Cezaevinde Revirde Kalmaktadir. Mahpus Ayrica Sol Elini Kullanamamaktadir. Bakima Muhtaç.
 272. YAŞAR İNCE: Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B, Kalp Rahatsizliği, (Kalpte Mitral Yetmezliği Var.) Bel Fitiği, Böbreklerde Taş, Karaciğerde Enfeksiyon Yaşamaktadir. Kanser.
 273. YILMAZ SONCAK: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi 1993 Yilindan Beri Cezaevinde. Eklem Romatizmasi, Sinüzit, Kronik Faranjit, Hemoroid, Kallentrol Ve Gizli Şeker, Astim, Ülser, Reflü, Hastaliklari Var. Nefes Alip Vermede Ciddi Sorunlar Yaşiyor. Sevki Çikarilmiyor.
 274. YÜCEL BALYECİ: Alanya L Tipi Kapalı Hapishanesi Ateşli Silah Yaralanmasina Bağli Olarak Sağ Tibia Kemiğinde Parçali, Fibula Kemiğinde Kirik, Yumuşak Doku Ile Diz Ve Çerçevesinde Şarapnel Ve Kemik Parçalari Ile Oluşan Ciddi Bir Hasar Var. Yapilan Tedavilerin Yüzeysel Olmasi Ve Cezaevi Koşullarindan Dolayi Komplikasyon Olarak Sağ Dizimde Ve Ayak Bileğimde Kontraktör Ve Kireçlenmeye Bağli Olarak Meydana Gelen Eklem Araliğinda Daralma, Mobilazasyon Kisitliği, Diz De Ani Kilitlenme Ağri (Özellikle Geceleri Daha Da Artmasindan Dolayi Uyutmama Ve Ağri Kesicilerle Dahi Geçmeyen Bir Karakterde) Ve Son Zamanlarda Daha Fazla Artan Ve Ağrili Olan Diz Arkasinda Oluşan Şişlik Nedeniyle Günlük Ihtiyaçlarimi Bile Rahatlikla Gideremiyorum. Volta Dahi Atamiyorum.
 275. YASİN DEMİR: Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B Hepatit C Sinirinda.8 Yildir Hastaliği Nedeniyle Tek Kaliyor
 276. YAHYA ALTIN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi+Beyin Kanamasi Geçirmiş
 277. ZÜLFİKAR BAYRAM: Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Bacainda Kurşunla Yaralanmiş,Kol Ve Çene Kiriği,Böbrek Rahatsizliği Akciğer Enfeksiyonu,Yüksek Şeker Tansiyon
 278. ZEYNEL KARABULUT: Hacılar F Tipi Kırıkkale Hapishanesi Ölüm Orucundan Kaynakli Ayak Damarlarinda Tikanma Nedeniyle Çift Koltuk Değneği Kullanarak Günlük Yaşamina Devam Ediyor. 37
 279. ZELİHA BULUT: Sincan Kadın Hapishanesi Şizofren. Sağlik Durumu Cezaevinde Tutulmasina Uygun Değildir
 280. ZAFER ASLAN: Oltu F Tipi Hapishanesi Şarapnel Parçalari Nedeniyle Bir Bacak Kesilecek.
 281. ZERDEŞT ODUNCU: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kendini Yaktiği Sol Kolunun Koltuk Alti Ve Omuz Dahil Olmak Üzere Tamamen Yandiği Ve Bu Kolun Sargida Olduğu, Boyun Alti Ve Kasiklarindan Aşaği Yaniklar Olduğu, Sağ Kolun Yanik Olmadiği Ancak Aşiri Derecede Şiş Olduğu, Yemek Yiyemediği, Sonda Takildiği Ve Gördüklerinde Idrar Torbasinin Patlamiş Olduğu.
 282. ZEKI ÇELIK: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fıtığı Rahatsızlığı Nedeniyle Verilen Iğneleri Revirde Görevli Sağlıkçılar Yerine Gardiyanların Yapması Nedeniyle Sol Bacağını Kaybettiği Öğrenildi.                               *********************************************************************************************************************************************************************************
 283. A.HAMİT BABAT: Sincan Nolu F Tipi Kapali Hapishanesi Göz, Migren Ve Kalp Sorunlari Yaşamaktadir.                                                                                                                                                             
 284. A.İHSAN BAYAR: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide Rahatsizliği Var.
 285. A.REZZAK GÜLMEZ: Bolu F Tipi Hapishanesi Mide Ve Bağırsak Ülseri Gastrit Midede Benek Var Takip Ediliyor Bronşit Orta Kulak Kireçlenme Burun Kanaması.
 286. A.VAHAP AYDEMIR: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Böbrek Ve Idrar Yollarinda Dirençli Iltehaplanma Var.
 287. AHMET AYAN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel-Boyun Fitiği.
 288. ABDULHALİK ORAK: Oltu T Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Astim, Dispeptik Yakinmalar Ve Iritabil Kolon Sendromu Tanilari Ile Tedaviler Gördüğü Anlaşilmiştir. Hastanin Uygun Diyet Temiz Hava Koşullari Ve Düzenli Takiplerinin Sağlanmasi Gerekmektedir.
 289. ALİ EKTİREN: Mardin Hapishanesi Mide Ameliyatı Olmuş.
 290. ALI IHSAN DOST: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hiper Tansiyon,Migren Gastrid,Yumuşak Doku Romatizma Hastaliği 
 291. AĞİT GEZİCİ: Siirt E Tipi Cezaevi Psikolojik Sorunlari
 292. ABDURRAHMAN YANIK: Şırnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon
 293. ABDULLAH ATEŞ: Şakran Kapalı Hapishanesi Akciğerde Çürüme Ve Iltihaplanma, Nefes Darliği, Astim.
 294. ABDULLAH NAS: Şakran Kapalı Hapishanesi Ülser.
 295. ABDULSELAM GÜLER: Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Kalp Kapakçiğinda Açilma Var. Kalp Damarlarindan Birinde Tikanma.
 296. AHMET BAŞBOĞA: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Karaciğer Hastaliğinda Ilerleme Var.Sağ Eli Sakat.
 297. ABDURRAHMAN ÇETİNKAYA: Şakran Kapalı Hapishanesi Penis Ve Testislere Almiş Olduğu Darbe Sonucu Testislerde Sorun Yaşiyor. Ayrica Burnu Kirik, Durumu Kötü.
 298. ABDURRAHMAN ÜLKER Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi Ciddi Psikolojik Problemleri Var.
 299. AHMET ARAS: Malatya Hapishanesi Kalp Yetmezliği Kismi Felç.
 300. AHMET AYDIN: Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Cezaevinde Apandisit Ameliyati Geçirdi. Sonrasinda Da Yüksek Tansiyon, Orta Ciddi Aort Yetmezliği Teşhisi Konuldu. Düzenli Doctor Kontrolünde Olmasi Gerekiyor. Günde 3 Kez Tansiyon Takibininde Yapilmasi Gerekiyor. Sağlik Kurulu Raporuna Ragmen Tahliyesi Yapilmamaktadir.
 301. AHMET ÇAKAL: Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ileri Derecede Varis, Boyun Fitiği, Gastrit, Göz Ve Uyku Bozukluğu, Kaşinti, Vücudunda Yağ Kistleri Oluşmuş.
 302. AHMET KILIÇ: Hatay E Tipi Hapishanesi Akciğer Hastasi – Şeker
 303. AHMET ÖZGEN Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Midesinde Onbiryerinde Ülser Var, Sürekli Baş Dönmeleri Ve Tansiyona Bağli Rahatsizliklar.
 304. AZİZ TEMEL: Van F Tipi Hapishanesi 9 Aydir Ceza Evinde Tutuklu Bulunmaktadir Bel Fitiği Rahatsizliği Basur Rahatsizliği Böbrek Ve Idrar Rahatsizliği Gibi Bir Sürü Rahatsizliklari Bulunmakta Ve Bu Rahatsizliğindan Dolayi Doktora Götürülmüş Ancak Doktorlar Hastaliklarina Yüzeysel Yaklaşarak Bir Ağir Kesici Verip Geri Gönderilmiş.
 305. ALİ BARAN ÇİMEN: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kulak Perdeleri Delik Pangrastik Hastaliği.
 306. ALİCAN IŞIK: Diyarbakir D Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Kronik Prostatit Tanisi Mevcut Olup Tedaviye Rağmen Sik Sik Enfeksiyon Idrar Yapmada Güçlük, Günde 20-30 Kez Gecede 5-10 Kez Idrara Çikma Yakinmalari Mevcut. Hasta M Tipi Cezaevinde Olup Yaşam Alani Ve Tuvaletler Farkli Katlarda Olduğundan Hastaliği Nedeni Ile Ciddi Zorluklar Yaşadiğini Ifade Ediyor. Sağlik Problemi Nedeni Ile Düzayak Bir Cezaevinde Infazinin Gerçekleşmesi Gerekmektedir.
 307. ABDULBAKİ YILMAZ: Bingöl M Tipi Hapishanesi Servikal Disk Bozukluğu.
 308. AYGÜL KAPÇAK: Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Vücudunda Şarapnel Parçalari Var. Jinekolojik Ciddi Sikintilari Bulunmaktadir.
 309. ALI PAKSOY: Gaziantep H Tipi Hapishanesi Bir Gözünde Uzun Zamandır Süren Ciddi Görme Kaybı Var.
 310. AYNUR EPLİ: İzmir-Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Prolaktinoma, Tiroidit, Mide Ve Barsak Hastaliği Mevcut Olup Endoskopi Ve Kolonoskopiye Ait Farkli Tarihlere Ait Raporlar Saptanmiştir. Hastanin Endokrinoloji Ve Gastroentoloji Tarafindan Hastaliklarinin Son Durumlarinin Değerlendirilerek Uygun Tedavi Ve Takibin Sağlanmasi Önerilir.
 311. ABDÜLAZİZ ÖZDEMİR: Silifke Hapishanesi Kronik Mide Ülseri,Böbreğinde Kist,Prostat Ca Tedavisi Gördüğü Ve Kalp Spazmi Geçirdiği
 312. ABDÜLKADİR ÖDÜNÇ: Mardin E Tipi Hapishanesi Hemoraid İleri Derecede.
 313. ABDULVAHAP KAVAK: Bolu F.Tipi Kapalı Hapishanesi Wernice Korsakoff Hastasi Kalp Ameliyati Geçirmiş.
 314. ALI GÜLMEZ: Tekirdağ Nolu F.Tipi Ağırlaştırılmış Müebbet Hükümlüsü Prostat.Bronşit,Görmede Sorunlar Yaşiyor.Eklem Ağrilari,Unutkanlik,Dikkat Dağinikliği,Prostat Için Sürekli Ilaç Kullanmakta.
 315. AHMET PARLAK: Sincan 1 Nolu Hapishanesi Bağirsak İltehabi Ve Kanamasi.İlaçlari Düzgün Verilmiyor.
 316. ABDULLAH AY: Şirnak T Tipi Hapishanesi Boyun Fitiği.
 317. ABDULLAH ECEVİT: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Kalp,Yüksek Tansiyon Bel Ve Mide Fitiği,Kan Pihtilaşmasi.
