Müebbetlik Tutsak Hacı Nehsan'dan mektup var

Merhaba Adil Okay;
Selam, saygı ve sevgilerimi iletiyor, olabildiğince iyi olmanı istiyorum.
Bana göndermiş olduğun kartları aldım. Çok teşekkür ederim. Daha önce de gönderdiğin FAKS ‘ını almış, cevap yazmıştım.
Çevirimin (Haykırış ) eline ulaşmasına çok sevindim. Aslında o çeviriyi bilgisayara çekecek bir arkadaşım vardı. Ama o da aranır duruma düştü ve Avrupa ‘ya gitti. Bağlantımız kesildi. AKSİLİKLER ÜST ÜSTE GELDİ BİRAZ. Hapishane koşulları da biraz zorlaştı. Kafamdaki plan 2-3 kitabımı Kürtçe ’ye çevirip Kürtçe yayınevlerine vermekti. Senin oyunun Haykırış - Kadın gibi kadın'ı da Kürtçe tiyatrosuna kazandırmayı özellikle istedim. Toplumsal bir yarayı konu ettiğimiz için özellikle erkekler için çok isabetli olur diye düşündüm. Umarım amaçladığımız şey olmuştur.
Bildiğiniz gibi şu an bütün hapishanelerde açlık grevleri devam ediyor. Belki yakın zamanda sonuçlanır. Umarım güzel gelişmeler olur.
Umarım bir gün özgür bir ortamda görüşme imkânımız olur. Bir gün hapishaneden çıksam seninle mutlaka görüşmek isterim. Bizim (tutsaklar ) içi harcadığın çaba, emek ve zaman çok önemli ve değerlidir. Bu dünyada sizin gibi vicdanlı ve güzel yürekli insanlar lazım ve inanıyorum ki sizin gibi insanlar daha da çoğalacak ve hayat anlamını bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar teşekkürlerimi, selam ve sevgilerimi iletiyorum.
Özgür yarınlarda görüşmek dileğiyle…
HACI NEHSAN
2 NOLU F TİPİ CEZAEVİ A-11
TEKİRDAĞ

İlişkili İçerik