Müebbetlik kadın mahpustan kitap isteği: "Benim kitap isteyebileceğim kimsem yok"

" İdarenin, hem sayıca hem de nitelik olarak pek iyi ve yeterli olmayan kütüphanesinden kitap alıp okuyabiliyorum. Ama yılsonu kitap sayım vb. işlemlerden dolayı kütüphane kapalı bir süredir ve birkaç ayı alabiliyor. Hücrede kalan biri olarak da en azından bu süreçte kitap ihtiyacımı karşılayabilmemin yollarını arıyorum. Size de bu nedenle yazıyorum."

AYNUR AVYÜZEN. İZMİR KADIN KAPALI HAPİSHANESİ. AT14 ALİAĞA/İZMİR

12.01.2021 Merhaba,

                Size İzmir Kadın Kapalı hapishanesinden yazıyorum. Umuyorum iyisinizdir. Kendimi tanıtayım kısaca ağırlaştırılmış müebbet hükmüyle uzun yıllardır içerdeyim. Sizi de hapishanelerden insanlara yolladığınız kitaplardan biliyorum. Şimdiye kadar çok kez düşündüysem de siz beni tanımıyorsunuz ben de size bu nedenle de yazıp sizden kitap konusunda ricada bulunmaya çekindim.    Benim kitap isteyebileceğim kimsem yok. İdarenin, hem sayıca hem de nitelik olarak pek iyi ve yeterli olmayan kütüphanesinden kitap alıp okuyabiliyorum. Ama yılsonu kitap sayım vb. işlemlerden dolayı kütüphane kapalı bir süredir ve birkaç ayı alabiliyor. Hücrede kalan biri olarak da en azından bu süreçte kitap ihtiyacımı karşılayabilmemin yollarını arıyorum. Size de bu nedenle yazıyorum.

                Eğer mümkünse, imkanınız varsa, sizi zor durumda bırakmayacaksa sizden bana kitap yollamanızın mümkün olup olmadığını sormak istiyorum. Eğer yollayabilirseniz çok mutlu olurum.  Özellikle dünya edebiyatı klasikleri, Hasan Ali Yücel Çeviri Dizisi Kitapları, felsefi, mitolojik, psikolojik roman ve öyküler okumak istediğim türdeki kitaplar.

                Okumak istediğim ve merak ettiğim bazı kitap ve yazarların ismini de size yazmak istiyorum. Ama lütfen kendinizi yollama yükümlülüğü altında hissetmeyin.

Edebiyat Dersleri- Julio Cortazar

Değiştirilmiş Karbon- Richard K. Morgan

Adalet Mantığı ve Hüküm Verme Sanatı- Fabreguettese

Tatar Çölü- Dino Buzzati

Gecenin Sonuna Yolculuk- Louis-Ferdinand Céline

Hayat Bir Rüyadır- Calderon de la Barca

Körleşme- Elias Canetti

İlahi Komedya- Dante

Karamazov Kardeşler- Dostoyevski….. (GÖNDERİLDİ)

Vadideki Zambak-Balzac

Ezilenler-Diderot

Gadatu Beklerken-Samuel Beckett

Kadınlar Mektebi- Moliere

Yükümlülükler Üzerine- Cicero

Oblomov- Gonçarov

Palto- Gogol

Notre Dame’in Kamburu- V.Hugo

İnsanın Esareti-Maugham, W. Somerset

Sefiller- V. Hugo

Anlatış- U.K. Le Guin

                Çok uzattım listeyi, lütfen kusuruma bakmayın. Şimdiden çok teşekkür ederim her şey için. Kendinize çok iyi bakın. Sağlıkla ve mutlulukla kalın içten saygılarımla esen kalın.

AYNUR AVYÜZEN

İZMİR KADIN KAPALI HAPİSHANESİ

AT14 ALİAĞA/İZMİR