 318. AHMET TAMİR: Karaman Konya Hapishanesi 1996 Yilinda Diyarbakir E Tipi Cezaevinde Çikan Yanginda Beli Ve Vücudunun Birçok Yeri Yanginda Yanmiştir. Boğaz Kisminda Damar Tikanikliği Mevcut. Ailesinin Maddi Imkanlari Olmadiği Için Ameliyat Olamamiştir.
 319. ALİ CAN YALÇINER: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Ileri Derecede Sedef Hastasi, Ayrica Böbrek Ameliyati Olmuş.
 320. AKİF İPEK: Bolu F Tipi Hapishanesi Guatr, Böbrekte Taş Var.
 321. ALİ ADIMA: Bolu F Tipi Hapishanesi Yüksek Tansiyon.
 322. AYDIN ELVERDİ: Trabzon Bahçecik E Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, Kronik Böbrek Yetmezliği, Astim.
 323. AYDIN GEZER:(36) Ermenek M Tipi Hapishanesi Mide Ameliyati Geçirmiştir,Hepatit B Hastasidir,Tedavisi Yapilmamaktadir. Troplast Hastalığı Mevcut.
 324. AYHAN KURTULAN: Erzurum Hapishanesi Boyun Fitiği Ameliyat Olmasi Gerekiyor.
 325. A.RAHMAN İVRENDİ: Şirnak T Tipi Hapishanesi %40 Ayaklarindan Engelli.
 326. ABDULHALİK ÇAĞIR: Van F Tipi Hapishanesi Retinal Delik Ve Alfk Spotlar. (Görmede Sorun) Özür Oranı % 27.
 327. ABDÜLVAHAP YILMAZ: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Hükümlü,22 Yildir Hapiste, Kalp,Astim Ve Bel Fitiği Hastasi.
 328. AYDIN NAS: Kandira 2 Nolu F Tipi Hapishanesi %77 Görme Engelli Raporu Var.
 329. ABDULAZİZ OK: Şirnak T Tipi Hapishanesi Kronik Bronşit+Sinüzit+ Orta Kulak İltihabi.
 330. ALİ KUMAK: Mardin E Tipi Hapishanesi Kalp Yetmezliği.
 331. ALI BABA ARI: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Hipertansiyon Hastasi,Hiperlipidemi,Koah
 332. AYSEL KOÇ: Elbistan E Tipi Hapishanesi Epilepsi Hastası
 333. ALİ HAYDAR ÇIRAK: Tekirdağ 2 Nolu Hapishanesi 19 Yıllır Cezaevinde Müebbet Hapis Cezası, Bağırsak Hastalığı, Yüksek Tansiyon, Yaşlılıktan Kaynaklı Sağlık Sorunları.
 334. ABDULLAH KIZILKAYA: Erzurum Hapishanesi Hemoroit Ve Kıl Dönmesi Ameliyatı Oldu.
 335. AYDIN BAĞLAM: Siirt E Tipi Hapishanesi 2 Defa Kalp Krizi Geçirmiş. 2 Defa Da Anjio Ameliyatı Olmuş.
 336. AYSEL GÜNEŞ: Siirt E Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Mevcut.
 337. ADEM ERDEN: 2 Nolu T Tipi Kocaeli Hapishanesi PSİKOLOJİK SORUNLARI MEVCUT.
 338. AYTAÇ KAYACAN: Çanakkale Hapishanesi Bel Fıtığından 2 Kez Ameliyat Oldu.
 339. ABDURRAHMAN ZEKIN: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Kifos,Sırtındaki Kambur Ciğerlerine Baskı Yapıyor.
 340. ABDULSELİM SASİN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Tansiyon.
 341. AYDIN ÇELİK: Şirnak T Tipi Hapishanesi Hepatit B,Yüksek Tansiyon,Bel Ve Boyun Fıtığı.
 342. AZİZ SEVMİŞ: Şirnak T Tipi Hapishanesi Kronik Astım,Bronşit,Ses Tellerinde Kopma.
 343. BEKIR TOKSÖZ: Silivri 3 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek Yetmezliğinin Bulunduğu Ve “Diyaliz” Hastası Olduğu, Haftada Üç Kez Diyalize Bağlandığını Bununla Birlikte Yüksek Tansiyon Ve Kalp Rahatsızlıklarının Bulunduğunu Belirtmiştir.
 344. BEDRİ TOPRAK: Muş Hapishanesi Kafasinda İltihaplanma Sonucu İşitme Sorunu Var.
 345. BEKSAT DOĞAN Malatya E.Tipi Hapishanesi Dvt) Kan Pihtilaşmasi Hastaliği Var.Doktor Gözetiminde Hareket Etmesini Ve Spor Yapmasi Gerekmektedir.Hastahaneye Gönderilmediği Gibi Tedavisine Engellenmekte Kan Pihtilaşmasi Sorunundan Kaynakli Her An Kalp Krizi Ve Felç 43 Olma Riski Varmiş.
 346. BAHRİ SALGIN: Şirnak T Tipi Hapishanesi Böbrek Yetmezliği+Anemi.
 347. BAŞAR UĞURLU: Oltu T Tipi Hapishanesi Akdeniz Anemisi.
 348. BAYRAM YALÇINKAYA: Kocaeli 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide Rahatsizliği Var. Tedavi Edilmiyor, Hastaneye Sevki Yapilmiyor.
 349. BAZİ BOR: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kronik Alerjik Astim Bel Fitiği Suriye Uyruklu.
 350. BEHÇET YILMAZ: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Ağir Astim Hastasi Tekli Hücrede Kaliyor.
 351. BEŞİR ARCAGÖK: Diyarbakır D Tipi Karin, Çene, Bacakta Ağir Hasar.
 352. BERNAR SATAR: Kırşehir E Tipi Hapishanesi Wernicke Ensefolotobisi.
 353. BİŞAR BİLEN: Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Bir Gözünü Kaybetmiş.
 354. BURHAN KAYA: Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Obstrüktif Akciğer (Koah) Hastasi.
 355. BURHAN KARTAL: Sincan 2 No.Lu F Tipi Hapishanesi Temel Hastaliklari Yüksek Tansiyon Ve Böbrek Rahatsizliklari. Bunlarin Yaninda Kalp (Yakinda Anjiyo Oldu), Prostat Ve Mide Gibi Ciddi Rahatsizliklari Da Mevcut. Öncelikle Oltu Cezaevi'nde Adalet Bakanliği Araciliğiyla Tedavi Amaçli Erzurum Bölge Hastanesi'ne Gönderildi. Burada Anjiyo Oldu Ve Ayni Süre Zarfinda 5 Kez De Böbreklerinde Lazer Ameliyati Geçirdi. Bu Tedavi Sonuç Vermeyince Ve Hastaliklar Gittikçe Ağirlaşinca Böbrek Ameliyati Için Ankara'ya Sevk Edildi. Ağir Hasta Olarak Ameliyat Olmaya Giden, Kalacaği Sincan F Tipi Cezaevi Idaresinin Tarafindan Geri Gönderildi. Doktorlar Hayati Riskin Büyüklüğü Nedeniyle, "Ambulans Ile Erzurum'a Gönderilmeli" Diye Net Rapor Verdiler. Tekrar Erzurum Cezaevi'ne Gelen Durumu Ağirlaşinca Tip Fakültesi'ne Sevk Ediliyor. Burada Yapilan Tahliller Sonucunda Böbreklere Bağli Damarlardan Mutlaka Ameliyat Olmasi Gerektiği Söyleniyor Ve Alelacele Istanbul Cerrahpaşa Tip Fakültesi'ne Sevk Ediliyor. 22 Eylül 2013 Tarihinde Ameliyat Edilmek Üzere Istanbul'a Gönderilen, Doktorlar Muayene Sonrasi "Bu Ameliyat Çok Risklidir, Her An Her Şey Olabilir. Ayrica Masrafli Bir Ameliyattir. 30-40 Bin Tl Civarindadir. Bakanlik Bunu Karşilamayabilir. Biz Senin Ilaçlarinizi Yeniden Düzenleyelim, Yapilacak Başka Bir Şey Yok" Diyerek Geri Yolluyorlar.
 356. BURAK DEMİRCİ: Kırıklar 1 Nolu Hapishane Akciğerde Enfeksiyon Var,Hastanede Yatiyor.
 357. BARIŞ OKUDUCU: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Migren Gastrit,Görme Sorunlari.
 358. BEKİR KILIÇASLAN: Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kalp Ve Bağirsak Hastaliklari.
 359. BEHÇET BOZDEMİR: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Şeker Hastasi
 360. BURHAN BABAOĞLU: Hacilar F Tipi Hapishanesi Sağ Makula Dejenerasyon Lono Skari Göz+ Panik Bozukluk Tedavi Altinda
 361. BEDRİ ÇAKMAK: Tekirdağ Nolu Hapishanesi Kalp Ve Yüksek Tansiyon Hastasi.
 362. BEHİYE ALABALIK: Şakran Kadin Kapali Hapishanesi Bir Böbreği İflas Etmiş Durumda Ameliyata Geç Alinmiş Tedavisnde Sorun Yaşamiş Ve Bir Böbreği Alinmiştir.
 363. BEDRI ÇAKMAK: Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Kemik Erimesi.
 364. CANDAN ICUS: Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fitiği+ Kalp Damar Tikanikliği.
 365. CENGİZ KAHRAMAN: Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernicke-Korsakoff Hastasi. Yemeğini Ve Ilaçlarini Almakta Zorlanmaktadir.
 366. CESİM KAHRAMAN: Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1991 Yilindan Beri Cezaevinde. Hepatit B Ve Ağir Astim Hastasi. Yillardir Ayni Sorunlar, Hastaliklarla Uğraşmasina Rağmen, Tedavi Bir Sonuç Vermiyor. Sevki Gerçekleştirilmiyor.
 367. CESİM YILDIRIM: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Panikatak
 368. CEVDET BAYIR: Kandıra 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Böbrek Hastasi
 369. CEVDET DERSE: Gaziantep H Tipi Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Hastanin Çekilen Thorax Bt’sinde Akciğer Içerisinde Damarsal Yapilara Komşu 3 Alanda Metal Natürlü Yabanci Cisme Rastlanmiş Olup Vasküler Yapilara Komşu Olmasi Nedeni Ile Oluşabilecek Riskin Göğüs Cerrahi Tarafindan Değerlendirilmesi, Yorumlanmasi Ve Takibi Önerilir.
 370. CİVAN SAYIK: Şirnak T Tipi Hapishanesi Damar Tikanikliği+Nöron Bozukluğu+ Epilepsi
 371. CİHAT ÖZDEMİR: Kırıkkale F Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit B Hastasi. Orta Kulak Kaybi Var Bir Kulaği Duymuyor, Diğerinde De Işitme Kaybi Var.
 372. CİVAN BOLTAN: Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Sağ Kolu Yok.
 373. CELALETTİN ARACI (ISMI ÇIKMIYOR)İSTANBU L ŞB AVUKATLARI TARAFINDAN KIRIKKALEDE OLDUKLARI Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Hepatit – B TESPİTLİDİR.
