Görülmüştür Ekibi

55 Tutsak İle 55 Fotoğrafçının ortak sergisi Viyana'da Açılıyor

“İçeriden Dışarı – Dışarıdan İçeri Fotograf Köprüsü” Viyana’da

“Fotograf Köprüsü” adlı projede, 55 fotoğraf sanatçısı ile 26 ayrı hapishaneden 55 mahpus buluşturuldu. Amaç, sayıları her geçen gün artan siyasi tutuklu ve hükümlülerin varlığını dışarıdakilere yeniden ve sürekli anımsatmak. Bugüne kadar Türkiye’de birçok şehirde gerçekleştirilen sergi, 7 Eylül 2017 Perşembe günü Viyana’da, ÖGB’nin merkez binasında açılacak ve 17 Eylül’e kadar izlenebilecek.

Nuriye ve Semih Ölmeden! 4290 Olmasın!

İçerisinde Görülmüştür Ekibi'nin de olduğu 17 Kurumun Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için imzacı olduğu basın açıklamasını aşağıda paylaşıyoruz.

Nuriye ve Semih Ölmeden!...
4290 Olmasın!

KHK ile görevlerinden ihraç edilen binlerce insandan ikisi olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başlattığı açlık grevi 100. gününü geride bıraktı. Gülmen ve Özakça, açlık grevlerinin 76. günü tutuklandılar.

"Tutuşur Duvarlar Ardında Açlığa Direnen Canlar"

Görülmüştür  Ekibi’nden Gamze Yentür’ün Ölüm Orucu Direnişçileri Fatime Akalın ve Muharrem Kurşun ile Söyleşisi

19-22 Aralık katliamı ve direnişi üzerinden tam 17 yıl geçti.  Sermaye devletinin ‘Hayata Dönüş‘ adını verdiği katliam sırasında, 20 hapishaneye eş zamanlı operasyonlar yapıldı.  Bu operasyonlar sırasında 28 devrimci tutsak katledildi ve onlarcası yaralandı.

Tutsaklara Kitap ve Mektup Yollamak İçin 2 Eylül'de Buluşalım

TUTSAKLARA KİTAP VE MEKTUP YOLLUYORUZ

2 Eylül 2016 Cuma günü saat 13.00'da Mersin Merkez PTT önünde buluşuyoruz.

Görülmüştür Ekibi olarak hazırladığımız 1000 kartpostalı takipçilerimizden gelen pul desteğiyle tutsaklara yollamaya başladık.

Şimdi de Mersin İHD ile ortak etkinlik düzenliyoruz.

Mersin İHD ve Görülmüştür Ekibi olarak tutsaklara mektup ve kitap yollayacağız.

Tutsaklar için 1000 adet kartpostal hazırladık

Görülmüştür Ekibi hiçbir sponsor ve fon kabul etmeyen, farklı meslek gruplarından duyarlı insanların oluşturduğu; gönüllü, kolektif bir bileşimdir.

Yıllardan beri takipçilerimizin desteğiyle yürüttüğümüz faaliyetlerde dönem dönem, tutsaklara mektup-kart ve kitap yollamak için pul ihtiyacımız artıyor.