Lice Cezaevi'nde isyan!

Lice Kapalı Cezaevi'nde gardiyanların arama sırasındaki uygulamalarına tepki gösteren tutuklular ile gardiyanlar arasında gerginlik çıktı. Gerginliğin ardından çok sayıda asker ve polis, cezaevine sevk edildi.

Alınan bilgilere göre, saat 10.00 sıralarında koğuş araması sırasındaki uygulamalara tepki gösteren tutuklularla gardiyanlar arasında tansiyon yükseldi. Duruma tepki gösteren tutukluların koğuşlarda bulunan eşyaları pencerelerden attığı ve sonrasında cezaevinde slogan seslerinin yükseldiği öğrenildi. Gerginliğin çıkmasıyla birlikte çok sayıda asker ve polisin cezaevine sevk edildiği bildirilirken, Lice Cumhuriyet Başsavcısı'nın da cezaevine geldiği öğrenildi.

Gerginliğin duyulmasının ardından cezaevi önüne gelen tutuklu yakınlarının da bekleyişi devam ediyor. Ayrıca, cezaevinin 2'inci koğuşunda bulunan tutuklular tarafından pencereden atılan ve cezaevi önünde bekleyenler tarafından alınan notta, "Biz 2. koğuşta bulunmaktayız. Savcılık içerde haksızlık yapıyor. Medyaya ulaşın. Herhangi bir destek verin" yazıldığı görüldü.

Cezaevinin çevresinde çok sayıda polis de bulunuyor. (Diyarbakır/DİHA)

Kaynak: evrensel.net

İlişkili İçerik