 374. CEMAL ARAT: Elaziğ E Tipi Hapishanesi Şeker Hastasi.
 375. CEMAL VATANDAŞ: Erzurum H Tipi Hapishanesi 43 Yaşinda Ve 21 Yildir Cezaevinde. Son Dönemlerde Siklaşan Bir Unutkanlik Ve Baş Ağrilari Gelişmiş. Ileri Derecede Hemoroit Ve Tedavi Edilemiyor. Görme Yetisi Zayiflamiş, Okuyup Yazmakta Zorluklar Yaşiyor.
 376. CAFER AYKAÇ: Tekirdağ F Tipi Hapishanesi Böbrek Sorunları Yaşıyor,Ameliyat Olması Lazım.
 377. CEMAL TANHA: Bolu F Tipi Hapishanesi Hipertansiyon Kolestrol
 378. ÇETİN SİNCAR: Sakarya L Tipi Hapishanesi % 68 Engelli, Kalp Ve Y.Tansiyon Hastasi.
 379. CAFER AKDOĞAN: Siirt E Tipi Hapishanesi Bronşit, Sinüzit, Astım, Ülser Ve Böbreklerde Taş Var.
 380. DAĞISTAN ÖZTÜRK: Tekirdağ F Tipi Kapalı Hapishanesi Tek Gözü Görmüyor, Diğer Gözünde Iltihaplanmadan Dolayi Görme Yetisi Azalmiştir.
 381. DENİZ KURTAY: Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Deri Kaşintisi Ve Deride Dökülme
 382. DENİZ TEPELİ: Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi Yumurtalikta 2mm Lik Kist Olduğu Ve Kanamasinin Olduğu Tespit Edilmiş, Kirşehir’de Patoloji Ve Biyopsi Olmadiğindan Tedavisinin Ankara’da Yapilmasinin Uygun Olacağindan Yeniden Sincan Cezaevine Sevk Edilmiştir.
 383. DAVUT ASLAN: Kiriklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Şeker Hastasi Başağrisi Ve Konuşurken Aniden Sinirlenip Titriyor.
 384. DÜZGÜN KORKMAZ: Elazığ Hapishanesi Çölyak Hastasi (gluten enteropatisi)
 385. DÜZGÜN KARTAL: Kırıkkale F Tipi Hapishane Astim Hastasi,Ağir Nöbetler Geçiriyor. 47
 386. DİLAVER KEKLİK Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Beyninde Kist Var, Mide Ülseri Kan Şekeri
 387. DENİZ ŞAHİN Bolu F Tipi Hapishanesi Ülser Omuzda Yırtıklık
 388. DAVUT AVCI Yozgat E Tipi Hapishanesi Dirsekten Ele Kadar 1-2 Derece Yanik
 389. EVRİM ERDOĞDU Şakran Kadin Kapali Hapishanesi Fitik Astim Kronik Bronşit Kalp Rahatsizliği
 390. ENGİN AYDINALP Elbistan E Tipi Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalar, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Sekel Tbc Plöreziye Bağli 2005 Yilinda Dekortikasyon Çocukluk Çağinda Yüksekten Düşmeye Bağli Oluşan Bacakta Güçsüzlük, Ayrica Huzursuz Bacak Sendromu Tanilari Mevcuttur. Hastanin Nefes Darliği Yakinmasi Mevcut Olup 2005 Yilina Ait Sft Sonucu Mevcuttur. Hastanin Nefes Darliğinin Tipi, Restriksiyonunun Derecesini Değerlendirmek Üzere Sft, Akciğer Volümleri Ile Tam Teşekküllü Bir Göğüs Hastaliklari Kliniğinde Değerlendirilmesi Uygundur. Diğer Yakinmalari Için Nörolojik Değerlendirilmesinin Yine Tam Teşekküllü Merkezde Yapilmasi Gerekmektedir.
 391. ENVER ÖZKARTAL Samsun-Bafra T Tipi Kapalı Psikolojik Sorunlar Yaşamakta. Cezaevinde Uygun Şekilde Tedavi Edilmemekte.
 392. ENVER UÇAR Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi Astim, Bronşit, Kronik Alerji
 393. ERCAN BİLEN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fitiği Ameliyati Geçirmiş
 394. ERDAL POLAT Şakran 4 Nolu T Tipi Hapishanesi Sağ El Hasarli Ve Felçli
 395. ERDAL ŞAHİN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Burun Yanmasi-Baş Ağrisi-Diş Ağrisi
 396. EŞREF IŞIK Muş E Tipi Hapishanesi Hepatit B İleri Derecede Tedavide Sorun Yaşiyor
 397. EMRIYE ERDINÇ Gebze Hapishanesi Dizle Kalça Arasinda Tek Bacakta Platin
 398. ERDAL NOYAN Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerinde Taş Mevcut. Tam Teşekküllü Bir Hastanede Tedavi Edilmesi Gerekmektedir.
 399. EBUBEKİR YALU Erzurum H Tipi Hapishanesi Kismi Felç
 400. ENVER ÖZER Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Mide Ameliyati Oldu, Rahatsizliği Devam Ediyor.2 Kez Menüsküs Ameliyati Oldu Ama Rahatsizlari Devam Ediyor.
 401. ERHAN ERGUZ Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Fitik Ve Omurilik Daralmasi
 402. EKREM HAMUDI İSTANBUL ŞB AVUKATLARI TARAFINDAN ALANYADA OLDUKLARI TESPİTLİDİR Alanya L Tipi Hapishanesi Safra Kesesi Duvar Kalinlaşmasi (Kolesistit) Mevcuttur.
 403. ERGÜN ÇIÇEK Amasya E Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek Ve Mide Rahatsizliklari
 404. ERHAN ŞENYUVA Muş E Tipi Hapishanesi Karaciğerinde Promtaras.İkinci Kez Ameliyat Olmuş Kalpte Ritim Bozukluğu
 405. EKREM KAR Şirnak T Tipi Hapishanesi Gastrit+Reflü+Kronik Baş Ağrisi
 406. ENVER ÖZDEN Şirnak T Tipi Hapishanesi Sinüzit+ Kalp Romatizmasi 49
 407. ESMER AYAZ Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel-Boyun Fitiği
 408. ENGİN ÖZKAN Ardahan B Tipi Hapishanesi Psikolojik Rahatsızlığı Mevcut
 409. ERDAL ÖNDER Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Ventrikül Kolloid Kist
 410. ERINÇ GÖRGÜ Erzurum Hapishanesi Beyin Hastalığı , Böbrek Mide Ve Bağırsak Problemleri Bulunmakta
 411. ERDAL ŞAŞTİ Erzurum Hapishanesi Midede Yara Bulunmakta Sık Sık Kanama Geçirmekte
 412. EKİN ÇAĞLAR Şirnak T Tipi Hapishanesi Böbreklerinde Sorun Var
 413. EMİN EDEMAN Giresun E Tipi Kapalı Hapishanesi Boyun Fıtığı Ameliyatı Olduğu; Ancak Ameliyatın Yanlış Yapılmasından Kaynaklı Durumunun Kötüye Gitmesine Rağmen Halen Tedavi Edilmiyor
 414. FAİK KIMIŞ Şakran Kapalı Sağ Bacaği Sakat.
 415. FERIT ORAK Balıkesir Bandırma M Tipi Kapalı Boyun Fitiği, Kireçleme, Romatizma, Menüsküs, Reflü, Gastrit, Sinüzit, Prostat, Orta Kulak Iltihabi Ve Vücudunun Tamaminda "Kıl Kökü" Enfeksiyonu
 416. FERDA İLDAN Gebze Kapalı Hapishanesi Sarilik Hastasi, Ciğerlerinde Rahatsizlik Bulunmakta, Ayrica Cilt Hastaliği Mevcut. Kalp Hastası
 417. FERHAT TAĞAY Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Böbreklerde Kismi Kumlama Oluşmuş Ve Üst Solunum Iltihabi
 418. FERSAT MENDALİ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide Rahatsizliği Ve Vücudunda Ödem Var.
 419. FESİH ÇOŞKUN Ümraniye Hapishanesi Bağirsak Hastaliklari 50
 420. FESİH NARDAN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Kurşun Yaralari Ve Bilekten Dize Kadar Platin Olmasindan Kaynakli Sağlik Sorunlari Yaşiyor.
 421. FIRAT YAĞMAKAN Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hemoroit Rahatsizliği, Kasik Fitiği, Kalça Kemiğinde Teşhisi Konulmamiş Ağrili Bir Hastalik Hepatit B Bulaşici.Cezaevinde Çeşitli Hastaliklar Nedeniyle 5 Kez Ameliyat Olmuş.
 422. FAYSAL KURT Elbistan E Tipi Hapishanesi Bir Gözünü Kaybetmiş
 423. FIRAT IŞGEREN Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Akciğer Ameliyati Oldu %50 Alindi Ameliyatta.
 424. FAHRETTIN ŞAHIN Bolu F Tipicezaevi Hapishanesi Bacağinda Kurşun Var
 425. FIKRET KARA Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi Wernice Korsakoff
 426. FERHAN MORDENİZ Şirnak T Tipi Hapishanesi Anemi+Migren
 427. FERDA AVCI Van M Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Var
 428. FARK ÖZTÜRK Tekirdağ 2 Nolu Hapishanesi 20 Yıllır Cezaevinde Müebbet Hapis Cezası 2 Gözde Katarak, Ameliyat Sonrası Kötüleşmiş, Tedavisi Aksatılıyor, Astım, Reflü, Kas-Eklem Romatizması
