"Neden 20-30 yıldır tek ve üç kişilik hücrelerde hapis yatıyoruz? Hırsızlar, katiller, rüşvetçiler… işlerini rahatça yürütebilsin diye mi"

“Yolsuzluk nedeniyle PTT 200 milyon dolar zarara uğratılmış. Posta ücretlerinin neden bu kadar pahalı olduğu anlaşıldı. İyi de PTT’nin zararını niye biz kapatıyoruz; PTT’yi biz mi zarara uğrattık? “Görülmüştür Ekibi” bir şekilde bu konuyu gündeme getirir mi?          

Hasan ŞAHİNGÖZ. 1 No’lu F-Tipi Hapishane C Tek 55. TEKİRDAĞ

 

***

 

21 Haziran 2021

Adil Abi,

                Merhaba. Sevgiyle kucaklıyorum.

                Bize biraz pahalıya mal oldu ama nihayet üçüncü mektubun (sorular) elime ulaştı. Birkaç kişiyle/mahpusla “röportaj” yapacağınızı düşünerek (kitabınızı kalınlaştırmamak için) cevapları elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım. Yine de 4 sayfayı geçti. İhtiyaç duyarsan, sen kısaltırsın.

                Yolsuzluk nedeniyle PTT 200 milyon dolar zarara uğratılmış. Posta ücretlerinin neden bu kadar pahalı olduğu anlaşıldı. PTT zaten genelde zarardaymış (demek açığa çıkmayan başka yolsuzluklar da var). İyi de PTT’nin zararını niye biz kapatıyoruz; PTT’yi biz mi zarara uğrattık?

                “Görülmüştür Ekibi” bir şekilde bu konuyu gündeme getirir mi?             

                                                                              ***

                Cumhuriyet’te, Mine Söğüt’ün köşesinden/yazısından öğrendim. İnternette “HADİ (Hak, Hukuk, Adalet İstiyoruz)” başlığıyla bir “kampanya” başlatılmış. Dileyen bu başlık altında isteklerini dile getiriyormuş.  Geçen gün Fox haberin etiketi de “istiyorum”du; “Bu etiket altında isteklerinizi bize iletin” dediler.

                Biliyorsun, Ümüş Eylül’ün bir önceki (Nisan-Mayıs-Haziran 2021) sayısının, Merhaba yazısının başlığı “İstiyoruz” idi ve bu başlık altında; hak, hukuk, adalet de dahil bir takım istekler sıralanıyordu.  Bahsini ettiğim kampanyanın Ümüş Eylül’ün Merhaba yazısıyla bir ilgisi var mı? Yoksa durum tamamen bir tesadüf mü? Gerçi başlık ve içerik aynı olunca bu kadar bir tesadüf çok zor ama…

                Son yaşanan gelişmeleri biliyorsun: Peker’in açıklamaları/itirafları ve devamı… Eğer hırsızların, rüşvetçilerin, mafyanın, katillerin, tecavüzcülerin… hakkında dava bile açılmayacaksa bizler (siyasiler, gazeteciler, aydınlar, avukatlar…) neden içerdeyiz?

                “Siyasi mahpuslar soruyor:  Biz Neden İçerdeyiz? Neden 20-30 yıldır tek ve üç kişilik hücrelerde hapis yatıyoruz?”

                Hırsızlar, katiller, mafya, rüşvetçiler… işlerini rahatça yürütebilsin diye (mi?!) Cevabı biz biliyoruz da, herkes bilmiyor.)

                “Rüşvetçiler, yolsuzluk / hırsızlık yapanlar; devleti, milleti soyanlar içeri, gazeteciler dışarı”

                Şimdilik böyle.

                Adil abi, bir kez daha sevgiyle kucaklıyor, kendine iyi bakmanı diliyorum. Bütün dostlara selamlar-sevgiler.

                Gelecek mektupta görüşürüz.

Sevgilerimle

Hasan ŞAHİNGÖZ

1 No’lu F-Tipi Hapishane C Tek 55

TEKİRDAĞ

 

Sorularla birlikte cevaplar ekte!

İlişkili İçerik