Aliağa hapishanesinden mektup ve resim var...

 

“Yollamış olduğun kartları aldım, çok teşekkürler. Arif KILIÇ ile Hakan OTTAŞ arkadaşların çekmiş olduğu fotoğraflar, kartlardı bunlar. Her ikisine de şükranlarımı sunarım. Vaktizamanında karakalem yapıyordum. Edebiyata ağırlık verince tali konuma düştü. Fakat sana 5 adet yolluyorum zamanında yapmış olduğum resimlerden.”

Hasan ŞEKER

2 No’lu T Tipi Hapishanesi C-7 . Şakran-Aliağa/İZMİR

***

07.03.2022

Merhaba Değerli Üstadım Adil

            En kalbi duygularımla selam eder, yaşam ve çalışmalarında üstün başarılar dilerim.

            Umarım her açıdan iyisindir. Ben de gayet iyiyim, genel anlamda. Mahpusluk yaşamına birebir tanık olduğundan pek değinmeyeceğim. Birtakım sıkıntılar olsa da buralarda, üstesinden geldiğimiz bilinmektedir.

            Yollamış olduğun kartları aldım, çok teşekkürler. Arif KILIÇ ile Hakan OTTAŞ arkadaşların çekmiş olduğu fotoğraflar, kartlardı bunlar. Her ikisine de şükranlarımı sunarım. Harika fotoğraf çekiyorlar senin gibi.

            Bu arada, sana yollamış olduğum kitaplarımı aldın mı?

            Bir tanesi şiir, ötekiyse öyküydü bunların. Birkaç yazım hatası vardı, ama olay örgüsünü bozmamış. Sevindim buna. Kitaplar genel itibariyle iyi olmuştu. Olur, da şayet, 2. basımları olursa kusurlarını halletmeden yayına vermeyeceğim.

            Şu an 3 kitabım basıma hazırlanıyorlar, umarım arzu ettiğim gibi olurlar. İmkanım olsaydı, kendim hallederdim; bilgisayar çekimi, düzelti, sayfa düzeni vb… Ama bu imkan yok.

            Vaktizamanında karakalem yapıyordum. Edebiyata ağırlık verince tali konuma düştü. Fakat sana 5 adet yolluyorum zamanında yapmış olduğum resimlerden. Bir acemi olarak pek de fena sayılmazlar sanırım. Umarım beğenirsin.

            Unutmadan, Sibel ve Temel arkadaşlara mektup yazarken selamlarını ilettim.

            Satırlarımı sonlandırmadan, tekrardan selam ediyor, dostça kucaklıyorum seni. Tüm emekçi çalışma arkadaşlarına da kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

            Özgür yarınlarda görüşmek üzere, iyi bak kendine. Esen ve sağlıcakla kal. Umutla kal.

Selam ve Sevgilerimle,

Hasan ŞEKER

2 No’lu T Tipi Hapishanesi C-7

Şakran-Aliağa/İZMİR

İlişkili İçerik