 429. GÜLEZAR AKIN Gebze Kadın Hapishanesi Mide Ülseri, Yumurtaliklarda Kist.
 430. HÜSEYİN BOZKURT Şırnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon+Bel Fitiği+ Kikirdak Sorunu
 431. HASIP AVŞAR Bolu T Tipi Hapishanesi Sağ Dizde Opera Parçali Kiriksağ Femur Eski Kondik Kiriği
 432. HÜSEYIN GÜLOĞLU Adana Ceyhan M Tipi Kapalı Hapishanesi Tek Böbrekli, Prostattan Ameliyatli, Bir Gözü Görmüyor.
 433. H.MESUT ÇELEBİ Rize-Kalkandere L Tipi Ayak Topuğunda Parçalanma 51 Hapishanesi
 434. HABİB AYDOĞDU Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Bel Ve Boyun Fitiği
 435. HALİL GEÇGEL Kürkçüler F Tipi Hapishanesi Akciğer Ameliyatli
 436. HALUK ORAK Oltu T Tipi Kapalı Hapishanesi Astim
 437. HAMZA DENİZ Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Böbrek Sorunu, Bağirsak Ve Kalça Kemiğinde Problem.
 438. HANİFİ KAÇAR Şakran Kapalı Hapishanesi Ülser.
 439. HASAN ABDO Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Hipertansiyon+ Uyum Bozukluğu
 440. HAMDİ DEMİRKIRN Şirnak T Tipi Hapishanesi Böbrek Yetmezliği
 441. HAKAN OLGUN Tekirdağ Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Var.
 442. HALİL İRİZ Şirnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon+Ritim Bozukluğu
 443. HACI ABAY Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel-Boyun Fitiği
 444. HÜSEYİN DİNÇ Kandira Nolu F.Tipi Hapishanesi Bilateral Işitme Kaybi,Sağ El Metakarp Falanks Amputasyon Hastaliği. Kalp Krizi Geçirmiştir, Yine Kalp Krizi Geçirme Riski Vardır
 445. HÜSEYİN GÜNDEM Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 60 Yaşinda. Dişleri Yok. Hastaliğina Teşhis Konulamiyor 52
 446. HÜSEYİN SARI Bolu F Tipi Hapishanesi Ülser Reflü Ve Ödem Troid Hiper Tansiyon Boyun Fitiği Kas Zayifliği Kalp Büyümesi Unutkanlik Depresyon Diz Ve Ayak Büyümesi Raporlari Mevcut
 447. HÜSEYİN SÜRGEÇ Ümraniye T Tipi Kapalı Hapishanesi 12 Yildir Cezaevinde Ve Müebbet Hapis Cezasi Aldiğini Belirterek, Yakalanmadan Önce Bacağindan Ağir Yara Aldiğini Ve Ciddi Iki Ameliyat Geçirdiğini, Bacağindaki, Damar, Lif Ve Kaslardaki Problemlerin Cezaevinde Gittikçe Arttiğini, Ortopedi Bölümü Olmadiği Gerekçesiyle Hastaneye Götürülmediğini Ve Tedavisinin Yapilmadiğini, Sakat Kalma Riskinin Artirildiğini Beyan Etmiş Kalp Hastasi
 448. HASAN ŞAŞMAZ Bolu F Tipi Hapishanesi 1995 Açlık Grevi Sonrası Kalp Rahatsızlığı Ölüm Tehlikesi Olduğu Söyleniyor.Yüksek Tansiyon Ilk Tip Diabet Fizik Tedavi Bekliyor.Bel Fıtığı Böbrekte 7mm Kitle Dizde Menisküs
 449. HÜSEYIN IPEK Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi 30 Yaş,Hükümlü,Yüz Felçi Geçirmiş ,Tansiyon Hastasi
 450. HACI DEMİR Kürkçüler F Tipi Hapishane Karaciğer Yetmezliği Hastaliği,Deri Dökülmesi Ve Kaşinti Sorunu Yaşiyor. Ayrica Hepatit B Hastasi.
 451. HÜSEYIN ÖZARSLAN Sincan F Tipi Hapishane Hepatit B Hastasi
 452. HAMILI YILDIRIM Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Mide Ülseri Göz Problemleri,Kulakra Duyma Sorunlari
 453. HALİT ALPAR İzmir 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Akciğer Ameliyati Geçirmiş.
 454. HANİFİ KANAT Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi
 455. HANIFI DEMIR Erzurum H Tipi Kapalı Bir Süre Önce Açik Kalp Ameliyati Olmuş. Hala Kalp Rahatsizliğindan Dolayi Şikayetleri Var Ve Artmakta. Midesinde Ileri Derecede Ülser Ve Fitik Var. Akciğerlerinde Iki Adet Münül Tespit Edilmiş. Böbreklerde Sürekli Iltihaplanma 53 Ve Taşlar Oluşuyor. En Az Yilda Bir Ya Taşlar Düşüyor Ya Da Ameliyatla Kirilip Aliniyor. Ileri Derecede Yaygin Romatizma Ve Siyatik (Sinir Romatizmasi), Bel Fitiği Ve Prostat Hastaliklari Var.
 456. HATİP ŞEK Tekirdağ Nolu F.Tipi Hapishanesi Epilepsi Nefes Darliği.
 457. HAMDİ ÇİÇEK Ordu E.Tipi Hapishanesi Hipertansiyon Ve Şeker Hastasi
 458. HAKAN KOÇ Osmaniye T Tipi 2 Nolu Hapishanesi Şeker Hastası Tip1
 459. HACI BOZKURT: Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Bağırsak Hastaliklari Ve Buna Bağlı Olarak Idrar Yollarında Iltihaplanma.
 460. HÜSEYIN İDIĞ Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Fıtık Ameliyatı Esnasında Iç Sinir Sisteminde Hasar Oluşmuş, Migren, Kronik Ganstrit Ülser, Böbrek Iltihaplanması, Nefes Darlığı, Sol Gözde Bulanıklık, Sinüzit.
 461. HABEŞ GÜZEL Siirt E Tipi Hapishanesi Kalp, Mide, Böbrek , Işitme Sorunu Ve Bel Rahatsızlığı Bulunmaktadır.
 462. H. ABBAS SAYAR Siirt E Tipi Hapishanesi Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Kronik Sinüzit, Sol Böbrekte Patolojik Takip Yapılmaktadır, Sağ Diz Kapağında Menisküs, Sol Bacakta Çekme, Faranjit Ve Buna Bağlı Olarak Nefes Darlığı
 463. İBRAHİM AYDIN Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Ülseri
 464. IBRAHIM HALIL GÜNGÖR Kartal H Tipi Hapishanesi Kalp Damarlarinda Sorun Var.2 Kez Bybass Olmuş.
 465. İBRAHİM ÖZGEN. Van F Tipi Kapali Hapishanesi Dosyasinda Bir Belge Ve Sağlik Raporlari Yoktu. Hukuki Yazişmalarda Kronik Böbrek Yetmezliği (Diyaliz Ihtiyaci) Ayrica Kalp Hastaliği, Hipertansiyon Ve Mide Hastaliği Olduğunu Dair Bilgiler Mevcut. Hastanin Tibbi Dosyalarinin Ve Raporlarinin Edinilerek Incelenmesi Ve Ilgili Dal Hekimleri Tarafindan Acil Değerlendirilmesi Önerilir. 54
 466. İZETTİN YILDIZ Şirnak T Tipi Hapishanesi Kolesterol+Guatr+Hipertansiyon+ Bel-Boyun Fitiği
 467. İHSAN ALTIN Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Boğaz Mide Ağrilari Var. Konuşma Zorluğu Çekiyor, Felçli, Kafada Platin Var.
 468. İSMAİL ALTUN Silivri 4 No’lu L Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Hastanin Hipertansiyon Ve Koroner Arter Hastaliği, Ayrica Göz Ve Kulak Yakinmalari Mevcut. Hastaliğinin Değerlendirilmesi Amaciyla Kardiyoloji Tarafindan Değerlendirilip Takip Ve Tedavi Edilmesi Gerekmektedir.
 469. İSMET AKIN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Şarapnel Parçalarina Bağli Yaralanma. 2 Kez Ameliyat Olmuş Durumda. Yaralari Iyileşmemiş.
 470. İZZETHAN AYKUT Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Cilt Hastaliği – Akciğer. Vitiligo Tedavisi Nedeniyle Bakanlikça Diyarbakir Nakledilmiştir. Tedavisi Sadece Fakültede Yapilabiliyor. Ayrica Göğüs Bölgesinde Yapilmasi Gereken Tedavileri Yapilamiyor. Ayrica Çocukluğundan Gelen Astim Rahatsizliği Var. Izmir Devlet Hastanesi, Bolu Izzet Baysal Tip Fakültesi ,Muş Devlet Hastanesi Van Araştirma Hastanesi,Ile Dicle Tip Fakültesinde Alinan Heyet Raporlarina Rağmen Tedavisi Eksik Birakildi. Ayrica Ciğerlerinde Yapilan Muayenesinden Sonra Yolculuk Yapamaz Raporu Verilmesine Rağmen Inebolu Cezaevine Nakli Çikarildi.
 471. İLHAN ÇOMAK Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Anemiye Bağli Üşüme Halsizlik,Mide Ülseri,Fitik Ve Sindirim Sorunu
 472. İSMAİL TASA Bolu F Tipi Hapishanesi Varis Midede Ve Bağirsakta Sorun
 473. İSKAN ÇELİK Şirnak T Tipi Hapishanesi Eklem Romatizmasi+ Bel Boyun Fitiği
 474. İBRAHİM BELGE Şırnak T Tipi Hapishanesi Göğüs Daralması
 475. İMDAT BINGÖL Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Böbrek Ameliyatı Olmuş,Şiddetli-Sürekli Göğüs Ağrısı Şikayeti Bronşit Denilerek Geçiştirilmektedir. 55
 476. İBRAHIM TEKIN Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Kaburgalarda Zedelenme (Işkence Esnasında)
 477. İRFAN ÜZEKEN Şirnak T Tipi Hapishanesi Hemoroit,Epilepsi(Sara)
 478. KEMAL YALÇIN Muş E Tipi Hapishanesi Diznde Sakatlik Var Ayrica Bel Fitiği
 479. KEMAL ERTÜRK Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Şeker Ve Hipertansiyon, Mide Ve Bağirsak Sorunlari Nedeniyle HalsizlikAteşlenme, Baş Ve Kas Ağrilari, Uykusuzluk, Gözlerde Bulaniklik Yaşamakta, Ağirlaştirilmiş Müebbet Mahkûmu Olduğu Için Tek Kişilik Hücrede Ve Sinirli Havalandirma Saati Uygulamasina Maruz Kalarak Bu Sorunlar Daha Da Ağirlaşmaktadir.
 480. KENAN ALTUN Ümraniye T Tipi Hapishanesi Sağ Bacaği 10 Cm Kisa, Platinli
 481. KENAN AYGÖREN Nevşehir Hapishanesi Wernicke-Korsakoff
 482. KENAN BAKAY Şakran Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon Ve Buna Bağli Sağ Gözde Görme Kaybi.
 483. KENAN KARAASLAN Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1995 Yilindan Beri Cezaevinde. Bel Ve Boyun Fitiği, Kronik Migren, Mide Ve Bağirsak Sorunlari, Göz Ağrisi, Romatizma, Kulak Çinlamasi Ve Beyninde Şarapnel Parçasi Var.Kendini Yakma Girişiminde Bulunmasından Dolayı Yaralarda Şişme
 484. KEMAL AYHAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Weenicke Korsakoff
 485. KEVSER AKÇELİ Siirt E Tipi Kapalı Hapishanesi Tirüit Bezlerinin Büyümesi Ve Şiddetli Ağri
 486. KAHRAMAN AKTAY Şirnak T Tipi Hapishanesi Bronşit
 487. KAMURAN AKTAN Erzurum Hapishanesi Bağırsak Hastalığı Bulunmakta Sürekli Kanama Geçirmekte ( Asacol Lavma ) İlacı Sürekli Kullanması Gerekmekte Ancak Piyasada Satılmamaktadır. 56
 488. LEZHAT DEĞİRMENCİ Bafra T Tipi Hapishanesi Epilepsi
 489. LAMİA OSO Şakran Kadın Hapishanesi Iç Organlarindan Kaynaklanildiği Düşünülen Ve Bütün Vücuda Yayilan Alerjik Bir Hastaliği Söz Konusu. Guatr Ameliyati Geçirdi, Kontrollerini Aksatılıyor.
