Erk Acarer

İnfaz değil ‘insafsızlık’ düzenlemesi: Suçluya af var, tweet atana yok

 

 

Korona salgını nedeniyle cezaevlerinden tahliyelerin bir an önce başlaması amaçlanıyor. Cumhurbaşkanı’na sunulan infaz düzenlemesi için kamuoyunda tepkiler oluşmuş, Recep Tayyip Erdoğan da kapsam hakkında rahatsızlıklarını dile getirmişti. Kamuoyunun en çok tepkisini çeken konular arasında ise ‘cinsel istismar’ ve ‘uyuşturucu’ suçları vardı. Erdoğan da bunları ‘kırmızıçizgisi’ olarak ele almıştı.

ETRAFINDAN DOLAŞILACAK

Ankara... İçerde zulüm, dışarıda ölüm... Elif ve Özgecan Zavar

Kanserle mücadele eden siyasi tutuklu Erol Zavar cezaevinde ölüme direniyor, Ankara’daki katliamda yaralanan eşi ve kızı ise ayrı ayrı hastanelerde tedavi ediliyor. Fantastik filmleri aratmayan yaşamlar Türkiye’yi kısa yoldan özetliyor! Katliamdan şans eseri kurtulmayı başaran ve iyileşmeye başlayan Özgecan ve Elif Zavar’ı ayrı ayrı hastanelerde ziyaret ediyoruz.

Bombanın tesirini güçlendiren bilyeler nedeniyle boğazından yaralanan Elif Zavar güçlükle konuşurken, “Biz şanslıydık, doktorlar zor toparladık dediler, nefes boruma gelmemiş, birkaç santimle kurtuldum” diyor.

Bebeğiyle bütün gün polisleri bekledi

Biberonlar, çocuk bezi, mama ve üst üste konulmuş bebek kıyafetleri… Polisler kapıyı çalarsa hepsi annenin eşyalarıyla birlikte alelacale bir bavula yerleştirilecek. Endişeli bir bekleyiş var. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Arzu Ceylan Oral, belki de birazdan 6 aylık kızı Zeynep Simay’la birlikte hiç istemediği halde evinden ayrılmak zorunda kalacak; parka değil, cezaevine doğru yola çıkacak. Suçu, iki yasal basın açıklamasında bulunmak!