Tutsaklardan yeni Yıl mesajları gelmeye başladı... Siz kartlarınızı yolladınız mı?

Tutsaklardan yeni Yıl mesajları almaya başladık. Hacı Nehsan hem yolladığımız kiapları almış hem de yeni yıl için iyi dikeklerde bulunmuş. Takipçilrimize tekrar hatırlatmak istiyoruz. Politik tutsaklar sizden yeni yıl için kart- mektup bekleyecektir. Aşağıda tutsak yazar-ressam Hacı Nehsan'ın yolladığı faksı paylaşıyoruz. iletişim adresi:

Hacı Nehsan

2 No’lu F tipi Cezaevi A 11

Tekirdağ

 

12.12.2016

Merhaba Adil abi,

Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutluyor, selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Göndermiş olduğun koli ve iki kitabını aldım. Çok teşekkür ederim. Zahmet ettiniz. Kitaplarınızı hemen okudum. Ellerinize, yüreğinize sağlık. “Haykırış- Kadın Gibi Kadın” adlı kitabınızı daha önce okumuştum. Yine okudum. Bu kitabınızı Sibel abla (Özbudun) dört-beş yıl önce bana göndermişti. Ben de okuduktan sonra ziyaretime gelen üniversiteli bir kıza hediye etmiştim. O da çok beğenmişti. Hatta çok etkilenmişti. Bu kitabınız kadınlar üzerindeki şiddet ve baskıları fark etmek için açık bir çağrıdır. Hele oyun- piyes biçiminde yazmanız daha önem arz ediyor.

“Yolcu” adlı öykü kitabınızı da çok beğendim. Bu kitabınızı daha önce okumamıştım. Normalde çok öykü okurum. Ama bu öyküleriniz “biz”den birçok şey anlatıyor. Anlam dolu öykülerdir.

Bir kitabınızı Kürtçeye çevirmek istiyorum demiştim. Haykırış’ı Kürtçeye çevirmem ve Kürtçe tiyatroculara göndermem daha iyi olur diye düşünüyorum. Sonuç alırsam Yolcu’yu da çeviririm. Tabii siz izin verirseniz.

İki hafta önce J&J yayınevinden “Maha” ve “Arjenika” adlı iki tane Kürtçe kitabım yayımlandı. Öykü ve deneme. Bana da henüz göndermediler. Yakında gelir. İnce kitaplardır.

Her şey için çok teşekkür ederim. Özgür yarınlarda görüşmek dileğiyle, selam ve saygılarımlar.

Hacı

İlişkili İçerik