İsmail Cem Özkan

Basına ve Kamuoyuna: 15 Temmuz’dan Bu Güne Kadar Hapishanelerde Neler Oldu?

15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasından hemen sonra AKP Hükümetinin ilan ettiği OHAL’in yasakları ilk önce hapishaneleri vurdu. Politik tutsakları hedefleyen hak ihlalleri, sürgünler ve işkence yaygınlaşmaya başladı. Kısa bir süre önce yaptığımız basın açıklamasında bu konuda kamuoyunu uyarmıştık.

Sizin Hala Bir Mektup Arkadaşınız Yok mu?

MEKTUP YAZACAK ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

ve "görülmüştür ekibi" kimdir diye soranlara

"Facebook sayfanızda mektuplaşmak için adres bulamıyoruz" diyen arkadaşlar var. web sitemize girin. Hem adreslere hem de bizim binbir emekle bilgisayara geçtiğimiz tutsak mektuplarına ulaşabilirsiniz.

Rastgele de adres alabilirsiniz. Mektupları okuyup da karar verebilirsiniz.

Adresimiz: www.gorulmustur.org

Doğrudan Adreslerin olduğu link: http://gorulmustur.org/icerik/guncel-tutsak-adresleri

E-posta adresimiz: [email protected]

ÇOCUK ÖYKÜ’NÜN BALONLARINDAN SALYANGOZ DAVASINA YOLCULUK VE TEŞEKKÜR MESAJI

“Salyangoz davasıyla” ilgili yaptığım basın açıklamasına bizzat gelip dayanışma gösteren İHD Şube başkanı Ali Tanrıverdi’ye, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk’e, siyasi parti, örgüt ve demokratik kitle örgüt temsilcilerine, yazar, şair, sanatçı dostlarıma, konuyu gazetelerinde – dergilerinde - web sitelerinde paylaşan gazetecilere, telefonla ve mesajla destek sunan tanıdığım-tanımadığım tüm arkadaşlara, ayrıca davamı hiçbir karşılık beklemeden üstlenen İHD yöneticisi Av.