AYTEN TİKİT’İN FERYADI: 5 YILDIR HASTA ABLASININ YANINA SEVK İSTİYOR… DUYAN YOK...

“11 yıldır cezaevindeyim. Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde olan ablam Pınar TİKİT’in yanına gitmek için tam 5 yıldır nakil (sevk) talebinde bulunuyorum. Her defasında talebim reddedildi. Ben de beyninde Araknoid Kisti olan ve çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşan ve sık sık bayılan, bakıma muhtaç olan ablam Pınar’ın yanına gitmek için ulaşabildiğim herkese ulaşma kampanyası başlattım.”

Ayten TİKİT Kadın Kapalı Cezaevi Tarsus/MERSİN 1.11.2021

***

Merhabalar, İyi olmanızı diliyor, selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Yazma sebebimi açıklamadan önce sanırım kendimi birazcık tanıtmam gerek. Aslında benim için sanki birkaç gün önceymiş gibi gelen zaman ama aslında neredeyse üzerinden 7 yıl geçmiş. Yedi yıl önce Bayburt zindanındayken bir iki yazışmamız olmuştu. Tabi ben sonra başka zindanlara sürgün olunca iletişime geçemedim. 11 yıldır cezaevindeyim. Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde olan ablam Pınar TİKİT’in yanına gitmek için tam 5 yıldır nakil (sevk) talebinde bulunuyorum. Her defasında talebim reddedildi. Ben de beyninde Araknoid Kisti olan ve çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşan ve sık sık bayılan, bakıma muhtaç olan ablam Pınar’ın yanına gitmek için ulaşabildiğim herkese ulaşma kampanyası başlattım. Bu yola tek başıma çıktım.

Tam beş yıldır mücadele ediyorum hukuki yolları kullanarak sonuç alamayınca bu sefer sesime ses olacak iyi yürekli insanlara ulaşıp ablamla bir araya gelme hikayemi anlatmak istedim. Kurumlara ulaşmaya çalışırken sizin adresinize de denk geldim. Yazmak istedim. Ablam, yol arkadaşım, çocukluğumun kardeşi için hayatımda ilk kez bir şey yapmak istedim. Bir sonuç almak için tam beş yıl uğraştım ama artık bir sonuç almaktan ziyade ilerde ablamla yaşayamadığım, kaybettiğimiz tüm zamanların vicdan azabını çekmemek ve keşkelerim olmasın diye ulaşabildiğim herkese ulaşmak istiyorum. Onun için çaba harcamak istiyorum. Zamanınızı aldığım için affınıza sığınıyorum.

Bu satırları okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla kalın, çalışmalarınızda başarılar.

Sevgilerimle, Ayten TİKİT Kadın Kapalı Cezaevi Tarsus/MERSİN

İlişkili İçerik