'Cezaevinde kalabilir' raporundan bir ay sonra öldü

HABER MERKEZİ - Antalya'nın Alanya ilçesinde 7 ay önce gözaltına alınan ve 'örgüte yardım ve yataklık etmek' iddiasıyla tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulan 62 yaşındaki şeker hastası Abdurrahman Şen yaşamını yitirdi.

 

23 Kasım'da cezaevindeyken durumu fenalaşan Şen, Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yaklaşık bir hafta elleri kelepçeli bir şekilde tedavi gören Şen, bugün yaşamını yitirdi. Şen, Antalya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan işlemleri ardından Alanya Tosmur Mezarlığı'nda defnedildi.

 

'SON ANLARINA KADAR ELLERİ KELEPÇELİYDİ'

 

Şen'in kızı Ayşe Şen, babasının hasta olmasından dolayı birçok kez itiraz ettiklerini ve yaptıkları başvuruların reddedildiğini belirtti. Babası için 'cezaevinde kalabilir' raporu verildiğini belirten Şen, geçtiğimiz hafta ise hastaneye kaldırıldığını söyledi. Babasının bir hafta hastane kaldığını fakat kendileriyle görüştürülmediğini ifade eden Şen, "Onu son günlerinde bile göremedik. Son anlarına kadar tedavisi elleri kelepçeli bir şekilde yapıldı. Bunlarda vicdan kalmamış" dedi.

 

'CEZAEVİNDE KALABİLİR' RAPORU VERİLDİ

 

Hasta tutuklu Şen'e 31 Ekim'de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu tarafından 'cezaevinde kalabilir' şeklinde raporu verildi. Raporda, Şen'in "TİP 2 diabayes mellitus, hipertansiyon, nöropatik ağrı, sol ayak 5'inci parmakta MTF eklemde ampute, göz hastalıklarında vizyon sağ 50 CMPS, sol MPS bilateral, diyabetik retinopati, sol sekonder katarakt, kronerarter hastalığı" olduğu belirtilmesine rağmen 'ceza infazının devamı uygundur' denildi.  (Mezopotamya Ajansı)

 

 

 

İlişkili İçerik