Hasta tutsak şair Erol Zavar'dan gelen mektup ve şiirler...

"

ROTA

Bilmelisin ki

Düşlerimizi çoğalta çoğalta varacağız

                                   Güzel günlere

ve yine bilmelisin ki

   Düşü olanın

            düşmanı da olur elbette

Vuruşa dövüşe

Ulaşacağız düşler ülkesine

                                                                                  Mart 2017 Tekirdağ

                                                                                  Erol Zavar"

4 Haziran 2022

***

Sevgili Adil,

Merhaba,

                1 Mayıs kartını almıştım, teşekkür ediyorum. Buralarda ufak tefek sorunlar dışında pek kayda değer bir değişiklik yok hayatımda.

                Daha önce aynı havalandırmayı paylaştığım arkadaşlar değişti bu benim için olumlu bir durum oldu. Uzun zamandır yan hücremde kalan şizofren arkadaşı yanımdan almalarını istiyordum. Nihayet aldılar. A. bazen kendini mit elemanı sanıyordu bazen bize küfür ediyordu bağıra çağıra. Geceleri onun küfürleri ve sağa sola vurmaları ile uyanıyorduk. Şimdi ondan kurtulmuş ve rahatlamış oldum. A’nın dışında Remzi Özşan diye  bir arkadaş kalıyordu yanımızda. Onu da perşembe günü aldılar yer değişikliği diye ama meğerse sürgüne yollamışlar! O ikisinin yerine Ayberk Demirdöğeni ve Aslan Kaya isimli arkadaşları getirdiler. İkisi ile de uzun zamandır tanışıklığım ve muhabbetim var. O yüzden de yer değişikliği beni epeyce rahatlatmış oldu.

                Memleketin halini izliyorum TUİK’ in açıkladığı rakamlara bakıyorum. Sonra dönüp kantinden aldıklarımdaki artışla karşılaştırıyorum. Tabi ki gerçekle uzak yakın alakasının olmadığını görüyorum. Hapishanede biz bu kadar yoğun enflasyon hissederken dışarıdakilerin nasıl yaşadığını hayal bile edemiyorum. Ne diyeyim herkese kolaylık dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden.

                Sevgili Adil, şiir sormuştun. Sana “Yüzyılların Alışkanlığı” (14 Sayfa), “Dün Bugün Yarın Dövüşene Düşene” (15 Sayfa) Bilgisayar çıktısı şiirlerimi ve toplam 15 Sayfa el yazımla yazdığım kısa şiirlerimi yolluyorum. Umarım işinize yarar. Senden de bir ricam olacak. “Dün Bugün Yarın Dövüşene Düşene” şiirimin ve el yazımla yazdığım şiirlerin 2 nüsha bilgisayar çıktısını alıp bana yollayabilirsen çok sevinirim.

                Böyle olsun. Kendine iyi bak. Tülin’e, Öykü’ye ve Tüm arkadaşlara selamlarımı ilet lütfen.

                                                                                                                                Sıkıca kucaklıyorum sizleri.

D. selamlar

 

Erol ZAVAR

Bolu F Tipi Hapishane A-Tek-14

BOLU

İlişkili İçerik