Tutsaklara yollamak için pul ihtiyacımız var

Görülmüştür Ekibi olarak bizzat birinci elde tanıklarla, yani tutsakların hapishanelerden yolladıkları mektuplardan yola çıkarak sürgün haberlerini, işkence ve hak ihlallerini takip etmeye ve paylaşmaya çalışıyoruz.

Ekibimizden arkadaşlarımız fazla mesai yaparak tutsak adreslerini güncellemeye ve gelen mektupları bilgisayara aktarmaya çalışıyor.

Bu arada tutsaklara mektup ve boş kartpostal yollamaya devam ediyoruz. Boş kartpostal özellikle sürgüne yollanan tutsaklar için önemlidir. Yeni adreslerini yakınlarına - mektuplaştıkları insanlara bildirmek için ihtiyaçları oluyor. Bunun için yılda 2000 (bin) adet kartpostal bastırıyoruz. Bazı tutsaklara pul da yolluyoruz.

Tabi tutsak yakınları ve takipçilerimiz de duyarlı davranıyor, bize hem sürgünlerin yeni adreslerini bildiriyor hem de mektup kart yolluyorlar. Ama yetmiyor. Bizim de tüm politik tutsaklara yetişmemiz olanaksız. Sizin de bir adres alıp bir mektup arkadaşı seçmeniz gerekiyor. Son not: Görülmüştür ekibi olarak bize gelen her tutsak mektubuna yanıt veriyoruz. Gelen mektupların bazılarını bilgisayara geçiyoruz. Yayınlıyoruz. Basınla paylaşıyoruz.

Pul parasını da kendimiz ödüyoruz.

Devletten veya AB fonlarından veya tekellerden destek almıyoruz.

Takipçilerimizden de destek olarak sadece pul kabul ediyoruz. Ama duyarlı takipçilerimizin bize yolladığı pulların bittiğini söylemek ve pula ihtiyacımız olduğunu söylemek zorundayız. Pul kampanyasına destek olacak takipçilerimiz e posta ile bize yazarlarsa posta adresimizi verebiliriz.

E-posta adresimiz:

[email protected]

[email protected]