BODRUM hAPİSHANESİNDEN MEKTUP VAR. "40 siyasi tutsak olarak burada tekli ve üçlü hücre(oda)lerde kalıyoruz."

06.11.2023

Bodrum

Değerli Adil Arkadaş

Merhaba…

Selam ve saygılarımızı nezdinizde tüm emekçi arkadaşlara iletiyoruz.

Hapishaneye gelişimin ilk yılında okumuş olduğum “Ben çıkana kadar büyüme emi” çalışmanızı çok beğenmiş, değerli bir çalışma olarak bulmuştum. Bu çalışma kitabınız tekrar elimize geçince ziyadesiyle keyif aldım, kıymetli buldum. Duyarlılığınız ve dayanışma duygunuz için çok müteşekkiriz. Göndermiş olduğunuz toplamda 3 adet kitap ile bir adet kartpostal tarafımıza ulaştı. Sizin de bildiğiniz gibi hapishane ortamında kitap yetersizliği bitmek bilmeyen bir ihtiyaç. Yaratmaya çalıştığımız imkanlar ve yine sizin gibi duyarlı insanların yolladığı kitaplarla bu eksiği gidermeye çalışıyoruz.

Yaklaşık 40 siyasi tutsak olarak burada tekli ve üçlü hücre(oda)lerde kalıyoruz. Hapishanenin doğal şartları yanı sıra siyasal sürecin içeriye bilindik yansımalarıyla ağırlaşmış koşullara rağmen özgür yaşama duyduğumuz inanç ve umutla moralli ve politik duruşumuzu koruyoruz. Sizlerin de iyi, sağlıklı ve moralli olmasını gönülden diliyor, istiyoruz.

Sevgili Adil Arkadaş,

Tahmin edeceğiniz üzere buranın yeni bir hapishane olması nedeniyle bir takım kitap ihtiyaçları var. Gönderme imkanı bulunan duyarlı arkadaş çevresi yahut kurumların burada Ağırlaştırılmış Müebbet hükümlüsü olarak kalmakta olan Serbest AKBAŞ ile Fırat ÇİFTÇİ’ye kitap gönderebilirler. Her iki arkadaşımız şu anda tekli hücrede bulunmaktadır.

Tekrardan duyarlılığınız için teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Hepimizden hepinize selamlar, saygılar…

Harun KAYA

S Tipi Kapalı Hapishane C-33

Bodrum/MUĞLA