Ödemiş Cezaevi'nde A-4 kağıtlarına da el konuldu

Ödemiş T Tipi Kapalı Cezaevi’nde, tutukluların mektup yazmak için bulundurduğu A-4 kağıtlarına da el konuldu. Tutuklular, ayrıca koğuşlarda yapılan aramalarda "FETÖ'cüler bu ülkenin vatandaşı, sizler teröristsiniz" denildiğini aktardı.

İzmir’de bulunan Ödemiş Kaymakçı T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular, yakınları aracılığıyla maruz kaldıkları hak ihlallerini aktardı. Tutuklular, koğuşlarda yapılan aramaların arttığını ifade ederek, aramalar sırasında kendilerine sık sık "FETÖ'cüler bu ülkenin vatandaşı, sizler teröristsiniz" denilerek hakaretlerde bulunulduğunu kaydetti.
 
Öte yandan koğuşlarda bulunan radyoların toplatıldığını aktaran tutuklular, mektup yazmak için kullandıkları A-4 kağıtlara dahi el konulduğunu söyledi. Spor ve ortak faaliyetlerin ellerinden alındığını belirten tutuklular, cezaevi yönetiminin mektup ve kargolara el koyduğunu, kendilerine yaka kartı uygulamasının dayatıldığını ifade etti. 
 
Tutuklular, yaşanan hak ihlallerine karşı duyarlılık çağrısında bulundu. 
 
Konu ile ilgili görüşülen Cezaevi Müdürlüğü ise, “Güvenlik gerekçesi”yle telefondan cevap veremeyeceklerini ve savcılığa başvuru yapılması gerektiğini söyledi. 

İlişkili İçerik