"Tutsak olmaktan çıkıp rehin statüsüne geçeceğim."

30.01.2023/BOLU

Merhaba,

            Öncelikle sizlerin şahsında tüm dostlara selamlarımı iletiyorum.

            Ardı sıra yolladığınız iki yeni yıl kartını aldım. Teşekkürler.

            İdare ve Gözlem Kurulu sudan gerekçelerle tahliyemi 16 Mayıs 2023 tarihine erteledi. Bu demektir ki 4 Şubat’tan sonra tutsak olmaktan çıkıp rehin statüsüne geçeceğim.

            Bu yıl da 15 Şubat’ı, Dünya Anadil Gününü, 8 Mart’ı, Newroz’u ve 1 Mayıs’ı bir rehine olarak yoğun tecrit altında karşılayacağım. Bu anlamlı günleri bütün acısı ve sevinci ile yine kalbimde yaşayacağım. Mevcut iktidar özgürlük tutkusundan vazgeçmeyen bizlerden daha yüksek bir bedel ödememizi istiyor. Bununla bizleri korkutup sindirmek ve kendisine biat ettirmek istiyor. Umudumuzu kırmak ve diz çöktürmek istiyor. Ama başaramayacak!

            Şimdiden 8 Mart’ınızı ve Newroz’unuzu kutluyorum. O gün geldiğinde içimizdeki mavi kelebeği alanlardaki kitlelere doğru uçurtup coşku ve heyecanınıza ortak olmaya çalışacağız.

            “Min Silavek Wekiland” adlı şiirimi bir 8 Mart ve Newroz armağanı olarak gönderiyorum. Umarım ki gönlünüze göre olsun. Sizlere selamlarını yolluyor, 8 Mart ve Newroz’unuzu kutluyorlar. Tecrite ve diğer tüm hukuksuz uygulamalara rağmen iyi sayılırız. Moralimiz yüksek ve umutluyuz. Önemli olan da bu.

            İmkanlarımız ölçüsünde olup bitenleri anlamaya, öngörüde bulunup kendimizi ona göre konumlandırmaya, yaşam sevincimizi ve sağlığımızı fiziki, ruhsal ve zihni açıdan korumaya çalışıyoruz. Bizler nasıl dışarıdaki halkımızı, dost ve hevallerimizi düşünüyorsak; onların da bizleri düşündüğünü biliyor ve bundan güç alıyoruz.

            Özgürlükten, barış, adalet ve demokrasiden yana olan herkese selamlar. Kendinize iyi bakın ve esen kalın.

            Selam, sevgi ve saygılarımla.

Musa ŞANAK

F Tipi Hapishane

BOLU

İlişkili İçerik