 490. MUSTAFA AYDIN Kırıkkale f tipi hapishanesi Sol gorosede 3 varisekol nedeniyle ameliyat olması gerekli
 491. MURAT ERTUNÇ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Burnu Kirik
 492. MEHMET ÇAĞIRCI Şirnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon
 493. MESUT ŞENGİL Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Ülseriiat olaması
 494. M.ŞEFİK UYSAL Şirnak T Tipi Hapishanesi Böbrek Sorunu
 495. MEHMET TUNÇ Şirnak T Tipi Hapishanesi Akdeniz Anemisi
 496. MURAT BAYRAM Osmaniye T Tipi Hapishanesi Beyin Damarlarinda Kanamaya Bağli Tikaniklik
 497. MESUT EKSIK Ermenek M Tipi C. Hapishanesi Ayağinda Platin Vardir, Yürümekte Zorluk Çekiyor, Tedavisi Yapilmamaktadir. Özür Raporu %17
 498. M.ZEKI EŞIN Bolu F Tipi Hapishanesi Hbs Ag+Anti Hbe+Anti Hbc Igg 57
 499. M. ALI TAŞLI Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Vücudunda Şarapneller Var
 500. M. DENİZ GÜZEL Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1994 Yilindan Beri Cezaevinde. Müebbet Hapis Cezasi Almiş. Hepatit B Ve Kronik Sinüzit Hastaliklari Var. Ilaç Tedavileri Sonuçsuz Devam Ediyor.
 501. MUSTAFA ILGAR Malatya E Tipi Aterosklerotik Kalp Rahatsizliği,Kronik Oesttrüktif Akciğer % 70 Özürlü
 502. METİN İNCİR Şirnak T Tipi Hapishanesi Astim+Reflü+ Beyinde Kitle
 503. M.EMIN EDİMEN Giresun E Tipi Hapishanesi Boyun Fitiği
 504. M. NURİ KAYA Amasya E Tipi Hapishanesi Dört Parmaği Kopuk
 505. MUSTAFA IRMAK Mardin E Tipi Hapishanesi Sinizüt,Faranjit,Kronik Alerjik “Rinti”Reflü İltehabi,Spastikolom,Birinci Dereceden Kalp Yetmezliği
 506. M. SAİT YILDIRIM Bolu F Tipi'ne Sevk. Ağir Kalp Hastasi
 507. M.SALİH AKKUŞ Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Ülseri
 508. M. ŞİRİN BOZÇALI Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Kronik Hepatit B Tanisi Ile 1,5 Yil Tedavi Alan Hastanin Serolojik Markirlari ( + ) Ancak Karaciğer Enzimleri Normal Olarak Saptandi. Hastanin Kronik Hepatit B Açisindan Hepatoloji Tarafindan Yakin Takibi Ve Tedavisi Gerekmektedir. Uygun Koşullarin Ve Hastanenin Bulunduğu Bir Kentte Infazinin Gerçekleşmesi Gerekmektedir.
 509. MAHFUZ DORUDEMİR Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Böbrek Hastasi, Kronik Bronşit, Astim, Epilepsi, Prostat, Spastik Kolon, Akciğer Kisti, Reflü, Hemoroid, Bel Fitiği Ve Göz Kaymasi.
 510. MAHMUT BADUR Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Iki Defadir Kalp Krizi Geçirmekte, Kalp Damarlarindan Ameliyat Oldu, Böbreğinden Taş Alindi.
 511. MAHMUT BALİ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Açik Kalp Ameliyati Geçirmiş. 58
 512. MAHMUT BİLGİÇ Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Bel Fitiğindan Iki Defa Ameliyat Olmuş, Sol Bacaği Yari Felç, Bağirsaklarda Sorun Ve Mide Ülseri
 513. MEHMET KANIT Şirnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon
 514. MEHMET İPEK Gaziantep H Tipi Hapishanesi Açlık Grevinden Bu Yana Bel Ağrısı Çekmekte Sürekli Oturamamakta
 515. MECİT MEMO Ümraniye T.Tipi Hapishanesi Astim Bronşit
 516. MEDET SEVER Kırıkkale-Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Nefes Darliği Nedeni Ile Yapilan Tetkiklerinde Akciğer Zarinda 1,5 Cm’ye Varan Plevral Kalinlaşma Olduğu Saptanmiş. Yapilan Ileri Tetkiklerde Düşük Malingite Lehine Bulgu Saptanmasi Üzerine Takibe Alinarak 6 Ay Sonra Kontrol Önerilmiş. Mevcut Hastaliğinin Göğüs Cerrahi Tarafindan Takibinin Sürdürülmesi Önerilir.
 517. MEHMET AKKUŞ Van F Tipi Kapalı Hapishanesi Mide Sorunlari Yaşiyor Ve Ağzindaki Yaralar Devamli Boğaz Bölgesine Yayiliyor, Yemek Yiyememesinden Dolayi Devamli Kilo Kaybi Yaşiyor.
 518. MEHMET ÇETİN Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Omurgalarinda Rahatsizlanma Söz Konusu, Felç Riski Bulunmakta.
 519. MEHMET EMİN İMRET Silifke E Tipi Hapishanesi Sağ Ayaği Dizden Yok
 520. MEHMET KURHAN Şırnak T İpi Hapishanesi Ülser, Kronik Bronşit, Üst Solunum Rahatsizliği.
 521. MEHMET NUR ÇELEBİ Ankara-Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Romatoit Artrit Tanisiyla Farkli Ve Çok Çeşitli Ilaçlarla Tedaviler Gördüğü Anlaşilmiştir. Bu Sürecin Sonunda Oluşan Gözde Görme Kaybi Ilaç Yan Etkisine Bağlanmiş Olup Hastanin Romatoit Artritinin Ve Göz Lezyonunun Romatoloji Uzmani Ve Göz Hastaliklari Uzmanindan Oluşan Bir Heyetle Değerlendirilerek Takibi Ve Tedavisinin 59 Yapilmasinin Uygun Olduğu Sonucuna Varildi. Ayrica Kalpte Ritim Bozukluğu Tanilari Olan Hastanin Kardiyoloji Uzmani Tarafindan Değerlendirilmesi Önerilir.
 522. MURAT EREN Diyarbakir E.Tipi Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon,Kronik Böbrek Hastaliği,Sağ Böbrekte Kalisyel Genişleme
 523. MEHMET İLDEM Ümraniye T.Tipi Hapishanesi Prostat
 524. MEHMET ZAHİR ÖZBEY Amasya E Tipi Kapalı Hapishanesi Tüberküloz Hastasi.
 525. 52 MUSTAFA AKKUŞ Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Ciddi Mide Problemleri Yaşamakta. Bu Rahatsizliğindan Dolayi Iki Kez Ameliyat Geçirmiştir.
 526. MUSTAFA GÖK Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Wernicke-Korsakoff Hastasi. Uzun Süre Tedavi Gördükten Sonra Tekrar Cezaevine Gönderildi.
 527. M.SABRI YAKUT Bolu F Tipi Hapishanesi Bolu Izzet Baysal Üniversite Hastanesinde Hiperlipidemi Teşhisi Konulduğunu,Bu Hastalığın Iltehaplı Romatizmadan Nüksetme Durumu Olduğundan Nemli Ve Soğuk Bir Ilde Kalmam Sağlığımı Ağırlaştırmaktadır
 528. MEHMET ASLAN Bolu F Tipi Hapishanesi Bacak Ve Gögüste Şarapnel Parçalari Var.
 529. MACIT ALAGÖK İSTANBUL ŞB AVUKATLARI TARAFINDAN KIRIKKALEDE OLDUKLARI TESPİTLİDİR Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Hepatit-B Hastasi
 530. MEHMET YAYAN Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Koah,Mide Ülseri Mide Fitiği,Reflü Miğreni Var.Sağ Bacağinda Yaralanma Sonucu Kisalma Ve Ağri Var.2 Kez Ameliyat Olmasina Ragmen Düzelme Yok. 60
 531. MUSTAFA KOCATÜRK Giresun E Tipi Hapishanesi 5 Yildir Bel Fitiğinin Bacağima Ve Kalçama Vuran Ağrilari Şiddetli Ve Sürekli Olmasina Rağmen Şimdiye Kadar Ilaç Tedavisi Dişinda Bir Tedavi Görmedim. Vücudumun Sağ Tarafindaki Damarlardaki Venöz Yetmezliğinin Neden Olduğu Hasar Her Geçen Yil Daha Fazla Gözle Görünür Hale Geldi. Bacağimin Diz Üstünde Bir Yerde Ceviz Büyüklüğünde Damar Kümelenmesi Oldu Ve Buralarda Yer Yer Morarmalar Oluyor. Alerjik Rinit Nedeniyle 5 Yildir Burundan Nefes Alamiyorum, Ilaçlar Dişinda Bir Tedavi Uygulanmadi. Ilaçlarin Yan Etkilerinden Dolayi Ve Burundan Nefes Alamadiğim Için Başağrisi Ve Uykusuzluk Problemi Yaşiyorum.
 532. MEHMET AKPOLAT Rize Kalkandere Hapishanesi Servikal Dikopati Hastasi.
 533. MEHMET MURAT ÇİÇEK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Hepatit - B
 534. MEHMET ÇENGEL Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi 57 Yaşinda Ve 21 Yildir Cezaevinde. Görme Yetisi Zayiflamiş. Ayak Ve Bacaklarda Sürekli Şişme Oluyor Ve Bu Durum Yürüme Ve Giyinmede Dahi Zorluklar Yaşatiyor. Nedeni Teşhis Edilmemiş. Kronik Mide Sorunlari Var. Yillardir Iyileşme/Tedavi Sağlanamadi. Bu Durum Beraberinde Ciddi Biçimde Beslenme Sorunlari Doğuruyor.
 535. MÜTALAT TOZUN Trabzon E Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi
 536. MEHMET ÇELEBİÇALAN Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Behçet Hastasi
 537. MEHMET DARGA Şırnak Tipi Kapalı Hapishanesi Genetik Şeker Hastaliği, Kronik Gastrit, Mide Reflüsü, Midede Üç Ayri Bölgede Ödem Olduğu
 538. MECIT BAŞTAŞ Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Ileri Derecede Prostat Rahatsizliği Var. Ayni Şekilde Sol Böbrek De Bozulmuş Ve Ameliyat Aşamasina Gelmiş. Akciğerden Kaynakli Nefes Alma Zorluğu Yaşiyor, 61 Ama Henüz Teşhis Ve Tedavi Yapmamiş. Sirt Ve Bacaklarda Romatizma Ve Gözlerde Yoğun Ağri Ve Görme Yetisinde Zayiflama Var.
 539. MAZLUM ALAN Oltu T Tipi Hapishanesi Beyinde Kist,Boyun Fitiği Bel Fitiği Kronik Kulak İltihabi,Sol Kulak Zari Delik
 540. M.MIHTI ÖZTÜRK Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Yüksek Tansiyon,Her Iki Böbrektesorun Var Baş Dönmesi Nefes Darliği Fitik Varies
 541. MUKADDES ÇELIK Oltu T Tipi Hapishanesi Kronik Viral Hepatit B Hastasıdır. Başvuruda Son Zamanlarda Cezaevi Koşullarında Iyi Bakılmadığı Ve Tedavisinin Yapılmadığından Aşırı Kilo Kaybı Yaşadığı Ve Ellerinde Morluklar Oluştuğu Belirtilmiştir.
 542. M.NIMET YILMAZ Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kas Ve Mide Spazmi,Karaciğerde Yağ Bağlama,Boyun Fitiği.
