Cumhuriyet Gazetesi

AYM ve bakanlık hukuk garabetini seyretti, Cumhuriyet çalışanları bir kez daha cezaevinde

Gazetemizin eski yönetici ve çalışanlarının yargılandığı davada 5 yılın altına ceza alanlar için kararını veren İstanbul 27. Ağır, Ceza Mahkemesi (istinaf) onama kararını infaz savcılığına yolladı. Böylece 5’i eski 6 Cumhuriyet çalışanı cezaevine dönmek zorunda kaldı.

Alamayanlara duyuru: "Fotoğraf Köprüsü" albümü 2. baskıyı yaptı...

Görülmüştür grubu ile redfotoğraf grubunun ortak organize ettiği, 55 Tutsak ile 55 Fotoğrafçı buluşması, "İçeriden dışarı - dışarıdan içeri Fotoğraf Köprüsü" adıyla sergilenmiş sonra albüm olarak yayınlanmıştı.

1. baskı kısa sürede tükendi. 2. baskı yayınlandı.

Sergimiz ülkeyi dolaşmaya devam ediyor. 19 Mayıs'ta Batman'da olacak. Sonra sırasıyla Diyarbakır, İzmir...

Sürgünler - Sevkler ve Güncel Tutsak Adresleri Hakkında Yeniden

27.03.2016

 

SÜRGÜNLER VE ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ HAKKINDA YENİDEN

Görülmüştür Ekibi olarak web sitemizdeki (www.gorulmustur.org) adres listesini güncelliyoruz. (http://gorulmustur.org/icerik/guncel-tutsak-adresleri)

Bunun için mesai yapıyor, takipçilerimizin mesajlarından, basından ve tutsak ailelerinden bilgi alıyoruz.

Ölüme mahkum edildi

Edirne’deki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kanser tedavisi gören tutuklu Kemal Avcı, hastalığının 3. evresinde olmasına karşın tahliye edilmiyor. Avcı’yı en son 22 Ağustos Perşembe günü gören avukatı Aycan Çiçek, “O gece kanaması olduğu için hastaneye kaldırılmış, cuma günü yeniden kanama geçirmiş. Durumu gerçekten cezaevi koşullarında kalamayacak kadar ağır” dedi.