25 yıldır tutsak Gülazer Akın yazdı: "Azim ve kararlılık karanlığı yırtacak….”

“Kış çetin ama bahar kokusunu yaymaya başladı da.

Azim ve kararlılık karanlığı yırtacak….”

GÜLAZER AKIN  KADIN KAPALI CEZAEVİ B-9 GEBZE-KOCAELİ

***

Değerli Adil Abi;

Merhaba,

Uzun zaman oldu yazamadım, mahcubum aslında. Yüce yüreğinin bağışlayacağını umuyorum.

Kartları aldım teşekkür ederim, tam da ihtiyaç duyduğum bir zamanda geldiği için epey makbule geçti. Oya arkadaşa yazdım.

Karikatür sergisi için gazetede duyurunuz çıktığı için ayrıca kimseye haber yollamadım. Özlem Özdemir arkadaş karikatür çiziyor, onunla zaten irtibattasınız sanırım. Şu an grevin 43. Gününde kendisi. (Bu gün itibariyle 70.gün)

Evet, arkadaşlar bedenlerini açlığa yatırdılar Umut kıtlığının yaşandığı bu sürece bir parça umut ekme adına yola çıktı yoldaşlarımız. Bazı şeylerin üzerine üzerine gitmedikçe yıkılmıyor duvarlar, sınırlar ve zulüm.

Kış çetin ama bahar kokusunu yaymaya başladı da. Azim ve kararlılık karanlığı yırtacak. O açıdan iyiyiz. En azından geçen aylardan iyiyiz.

Hareket berekettir, devrim eylem hali demektir ve onun için şimdi zorlu zamanlardan geçiyorsak da tünelin ucundaki ışığı biraz daha net görmeye başladık.

Faşizm umutsuzluktan beslenir. Umut oluşmaya başladığı için heyecanlıyız. Grevdeki arkadaşlar da iyi ve moralliler. Her taraftan direniş ateşi yükseldi, bize düşen bunu harlandırmak ve sahip çıkmaktır. Zira iyi günde kötü günde hepimiz aynı yerdeyiz. İyi olmanı – zı umuyor yürekten saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

28.01.2019

GÜLAZER AKIN

 

İlişkili İçerik