Özgür Gelecek

Urfa T tipi hapishanesinde, hak gaspları devam ediyor

Urfa 2 No’lu T Tipi kapalı Hapishanesi’nde hak gaspları ve psikolojik baskılar her geçen gün artıyor. En temel ihtiyaçlar karşılanmıyor. 2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan kadın siyasi tutsaklar hapishane yönetimi tarafından uygulanan baskı ve hak gasplarını anlattılar.

Urfa 2 No’lu T Tipi kapalı Hapishanesi’nde hak gaspları ve psikolojik baskılar her geçen gün artıyor. En temel ihtiyaçlar karşılanmıyor. 2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan kadın siyasi tutsaklar hapishane yönetimi tarafından uygulanan baskı ve hak gasplarını anlattılar

İHD Mersin Şubesi: Hapishanelerde düşman hukuku uygulanıyor

Mersin: Hapishanelere yönelik artan hak ihlallerine karşı bugün İHD Mersin Şubesi basın açıklaması gerçekleştirerek, “Hükümet; özellikle siyasi tutsaklara âdeta düşman hukuku uyguluyor. Hükümlü ve tutuklulara esir gözüyle bakıyor” dedi.

“intikam davası”nda avukatlar 17 yılın peşinde

"Çoban’ın işlemediği bir suçtan ötürü ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası’na mahkûm bir şekilde 17 yıldır cezaevinde olması zaten yeteri kadar telafisi mümkün olmayan bir hal bile doğuruyorken; artık bir gün dahi Çoban’ın özgürlüğünden çalınmış kabul edilmelidir”