 543. M.ALİ UĞUR Tekirdağ Nolu Hapishanesi Ileri Düzeyde Ülser. Bağırsak Hastası, Ulserapolit Hastası
 544. MEHMET POLAT Tekirdağ 1 Nolu Kapalı Anemi Hastasi
 545. METİN ASLAN Mardin Hapishanesi Bağırsak İltihabı, Hemoroid
 546. MUSTAFA TEKİN Mardin Hapishanesi Böbrek Rahatsızlığı
 547. MESUT AKKALIN Mardin Hapishanesi Bel Ameliyatı Geçirmiş.
 548. MEHMET İLHAN Bolu F Tipi Hapishanesi Sağ Ikinci Parmak Kemik Uruikatroid Neoplasi Iyi Huylu Ama Kötü Huylu Olma Riski Var.Diyeti Idare Tarafından Verilmiyor.
 549. M.ALİ ÇELEBİ Bolu F Tipi Hapishanesi Hiper Tansiyon Reflü Aşiri Unutkanlik 62
 550. MEHMET YILDIRIM Tekirdağ Nolu Hapishanesi Kronik İskemik Kalp Hastaliği- İstemik Dejeneratif Kalp Kapak Hastaliği- Tip 2 Diabetes Mellitus- E. Hipertansiyon Mitral Ve Aort Kapaklarinda Yetmezlik
 551. MUSTAFA AYDIN Hacılar F Tipi Hapishanesi Diffüz Hiperplazik Troid Bezi
 552. MEHMET AYAZ Erzurum H Tipi Hapishanesi Anjiyo Olmuş
 553. MUSTAFA AKYOL Erzurum H Tipi Hapishanesi Anjiyo Olmuş, Kalp Hastalığı, Fıtık Ameliyatı
 554. MEHMET EMİN ORUÇ Ceyhan M Tipi Hapishanesi Kroner Arter Hastalığı
 555. MEHMET ÖZTEKIN Van F Tipi Hapishanesi Hepatit B Hastalsı, Ciddi Kilo Kaybı, Kusma, Vücutta Morarma, Şişme Sorunları
 556. MUHYETTİN SEVİNÇ Şırnak T Tipi Hapishanesi Vücudunda Yaralar Var.
 557. MEHMET SADIK YALÇIN Elaziğ E Tipi Hapishanesi Şeker Hastasi
 558. MURAT ASLAN Tekirdağ 2 Nolu Hapishanesi 20 Yillir Cezaevinde Müebbet Hapis Cezasi, Reflü, Bağirsak Sorunu, Kas-Eklem Romatizmasi, Bel Ve Boyun Fitiği, Bronşit
 559. MEHMET SADIK YALÇIN Elaziğ E Tipi Hapishanesi Şeker Hastasi
 560. MERYEM SOYLU Gebze Kadın Hapishanesi Safra Kesesinde Bulunan 18 Adet Taş Nedeniyle Sürekli Ertelenen Ameliyat Masasına Yatmak Zorunda. Geçtiğimiz Günlerde Kaldığı Cezaevinden, Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne Kaldırılan Soylu, Burada Tedavi Altına Alınmasının Ardından Annesini Görmek Için Giden Kızı Dilan Soylu, 25 Gün Boyunca Tüm Girişimlerine Rağmen Izin Günlerin Dışında Annesiyle Görüştürülmediği Belirtti. Annesinin Geçirdiği Safra Kesesi Ameliyatında Bile Elleri Ve Ayakları Hastane Ranzasına Kelepçeli Bir Şekilde Ameliyat Edildiğini Söyleyen Soylu, Annesinin Kalp, Tansiyon, Bronşit Gibi Birçok Ölümcül Hastalığının Bulunduğunu Belirterek, 63
 561. MEHMET BAĞRIYANIK Kırıkkale Hapishanesi 1999 Yılında Elbistan Cezaevinde Bedenini Ateşe Verdi. O Dönem Yeterli Tedavi Görmediği Için Sağlık Sorunları Devam Ediyor.
 562. METHI AYKAÇ Siirt E Tipi Hapishanesi Beynin Sol Tarafında Kist Var. Sağ Böbrekte Yetmezlik, Kulaklarda Işitme Kaybı, Nefes Darlığı Bulunmaktadır.
 563. METIN BARK Siirt E Tipi Hapishanesi Böbrek Yetmezliği
 564. M.ZEKI GÖKHAN Siirt E Tipi Hapishanesi Astım, Migren Ve Böbrek Rahatsızlıkları.
 565. M. FATIH DERI T Tipi Şırnak Hapishanesi Bu Aralar Çok Sık Başım Dönüyor. Bayılıp Başımı Bir Yere Vurmaktan Veya Beyin Kanaması Geçirmekten Korkar Oldum.
 566. M.SALİH ÜRÜN Şirnak T Tipi Hapishanesi Romatizma
 567. M.HALİL ERMEGAN Şirnak T Tipi Hapishanesi Romatizma
 568. MUSTAFA BELGE Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Ülseri
 569. MESUT BULU Şirnak T Tipi Hapishanesi Astım
 570. MEHMET TOK Şirnak T Tipi Hapishanesi Kronik Prostat
 571. NEDİM YILMAZ Bolu F Tipi Hapishanesi Boyun Omuz Sirt Ve Bel Ağrilari Faranjit Reflü
 572. NEZIR ÖZBEY Mardin Hapishanesi Şeker Hastalığı
 573. NURETTİN TEKİN Tekirdağ Nolu Hapishanesi Teşhisi Konulamayan Hastaliği Nedeniyle Beslenemiyor.Bel Fitiği Var.
 574. NİMETTULLAH ÖZDAĞ Şirnak T Tipi Hapishanesi Dizlerde Kemik Kisti+Safra Kesesinde Olip+Mide+Migren+Faranşit
 575. NEVZAT YALÇIN Bolu F Tipi Hapishanesi Faranjit Hipertansiyon Gastrit Bağırsak Iltehaplanması 64
 576. NIMETULLAH TUNÇ Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Yüksek Tansiyon Ve Kalp Ritminde Sorunlar Var.
 577. NURCAN BAKIR Gebze Hapishanesi Yumurtaliklarda Kist,Ülser,Migren Yakalandığı Sırada Ayağından Vurulduğu Için Sol Ayağında "Hasar" Olduğunu Ifade Ediyor. Ayrıca Rahminde Miyonlar Olduğunu, Doktorların Rahminin Alınmasının Gerektiğini Belirttiğini Ancak Hapishanede Koşullarında Bunu Kabul Etmediğini; Ülser, Migren, Sinüzit, Iç Guatr, Gözünde Alerji, Kalbinde A-Ritmi, Baş Dönmesi, Tansiyon Düşüklüğü, Nefes Alıp Vermede Zorluk, Baş Dönmesi, Burunda Şişlik Gibi Bir Çok Hastalığı Olduğunu Söylüyor.
 578. NEVZAT ÖZKAN Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Karaciğerinde Kist,Bel Ve Boyun Fitiği Sarilik
 579. NEVZAT ÇAPKIN Şakran Kapalı Hapishanesi Hipertansiyon, Kolesterol, Üsye Rahatsizliği.
 580. NEZİR DAYAN Karaman Kapalı Hapishanesi Kalp Hastasi.
 581. NURAY ATMACA Elbistan E Tipi Hapishanesi Kemik Erimesi Sle (Systemical Lupus Erythematosus)
 582. NURETTİN AYDIN Rize L Tipi Hapishanesi Hepatit B
 583. NURİ YEŞİL Elbistan E Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi
 584. NIHAT YAĞIZ Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Göz,Sirt Ve Böbrek Rahatsizliklari
 585. NİMET DEĞİŞ Bolu F Tipi Hapishanesi Kronik Prostat,Bel Fitiği Faranjit Ülser Kas Spazmi Raporlari Var.
 586. NİZAM ALGÜNERHAN Kırıklar 1 Nolu Hapishanesi 22 Yıldır Hapiste, 2005'ten Beri Diyabet, İleri Derecede Varis,Bel, Byn Fıtığı,
 587. NAİL DEMİR Kocaeli 2 Nolu F Tipi Haps. Göz Sorunu %27 Özür Raporu 65 Sevk.
 588. NEVZAT KARABACAK Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Kalp Rahatsızlığı, Mide Ülseri, Sinüzit.
 589. ORHAN ÇAÇAN Şakran Kapalı Hapishanesi Böbrek Yetmezliği, Testislerde Kist, Anemi.
 590. OSMAN ELALDI Şakran 2 Nolu T Tipi Hapishanesi Çenesi Kirik Tedavisi Önünde Engel Ler Çikarilmakta.
 591. OKAN DUMAN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kendini Yakti, Yanik Tedavisi Için Ring Araciyla Götürülmesi Tepki Çekiyordu. Sol Kolunu Kullanamiyor, Yürümekte Zorlaniyor, Psikolojik Desteğe Ihtiyaci Var.
 592. OSMAN KAPAN Bolu Hapishanesi 10 Yildir Göbek Deliğinde Devam Eden Enfeksiyon Ve Mide Ülseri
 593. OSMAN AKKOYUN Mardin Hapishanesi Şeker, Romatizma
 594. ORHAN YÜZAL Trabzon E Tipi Hapishanesi Astım Ve Bronşit Hastasıdır
 595. OSMAN EDIZ Kahramanmaraş E Tipi Hapishanesi Kolostonomisi Bulunduğundan Fiziksel Ve Ruhsal Rahatsızlığı Var
 596. ÖZGÜR KAYA Şakran A.T.Ah Hapishanesi Ortopedik Rahatsizlik İlaçlari Verilmiyor.
 597. ÖZLEM YAVUZ Gebze Hapishanesi Yarı Baygın Halde Iki Gün Geçiren Yavuz'un 16 Nisan 2014 Günü Yeniden Ağzından Ve Burnundan Kan Gelmeye Başladı. Hastaneye Götürülen Yavuz'a Serum Verildi, Ancak Hastalığının Nedenini Öğrenmeye Dönük Bir Muayene Yapılmadan, Yeniden Cezaevine Getirildi
 598. ÖMER ÇEKEN Samsun-Bafra T Tipi Kapalı Hapishanesi Vücudunda Benekleşme, Yanmalar, Bacak Ve Kollarimda Uyuşma, Halsizlik, Morarma, Baş Dönmesi, Artan Bir Şekilde Hafiza Kaybi, Karin Şişkinliği, Sik Sik Idrara Çikma, Su Içerken Oluşan Bulanti Ve Kaburga Altinda Büyükçe Oluşan Kitle. 66 (Tüm Bu Şikayetlere Rağmen Bulunduğu Cezaevinde Henüz Tam Teşekküllü Bir Hastanede Tetkikleri Yapilmamiştir.)
 599. ÖMER EVREN Rize L Tipi Hapishanesi Hepatit – Ciddi Yipranma
 600. ÖZGÜR ÇELİK Kandıra 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Wernike Korskof-Gizli Şeker-Ciğerde Yağlanma-Ileri Derece Astigmat
 601. ÖZGÜR AYKURT Mardin Hapishanesi Kemik Erimesi, Her Iki Böbrekte Bozuk Ve Kan Sıkıntısı
 602. ÖZGÜR YAŞAR Karataş Kadın Hapishanesi Çenesi Kırık, Tedavisi Yapılmıyor.
