Mehdi Boz

"DÖRT DUVAR BETON"

ÖLÜM BU GECE

 

Toprağın altında hiç beklemeyen

o derinlikten sessiz ve sinsice

süzüldü

bu şehre

Yarını karşılamaya hazırlanan nice

umutlu yürek donup kaldı sessizce

Gece vardiyasından dönen yorgun

işçiler

Çayları yarım kalacaktı uyuyanlar

Bir daha sabahı görmeyeceklerdi

Susan çocuklar bir daha ağlamayacaktı

Geceye

sığınan

firari aşklar yıkıntılar arasında

Kaybolup gün ağaracak Azrail’den

Arta

kalanlar umutla ellerini uzatacak

Elazığ hapishanesinden mektup var: " Faşizme inat daha iyi olmanın gayreti içerisinde olacağız"

Ben de, biz de her şeye rağmen iyi olmaya çalışıyoruz. Faşizme inat daha iyi olmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu zor koşullar altında iyi olmanın ötesinde başka bir alternatifimiz de yok.”

Mehdi BOZ. 1 No’lu Hapishane C-56. ELAZIĞ

***

28.11.2022

Merhaba

Sevgili Adil Hoca,

Elazığ hapishanesi bağımsız bir zulüm cumhuriyeti mi? Hasta Tutsak Mehdi Boz işkenceyi anlatıyor....

“Beni revire götüren personel beni merdivenlerden itti. Kollarımda, bileklerimde şişkinlikler meydana geldi ve ara koridorda ben ve Abdullah Acar saldırıya uğradık. Kafamda şişkinlikler meydana geldi keza Abdullah Acar da öyle. Yine Baran Barış Korkmaz arkadaşın parmağı da mazgal arasında ezildi. (…) Sosyalist basın ve yayınları alamıyoruz. İki ayda bir, bir tane kitap alabiliyoruz, bir de yeni yıl, dini bayramlar ve doğum günlerinde birer kitap alabiliyoruz. Günlük gazeteler, Yeni Yaşam ve Evrensel’i alamıyoruz, sohbetlere çıkamıyoruz.

Virüs de eşit davranmıyor adaletsizlik yapıyor.

“Zaten dünyada adaletsizlik had safhada. Virüs de eşit davranmıyor adaletsizlik yapıyor.  Adımıza gelen sosyalist basın yayın verilmiyor, koli gönderemiyoruz. Adımıza gelen koliler virüs bahanesiyle geri yollanıyor”

Mehdi BOZ. 1 Nolu yüksek Güvenlikli Hapishane C.56   ELAZIĞ

***

14.6.2020

                Merhaba

                Sevgili Adil HOCA

Elazığ Hapishanesinden Mektup Var: "Adımıza gelen koliler virüs bahanesi ile geri yollanıyor.Okuyacak Kitabımız Yok. "

“Bizler zaten tecrit altındaydık. Korona salgını ile birlikte tecridi daha da ağırlaştırdılar. Adımıza gelen Sosyalist basın-yayın verilmiyor, koli gönderemiyoruz. Adımıza gelen koliler virüs bahanesi ile geri yollanıyor. Oysa gelen kolileri depoya kaldırabilirler, daha sonra dağıtırlar, hem bizler mağdur ediliyoruz hem de ailelerimiz. Kaç aydır depoda kitaplarımızı değiştiremiyoruz. Zaten hücrede kişi başına 7 kitap bulundurabiliyoruz. Şu an okuyacak kitaplarımız dahi iyi yok. “

MEHDİ BOZ

1 No’lu Yüksek Güvenlikli Hapishane C-56 Elazığ

***

Merhaba

Hasta tutuklu Mehdi Boz'a şiir kitabı ile eldiven bile yasak

 

 

 

Elazığ Cezaevi’nde tutulan Mehdi Boz, hasta olmasına rağmen eldiven verilmediğini ve “Halkı isyana teşvik ediyor” denilerek şiir kitabının yasaklandığını aktardı. 

 

Elazığ 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde kalan Mehdi Boz, Mezopotamya Ajansı’na (MA) gönderdiği mektupla cezaevinde uğradığı hak ihlallerini yazdı. Boz, hasta olmasından kaynaklı kullanması gereken eldivenin, cezaevine alınabilecek eşyalar listesinde bulunmadığı için yasaklandığını aktardı.

 

Kanser olduğu halde tahliye edilmeyen hasta tutsaktan mektup var

"Hastanenin bana yazmış olduğu özel beslenme diyeti bana verilmedi. Kanser ve diğer hastalıklarım dışında böbreklerimde protein kaçağı var. Bu yüzden özel beslenme diyeti almam gerekir, bununla ilgili hala bir çözüm bulunamadı. "

MEHDİ BOZ 

1 NOLU YÜKSEK GÜVENLİKLİ HAPİSHANE   E-51   ELAZIĞ

***

                Merhaba Adil Hoca ;

                İyi olmanı, iyi olmalarınızı dileyerek selam ve sevgilerimi yolluyorum. 5 Eylül 2018 tarihli mektubunu aldım geçenlerde aldım. Teşekküreler.