Kanser Hastası Devrimci Tutsak, Kemal Avcı Serbest Bırakılsın!

AKP'nin hapishaneler politikası, tutsakları imha etme üzerine kurulmuştur. AKP'nin iktidarda olduğu son 10 yılda, F Tip'lerindeki tecrit koşullarından kaynaklı, hapishanelerde 2100 kişi hayatını kaybetmiştir.Tutsaklar geri dönüşü olmayan,ağır tahribatlara yol açan ölümcül hastalıklara yakalanmaktadırlar.Özellikle kanser hastalarında hızlı bir artış olduğu görülmektedir.

Kemal AVCI, düzenin bencilleştirme-duyarsızlaştırma politikalarına karşı, devrimci kültürü yaşatırken tutsak düştü. AKP polisinin işkenceyle katletmeye çalıştığı, yaralı bir devrimciyi, Nebiha ARACI'yı sahiplendiği için,10 Aralık'ta gözaltına alınarak 13 Aralık 2012'de tutuklanmıştır.

Kemal AVCI, 6 aydır Tekirdağ 2'Nolu F Tipi Hapishanesi'nde tutsaktır. Henüz 26 yaşında olmasına rağmen,yıllardır ülser hastasıdır, şikayetleri sonucu muayene edilmiş ve mide kanseri olduğu söylenmiştir. Bu son durum gösteriyor ki, Kemal AVCI, F Tipi Hapishanelerin ağır baskı ve tecrit koşullarından kanser hastalığına yakalanmıştır. Ayrıca epilepsi, romatizma, yüksek tansiyon hastasıdır.Tüm bu hastalıklara rağmen AKP, Kemal AVCI'yı serbest bırakmayarak katletmeye çalışıyor. İzin vermeyelim! Kemal AVCI'yı hep birlikte mücadelemizle zulmün elinden çekip alalım.

Bir kez daha haykırıyoruz, devrimci tutsaklar yalnız değildir. Hiçbir hasta tutsağımızı faşizmin eline bırakmadık, bırakmayacağız. Mete'yi mücadelede kararlılığımızla aldık. Kemal AVCI'yı da alacağız.

AKP'NİN HASTA TUTSAKLARI KATLETMESİME İZİN VERMEYELİM!

HALK CEPHESİ

Kaynak: halkinsesitv.com

İlişkili İçerik