 603. ÖMER GÜLOĞLU Ceyhan M Tipi Hapishanesi Sğa Nsk
 604. RAMAZAN BUĞDAY(27) Ermenek M Tipi C. Hapishanesi Hipotiroid,Astim Ve Bronşit Hastasidir,Zihinsel Özrü De Vardir.% 73 İş Göremez Raporu Mevcut
 605. REMZIYE YARDIMCI Izmir Aliağa Şakran Kadın Hapishanesi Zehirli Guatr,Migren Ileri Derecede Kendisini Çok Zorluyormuş .Bu Nedenle Zamanini Yatarak Geçiriyormuş.Zehirli Guatr Nedeniyle Zaman Zaman Hormonlari Yükseliyormuş.Buda Halsizlik Baş Dönmesi Ve Güçsüz Birakiyormuş.Ani Düşmelere Ve Yaralanmalara Neden Oluyormuş.
 606. RAMAZAN ERKMEN Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Bağirsakta Ağir Ibs Hastaliği Var. Bu Hastalik Her Besini Almayi Engelliyor. Bu Da Hem Beslenme Sorunlarina, Hem De Yaşam Kalitesinin Düşmesine Neden Oluyor. Mide Reflüsü Var Ve Mide Için Önerilen Yiyecekler Bağirsaklara, Bağirsaklar Için Önerilen Yiyecekler Mideye Iyi Gelmiyor. Tedavi De Edilmediğinden Hastaliklar Ilerliyor, Kullanilan Ilaçlar Ağrilari Dindirmiyor. Iki Yil Önce Bel Fitiği Ameliyati Sonrasi Bacakta Güç Kaybi Ve Uyuşma Sik Görülmeye Başlandi. Yürürken Topalliyor Ve 10 Aydir Hastane Sevki Yapilmasina Rağmen Henüz Götürülmüş Değil. 67
 607. RAMAZAN BATUR Bandirma 1 Nolu T İpi Hapishanesi Sağ Gözde Yüzde 90 Görme Kaybi, Sol Gözünde De Görememe Başlangici.
 608. RAMAZAN NAZLİER Denizli D Tipi Kapalı Hapishanesi Kronik Prostatif Dalak Ve Gastrit Hastasi
 609. RAMAZAN ÖZYİĞİT Şirnak T Tipi Kapalı Hapishanesi Ülser, Şeker Hastaliği, Romatizma, Kolesterol.
 610. RESUL AKKOL Erzurum H Tipi Kapalı Hapishanesi Idrar Yollarinda Ağir, Yoğun Iltihaplanma Var.
 611. 61 RESUL BALTACI Şakran Kapalı Hapishanesi Hapishanesi Bel Fitiği, Ülser
 612. RESUL ÇETİN Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kolon Iltihabi-Bel Fitiği-Sol Bacakta Ağri Ve Uyuşma
 613. RIDVAN ÇELİK Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi 1999 Yilindan Beri Cezaevinde. Üst Solunum Yolu Rahatsizliği Var. Ayrica Burnu Kirik Ve Nefes Sorunlari Yaşiyor. Mide Ülseri Var. Bağirsak Hantalliği Ve Hemoroid Var. Burun Ameliyati Için Gitti Ankara Numune Hastanesi'ne Tedavi Edilmeden Cezaevine Gönderildi.
 614. RIDVAN YUSUFOĞLU Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Bağirsaklarinda Ciddi Problemler Söz Konusu, Kolon Kanseri Şüphesi Mevcut.
 615. RÜSTEM YILMAZ Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Sağir-Dilsiz (%60 Raporu Var)
 616. REŞİT UYAR Şirnak T Tipi Kapali Hapishanesi Prostat+Mide Ülseri
 617. RAMAZAN VURAL Bolu F Tipi Hapishanesi Bir Gözünü Kaybetmiş 68
 618. RAMAZAN OĞURLU Şirnak T Tipi Kapali Hapishanesi Kronik Kas Eklem Kiriçlenmesi
 619. RESUL ERTAŞ Şirnak T Tipi Kapali Hapishanesi Kronik Kalp Yetmezliği
 620. RAMAZAN ŞEVKET YILMAZ Kandira 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Sağ Kalçada Sivi Artişi (Kemik İliği Ödemi)Ve Kist.
 621. RECEP SİNCAN Çankırı Hapishanesi 78 Yaşında,Böbrek Ve Kalp Sorunları Var.
 622. ROJBİN KIRDAR Van M Tipi Hapishanesi İleri Düzeyde Psikolojik Sorunlari Var Kendine Zazar Veren Bir Aşamada
 623. RIZA KAZICI Kandıra Hapishanesi Ameliyata Alınarak Safra Kesesi Alındı
 624. REFIK GÜNGÖZ Siirt E Tipi Hapishanesi Nefes Darlığı
 625. REFİK EREN Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fıtığı,Reflü,Bronşit,Astım
 626. SEVDA ALDAĞ Van M Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Var
 627. SERDAR ŞENUK Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fitiği+ Safra Kesesinde Taş Mevcut
 628. SADIK ASLAN Şirnak T Tipi Hapishanesi Sol Kulak İşitmiyor
 629. SÜLEYMAN KATAR Şirnak T Tipi Hapishanesi Hipertansiyon+Kalp
 630. SEBAHATTİN KILINÇ Şirnak T Tipi Hapishanesi Boyun Fitiği
 631. SIDDIK KÜLTER Şirnak T Tipi Hapishanesi Göz Tansiyonu+Gözünde Engelli
 632. SEBAHATTİN CIVILDAK Şirnak T Tipi Hapishanesi Prostat+Sinüzit+Astim+Bronşit+ Bel Fitiği 69
 633. 63 SERHAT ARSU Şirnak T Tipi Hapishanesi Reflü
 634. SABAHATTİN AYDEMİR Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer Ameliyati Geçirmiş, Mide Hastaliği Olan, Kalin Bağirsak Ameliyati Olmuş Ve Dalaği Alinmiş. Ayrica Tansiyon Hastasi.
 635. SELMAN AKPINAR Edirne F Tipi Hapishanesi Ağır Psikolojik Bunalım Geçiriyor. Küçük Yaşta Cezaevine Girmiş Ve Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Almış. Tek Kişilik Hücrede Kalıyor.
 636. SELAHATTİN ÖKMEN Mardin E Tipi Hapishanesi Bel Fitiğindan Kaynakli Yürüyemiyor.
 637. SELAHATTİN AYTEK Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Ve Boyun Fitiği. Sağ Ayak Felçli. Seyahat Edemeyeceği Yönünde Doktor Raporu Bulunmaktadir.
 638. SELAHATTİN BAYRAM Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Geçmişte Gördüğü Işkencelerden Dolayi Yari Felçli, Kemik Erimesi Hastaliği Var Ancak Hastaneye Sevki Gerçekleşmiyor.
 639. SEYITHAN KUTLU Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Karaciğerinde Iki Leke Var.
 640. SELVER YILDIRIM Elbistan E Tipi Kapalı Hapishanesi Tek Gözünü Kaybetmiş
 641. SEZGİN AKKAYA Metris R Tipi Haspishanesi 28 Yaşinda Olan S.A 3 Yildir Hapishanede Kalmaktadir. Kolundan Ameliyat Geçiren S.A Ayni Zamanda Epilepsi Hastasidir
 642. SIDDIK BATUR Şirnak T Tipi Hapishanesi Mide Ülseri+Gastrit+Reflü+ Bağirsaklarindan Ameliyat Olmuş
 643. SITKI BEKTAŞ Sincan 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Kan Kanserine Dönüşmesi Olasiliği Olan Kan Hastaliği Mevcut. Herhangi Bir Tedavi Uygulanmiyor.
 644. SOYDAN AKAY Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Eklem Romatizmasi. Romatizmal Ağrilar Sonucu Kalbi Ve Kalp Kapakçiklari Tehlike Altinda; Kronik Hepatit B Den Dolayi Bütün Kontrolleri Ancak Fakültede Yapilabiliyor. Eklem Romatizmasindan Dolayi Nemli Ve Soğuk Iklimde Kalamiyor.
 645. SÜLEYMAN DOĞAN Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Bağirsak Hastaliklari Reflü Psikolojik Hastaliklar.
 646. SABRIYE ÇAÇAN 66 YAŞINDA Gebze Kapalı Hapishanesi İki Kez Gözlerimden Ameliyat Olmuş. Bir Gözü, Görme Yetisini Tamamen Yitirmiş Durumda. Bir Gözüyle Yaşamımı Idame Ettirmeye Çalışıyor. Yüksek Tansiyon Hastası. Böbreklerimde Taş Olduğu Için Sürekli Sancı Çekiyor.
 647. SELMAN USAL Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Eğitim Ve Araştirma Hastanesi'ne Gittiğini, Kalp Damar Doktorunun Her Iki Bacakta Ilerlemiş Durumda Varis Olduğunu Ve Mutlaka Ameliyat Olmasi Gerektiğini Belirttiğini Kaydetti.
 648. SİNAN TÜRKMEN Bolu F Tipi Hapishanesi Hepatit B Taşıyıcısı Behçet Hastası Çankırı Cum.Sav Ölüm Riski Yok Diye Başvurusunu Reddetmiş.
 649. SALIH GÜN Kırıkkale F Tipi Hapishanesi Bel Fitiği,Kornik Migreneklem Şişmeleri,Midede Habis Ülser
 650. SEYITHAN KORT Kırıklar 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Ciğerlerde Yara Hepatit- B, Kanda Pihtilaşma Var.
 651. SALİH YILMAZ Adıyaman E Tipi Hapishanesi Zihinsel Engelli
 652. SABRI KAYA Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Kalp Rahasizliği Ve Yüksek Tansiyonu Var Bu Nedenle Kan Sulandirici Aliyor Fakat Bir Türlü Stabil Hale Gelemiyor. Kirikkaleden Geldi. 3 Ay Infazi Durduruldu O Süreçte 15 Güne Yakin Yoğun Bakimda Kalmiş. Dosyasi Için Adli Tip Genel Kuruluna Itiraz Edilmiş Durumda.
 653. SIDDIK AYDIN Tokat Zile M Tipi Kapalı Hapishanesi Akciğer Yetmezliği Ve Solunum Sorunu Yaşiyor
 654. SIRAÇ DEVİREN Diyarbakır D Tipi Hapishanesi Karaciğer Yetmezliği, 71
 655. ŞEYH DAVUT BAŞGAN Edirne F Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunlari Var
 656. SÜLEYMAN ASLAN Şırnak T Tipi Hapishanesi Behçet Hastalığı, Kan Donması Ve Pıhtılaşma
 657. SEYİTHAN AKDENİZ Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Reynotdefnomeni Bronşit Vertigo Bradikardi+ Hipertansiyon+ Baş Dönmesi+ Görme Boz.
 658. SALIH GÖKTAY, Adana/Kürkçüler F Tipi, Yaşlılık Nedeniyle Tansiyon Şeker Ve Kalp Rahatsızlıkları Vardır
 659. SEDAT KARADAĞ Van F Tipi Hapishanesi Sürekli Baş Ağrısı, Baş Dönmesi, Bayılma, Ayrıca Sol Gözü Görmüyor, Ihtiyatçalarını Karşılayamıyor.
 660. 6 SERCAN ZORBA Balıkesir L Tipi Hapishanesi Psikolojik Sorunları Var
 661. 6 SAIT TIRYAKI Erzurum Hapishanesi Hemoroit Ameliyatı Oldu
 662. 6 SERDAR BATUR Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Romatizma Ve Kalp Romatizması.
