1 Yıldır Tek başına Hücrede Tutulan Ercan Binay'dan Mektup Var

“Üç beş gün önce tekli hücrelerden alınıp, üçlülere verildik. Bir yıldır tel başına olmak sıkıcıydı.  İlk gün temizlikle geçti tabi bu esnada sohbette ediyoruz.  Bir ara çenem dilim yoruldu. O kadar süre konuşmayıp, sonrasında yarım saat konuşmaktan yoruluyor insan.”

Ercan Binay

2 No’lu Yüksek Güvenlikli Hapishane  D/6  ELAZIĞ

***

Sevgili Adil, Merhaba

İyi olmanı diliyor selam ve sevgilerimi gönderiyorum hepinize. Uzun zaman oldu yazmayalı yazamadım... Şimdi yeni bir hücrede kısaca yazayım dedim.  Yeni olan hücre gerçekten yeni mi.  Omu bize yeni biz mi ona. Buna göre biz yeni oluyoruz ona göre.  Çetrefilli dünya işleri işte.

 

Üç beş gün önce tekli hücrelerden alınıp, üçlülere verildik. Bizim talebimiz yoktu en azından şimdilik yoktu. Bir yıl önce talep etmiştik idare olumsuz karar vermişti. Savcılığa yazıp tek kalmamız infaza aykırı... deyip suç duyurusu yapsak da.  Savcılık usulüne uygun... dedi öz olarak. Konuyu kapatmıştık. Benim düşüncem bizim bir daha yan yana getirilmeyeceğimizdi bir arada olmayacaksak ötesinin çokta önemi  yok. En iyi ihtimalle üçlülere dostların yanına verirler düşüncesindeydim.  Cemalettin yoldaş 11 ay sonra tahliye olacak. Bende bir iki yıl içinde sevk isterdim batıya doğru. Böylece iyice yerleşip mesken eyledik tekli hücreleri, tekli hücrelerde tek tutulsak ta yalnız dediydik. Neyse gel zaman git zaman bir seneyi geride kaldı. Geçen Perşembe gelip  yerlerimizin değiştirileceği söylendi. Ve buradayız....

 

Cemalettin yoldaşla beraberiz, aynı avluda volta atıp aynı masada  karşılıklı yemek yiyoruz.  Şaşkın mıyım, evet. Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü misali. Bir yıl önce bir damladan fırtına koparıp bir süreçte onca şey yaşatan idare, şimdi hiç bir şey olmamış gibi davranıyor ve bizi bir araya getiriyor.  Gel de kuşkulanıp şüphelenme, altında bir şey arama.  Bakalım ne çıkacak altından. Belki de hiç birşey yoktur tekli hücrelere ihtiyaç duydular düzenleme yaptılar ağırlaştırılmışları bir yere topladılar vb vb...

 

Neyse bizim için iyi oldu. Bir yılıdır tel başına olmak sıkıcıydı.  İlk gün temizlikle geçti tabi bu esnada sohbette ediyoruz.  Bir ara dedim ... çenem dilim yoruldu o kadar süre konuşmayıp sonrasında yarım saat konuşmaktan yoruluyor insan. Temizlik geçici hasarlarda yarattı.  Cemalettin yoldaş dolabı silerken elini kesti. Revirden malzeme alıp sarıp sarmaladık. Kaç gündür elini sıcak sudan soğuk suya sokmuyor, bilerek yaptın deyip takılıyorum.  Temizliğe tek kolla katılsa da işin çoğu bana kaldı.  Artık o esnada ne yaptıysam.  Benimde belime bir ağrı girdi. Oturup kalkmak dahi eziyete dönüştü.  Sonuç yaklaşık dört gündür birlikteyiz ikimizde iyileştik iyiyiz .

Sevgili Adil, değerli dost böyle işte durum bir çırpıda özetleyip yazdım.  Şu süreçte her yere benzer şeyleri yazıyorum. Herkese tekrardan çok selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Kendine iyi bak daha özgür koşullarda sohbet etmek dileğimle olanca içtenliğimle kucaklıyorum.  Cemalettin yoldaşında selâmlarını ileteyim. 

Sevgilerimle

     Ercan Binay

2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishane

D/6 ELAZIĞ

 

İlişkili İçerik