Ali Tanrıverdi

Tutsak Müzisyen Ufuk Kurtulmaz'dan mektup aldık

“Gönderdiğiniz kitaplar için ayrıca teşekkür ediyor fakat KHK diye yaşamı dışarıda olduğu gibi burada da Anayasal hukukla bağdaşmayan rejiminin yarattığı tahribatlar sonucu elime geçmediğini belirtmek isterim. İçeride yaşanan süreci ve uygulamaları anlatmakla geçirmek istemiyorum mektubumu ama bir 12 Eylül’ün günümüze uyarlanmış hali denebilir.”

UFUK KURTULMAZ M Tipi Kapalı C.İ.K A-7 Odası ERMENEK/KARAMAN

 

Mersin İHD: 'Cezaevlerinde hak ihlalleri artıyor'

"İçinde AK Parti ve Tayyip kelimesi geçen mektuplar suç unsuru sayılıyor. Cezaevleri Nazi kamplarına çevrilmeye çalışılıyor. Suç işleyen görevlileri uyarıyoruz. İşlediğiniz suçlar için er geç yargının önüne çıkacaksınız. Bunun takipçisi olacağız." 

İnsan Hakları Derneği (İHD) Mersin Şubesi, OHAL ilan edilmesinin ardından cezaevlerindeki hak ihlalleri konusunda derneğe başvuru sayısında büyük artış olduğunu açıkladı.

Hacer Koçak'tan tutsaklara mektup var

Kendisi de eski bir tutsak ve İHD yöneticisi olan, Görülmüştür Ekibi'ne destek veren Hacer Koçak'ın uzaklardan yolladığı "içeriye" mesajını paylaşıyoruz.

"Tüm özgürlüklerin bedel istediği bu yeryüzünde  büyülü bir ezgi sarıyor yaralarımızı,

ateş  kırmızısı karanfiller usulca örtüyor acılarımızı

ve zaferlerin ışığında kenetleniyor ellerimiz yeniden.

Ölüm kokusuna uyandığımız sabahlara inat

ÇOCUK ÖYKÜ’NÜN BALONLARINDAN SALYANGOZ DAVASINA YOLCULUK VE TEŞEKKÜR MESAJI

“Salyangoz davasıyla” ilgili yaptığım basın açıklamasına bizzat gelip dayanışma gösteren İHD Şube başkanı Ali Tanrıverdi’ye, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk’e, siyasi parti, örgüt ve demokratik kitle örgüt temsilcilerine, yazar, şair, sanatçı dostlarıma, konuyu gazetelerinde – dergilerinde - web sitelerinde paylaşan gazetecilere, telefonla ve mesajla destek sunan tanıdığım-tanımadığım tüm arkadaşlara, ayrıca davamı hiçbir karşılık beklemeden üstlenen İHD yöneticisi Av.