 663. 6 SUAT DEMİRCAN Siirt E Tipi Hapishanesi Trafik Kazasında Böbreğimin Tekini Kaybettim Ve Diğer Böbreğim De %40 Çalışıyor. Cezaevi Koşullarında Raporum Olduğu Halde Bir İşlem Yapamıyorum.
 664. 66 SALIH TEMEL Siirt E Tipi Hapishanesi Kalp Hastası
 665. 6 SELAHATTİN GENÇ Şirnak T Tipi Hapishanesi Akciğer Rahatsızlığı ,Bel-Boyun Fıtığı
 666. 6 SERHAT GÜLLÜ Tokat T Tipi Hapishanesi Kalp Ve Şeker Hastalığı Yanı Sıra Cilt Kanseri Riski Olma Ihtimali Yüksek
 667. 6 ŞEFIK BAYRAM Silivri 2 Nolu L Tipi KCİK Kalp Hastasıyım, Daha Önce 2 Kez Ameliyat Oldum. %44 Raporluyum. Kalp Ameliyatı Olmam Gerekiyor. Şeker Hastalığından Ve Dengesiz Beslenmeden Dolayı Gözlerimi Kaybetmeyle Karşı Karşıyayım. Tansiyon Hastasıyım Aynı 72 Zamanda. Bu Şartlarda Yaşamımı Cezaevinde Idame Ettiremiyorum,
 668. 6 ŞIYAR TIMURTAŞ Siirt E Tipi Hapishanesi Kemik Erimesi Hastalığı
 669. 6 ŞAKIR TUTUŞ Siirt E Tipi Hapishanesi 2004 Yılından Beri Hipertansiyon Kronik Pönomi , Astım Ve Prostat Hastalıkları Bulunmaktadır.
 670. ŞIYAR KEKLIK Muş E Tipi Hapishanesinde, 22 Yaşında, Karaciğer, Kalp Ve Böbrek Hastası Hepatit B Kronik C Olma Olasiliği Yüksek Mide Ülseri Böbrekte Taş Kalpte Ritim Bozukluğu Damar Tikanikliği
 671. ŞEMSEDDİN TEKİN Bandırma1 Nolu T Tipi Hapishanesi Kronik Prostat
 672. ŞEYHMUZ BILGIÇ Adana/Kürkçüler F Tipi Hapishanesi, Iş Kazası Nedeniyle %50 Özürlü Ve Ihtiyaçlarını Karşılyamıyor.
 673. ŞABAN BAYAR Şırnak T Tipi Hapishanesi Hapishanesi Kronik Astim
 674. ŞEFİK BAYRAM Silivri 2 Nolu L Tipi Hapishanesi Koah Kronik Kalp, Şeker Ve Tansiyon Hastası, Görme Yetisini Kaybedebilir. Kalp Hastasıyım, Daha Önce 2 Kez Ameliyat Oldum. %44 Raporluyum. Kalp Ameliyatı Olmam Gerekiyor. Şeker Hastalığından Ve Dengesiz Beslenmeden Dolayı Gözlerimi Kaybetmeyle Karşı Karşıyayım. Tansiyon Hastasıyım Aynı Zamanda.
 675. ŞAHBAZ SÜMBÜL Şakran 2 Nolu Hapishanesi Prostat. Yürümekte Sikinti Çekmekte, Arkadaşlarinin Yardimiyla Yürüyebilmekte. Tedavisinin Tam Yapilmadiği Ve Ilaçlarinin Zamaninda Verilmediği Iddia Edilmekte.
 676. ŞEYHMUS ANIK Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi Bingöl M Tipi Kapali Kapali Cezaevinde Protesto Amaçli Kendisini Yaktiktan Sonra Tokat T Tipi Kapali Cezaevine Gönderilmiştir. Yaniklari Halen Iyileşmemiş Durumda Ve Cezaevi Şartlarinda Enfeksiyon Kapma Riski Söz Konusu.
 677. ŞİRİN PAKSOY Şakran Kapalı Hapishanesi Guatr Hastasi. 73
 678. ŞİRİN TEKMENURAY Kırklareli E Tipi Kapalı Hapishanesi Kemik Erimesi, Bronşit.
 679. TAHA BURAKMAN Kandira 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Epilepsiye Bağli Psikolojik Ve Fizyolojik Etkiler.Özelllikle Gözlerde. Tedavi Edilmiyor, Ağri Kesici İle Geçiştiriliyor
 680. TAHİR CENGİZ Bayrampaşa T-2 Nolu T İpi Bir Böbreğinde Hasar Var. Böbrek Yetmezliği.
 681. TEVFİK KALKAN Kırıkkale-Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu, Hastanin Hbs Ag, Anti Hbe Ve Hbv Dna’nin Pisiyar Sonuçlari Pozitif Olarak Saptanmiş Olup Yapilan Hekim Değerlendirilmesi Sonucu Mevcut Haliyle Tedavi Ihtiyacinin Olmadiği, 3 Ay Sonra Kontrol Edilmesi Önerilmiş. Hastanin Gelişebilecek Kronik Karaciğer Hastaliği Açisindan Yakin Ve Özenli Takibinin Hepotoloji Uzmani Tarafindan Sürdürülmesi Önerilir.
 682. TURAN GÜNANA Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Bel Fitiği. Solunum Yollarinda Rahatsizlik
 683. TAHİR UMUYİMİLAN Muş E Tipi Hapishanesi Mide Ülseri Kalpte Ritim Bozukluğu
 684. TAYFUR TUNÇ Bolu F Tipi Hapishanesi Beyin Damarlarinda Sorunlar Var.
 685. TUNCAY GELENER Tekirdağ 1 Nolu T1 Nolu Tipi Kronik Obstruktif Akciğer Hastaliği. Sik Sik Acile Kaldiriliyor Hast
 686. TAHİR BATAK Şırnak T Tipi Hapishanesi Migren+Bel Fitiği
 687. ULAŞ ARSLAN Şırnak T Tipi Hapishanesi Migren+Mide
 688. VELİ YAVUZKILIÇ Kırıklar 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Hastanin Belirttiği Yakinmalari, Tetkik Sonuçlari Ve Doktor Raporlari Göz Önüne Alinarak Yapilan Değerlendirilmesi Sonucu Prostatit Ve Varikosel Teşhisleri Mevcuttur. Prostatit Için Antibiyoterapi Verilen Hastaya Sol Varikosel Için Operasyon Önerilmiştir.Kronik Hepatit B. 74
 689. VEYSİ AKBAŞ Diyarbakır D Tipi Kapalı Hapishanesi Kalp Hastasi, Aşiri Kalp Çarpintisi Sonucu Bayginlik Geçiriyor.
 690. VEYSI KAYA Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Transit Ve Kan Dolaşimi Dengesizliği
 691. VEFA KARTAL Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Kalp Te Ritim Bozukluğu Başta 3 Kitle Hepatit B Mide Fitiği Yüksek Tansiyon Kalın Bağırsak Spazmı Göğsün Sol Bölümünde Yağlanma Kist Hemoraid Ülser Reflü Bronşit Böbrek Ve Idrar Yolları Hastalığı
 692. VEYSEL EKİN Mardin E Tipi Hapishanesi Çölyak Hastasi
 693. VEDAT ÖZDEMIR Antep H Tipi Kapalı Hapishanesi Numune Hastanesinde Yapılan Tedavi Sonucunda Yumurtalıklarında Kist Olduğu Belirtilerek, Ameliyat Olması Gerektiği Söylendi. Özdemir'in Yapılan Ameliyat Ile Yumurtalıkları Alındı.
 694. YILMAZ YÜREK Diyarbakir D Tipi Hapishanesi Bel Fitiği
 695. YAKUP ÇAKAN Muş E Tipi Kapali Hapishanesi Karaciğerde Büyüme Ve Bel Fitiği
 696. YAKUP GÜNEŞ Tekirdağ 1 Nolu F Tipikapalı Hapishanesi Akciğer Sönmesi, Reflü
 697. YAŞAR KIRMIZI Bolu F Tipi Kapalı Hapishanesi Behçet Hastasi,Hemoraid
 698. YAKUP NIŞLI Çanakkale E TipiHapishanesi Kalp, Y.Tansiyon,Kolestrol, Solunum Bozuu Ve Nefes Darlığı.
 699. 69 YALÇIN HAFÇI Kırıkkale F Tipi Hapishanesi W.Korsakof Sendromu
 700. YUSUF ÖZTÜRK: Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Kalıcı Romatizma.
 701. YUSUF KEKLIK Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Astım, Kronik Mide Ülseri.
 702. YUSUF DEMIR Bandirma 2 Nolu T İpi Hapishanesi Hepatit-B
 703. YUSUF SEVGIN Siirt E Tipi Hapishanesi Migren Ve Astım
 704. YASİN ÖZTAŞ Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fıtığı
 705. YAVUZ SOYDAMAR Kırıkkale F Tipi I Hapishanesi Kalp Hastasi
 706. YUSUF AYDIN Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi Migren Gözlerde Katarak.Menüsküs
 707. YÜKSEL YİĞİTDOĞAN Kandıra 2 Nolu F Tipi Hapishanesi Kalp Hastasi
 708. YAŞAR ALAT Bolu F Tipi Hapishanesi Mide Fıtığı Tam Reflü Ince Bağırsak Kist Nedeniyle 10 Cm Bölümü Alınmış Koah Astim Nedeniyle Solunum Cihazi Kullaniyor.
 709. YUSUF AKBABA Eskişehir H Tipi Kapalı Hapishanesi Diyabet, Hipertansiyon, Diyabetik Norotip, Diyabetik Retinopati
 710. YÜKSEL GÜNERİ Bolu F Tipi Hapishanesi Sağ Dirsek Hareket Kisitlılıği
 711. ZEYNEP ERDEM Şirnak T Tipi Hapishanesi Bel Fitiği (İleri Düzeyde)
 712. ZÜLKÜF GEZEN Giresun E Tipi Hapishanesi Hepatit B
 713. ZANA MAZAK Hacılar F Tipi Kapalı Hapishanesi Mesanede Kist Bulunmaktadir.
 714. ZERRİN YILMAZ Gebze Hapishanesi Her Iki Bacakta Şarapnel Parçasi Mevcut 76
 715. ZİNDAN ALTAN Mardin Hapishanesi Ülser, Migren, Kıl Dönmesi
 716. ZİRAR MEZE Şirnak T Tipi Hapishanesi Ritmik Kalp Bozukluğu
 717. ZEKİ KURT Mardin Hapishanesi Karaciğer Enfeksiyonu Kalp Yetmezliği
 718. ZEKİ DUMAN Van Cezaevinden Elaziğ Akil Ve Ruh Sağliği Has.Sevkli Psikolojik Sorunlari Var.
 719. ZEKI TURAN Silivri 2 Nolu L Tipi Hapishanesi Böbrek, (Diyalize Giriyor), Kalp, Enfeksiyon Ve Mide Hastalıkları Var.(Mektup)
 720. ZÜBEYIR İDEM Siirt E Tipi Hapishanesi Bel Fıtığı Ve Bel Fıtığına Bağlı Her Iki Ayakta Uyuşma Ve Varis

İlişkili İçerik