Tutsak yazar İbrahim Şahin'den (Mircan Karaali) bir kitap değerlendirmesi

Tutsak Yazar İbrahim Şahin (Mircan Karaali)'den "Z Erguvan Yalnızlık" Değerlendirmesi...

Not: İbrahim Şahin, Mircan Karaali adıyla eserlerini yayınlıyor. Yakın zaman önce "Kaypakkaya Destanı" adlı şiir kitabı yayınlandı.

Mesrur Sabahoğlu’nun adıma imzalandığı "Z Erguvan Yalnızlık" kitabı da geldi. Duygunun damağında güzel tatlar bırakan şiirlere rastladım. Antiochehia’nın Antakya’ya terli yolculuğunu ... da Çukurova’nın bizden yana sıcağını da duydum. Emeğe ve anılara saygıyı da gördüm. Dağların serinliğini sağlayan Peri suyunun serinliği ile tırmandım Munzur’dan yukarı. Birde ırgatların yanık tenlerinde umut takip ettim, sonra defne kokusunun efsununu takılıp deniz üstünde koştum, ötelere… Umudun yolu nerelere çıkarsa… Bütün yitik adresler gibi Asi’nin kaderine denk… hep yukarıya akarak…

Şaştım kaldım; kokusunu takip edip onca yolculuk yapıp uğruna şu duvarları aşıp ovaların çöl sıcağında yandığım o defne omzumda taşıdığım bohçaymış.

Mesrur’un şiiri yolculuğumda, yeşillikler altına gizlenmiş patikaya girmiş. Kadir kıymet bilir, hayatın anlamına layık; arayıp soran, bu yüzden de incelikli fikre- duyguya yaslanan bir üretim çabası gördüm ben.

Mesrur’un adresi olmadığı için bu satırları ona yazamadım. Elektronik adrese de benim ulaşmam mümkün değil. Bundan dolayı da eğer imkân ve olanağın olursa bu duygu ve düşüncelerimi, umutları çok olsun dileklerimi de Mesrur ile paylaşırsan sevinirim.

İbrahim ŞAHİN
1 No’lu F Tipi Hps
C – 8 - 91
Sincan / ANKARA