24 yıldır Tutsak olan Yılmaz Demir'den mektup var

“Süreci de takip ediyorsunuz. Unutmadan sizin göndermiş olduğunuz dergiler dışında bize dergi gelmedi. Senin değerli kitabın da bana ulaşmadı. Son çıkardığın kitabın hakkında söylüyorum. Gerçi bu ara kitap almıyorlar. Geçici bir süre için diyorlar. Ama bu da OHAL’in uzatılması gibi olabilir. “

Yılmaz Demir

M Tipi kapalı cezaevi A- 7

Ermenek - Karaman

 

9 Ocak 2017

Hocam merhaba,

Göndermiş olduğun dergileri aldım. Bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Size yazdığım mektuptan sonra dergiler geldiği için mektupta değinmemiştim. Bir kez daha duyarlılığından dolayı teşekkür.

Sizin de birebir takip ettiğiniz gibi birçok dergi, dernek kapatıldığı için dergiler daha da önemli oluyor. Bazen iki sefer okuyabiliyoruz. Derginin yeni ya da eski olması önemli değil. Bu konuda biz her zaman “Bir dergiyi ne zaman okursan o senin için yenidir” düşüncesindeniz.

Sevgili Adil Hocam, bu aralar nasılsın? Umarım iyisindir. Hep iyi olmanızı dilerim. Eskiden tiyatro etkinliklerin şehir şehir olurdu. Galiba bu aralar böylesi etkinlikleri yapmıyorsun. Ya da zamanın yoktur. Tiyatro çok farklı bir anlatma yöntemi. Daha etkili. Sahnede canlı olarak hem göze ve hem kulağa hitap ediyor.

Sevgili hocam; bu arada bizi soracak olursan iyi olmaya çalışıyoruz. Tüm arkadaşların kucak dolusu selamlarını gönderiyorum. Cezaevlerinin genel durumunu birebir takip ediyorsun. Özellikle FETÖ’ler içeri alındıktan sonra çok farklı bir durum ortaya çıktı. Gerçi dönem dönem böylesi uygulamalar oluyordu. Her şeye karşın öyle sıkıntı yaratacak bir durum yok. Çünkü 24. yılıma girdim, bu iktidarı tanıyorum.

Bu arada sevgili prensesim Öykü ne yapıyor? Umarım iyidir. Aman sağlığına dikkat etsin. Yıldızlarla ona selamlar gönderdim. Geçenlerde Mersin’de sel oluşmuştu. Televizyonda seyrettik. Bizim burada ise kar yağıyor. Sonra güneş çıkıyor. Sonra yağmur. İnsan şaşırıyor.

Kar yağdığında bizim genç arkadaşlar, “Gel kartopu oynayalım” dediler. Onları kırmadım. Kartopu oynadık. Çocukluğumuza gittik. Gelecek yıl dışarıda sevgili Öykü’yle beraber, kartopu oynama umuduyla diyorum. (..)

Biz yazdığımızda Adil Hocam şahsında hepinize yazıyoruz.

Süreci de takip ediyorsunuz. Unutmadan senin göndermiş olduğun dergiler dışında bize dergi gelmedi. Senin değerli kitabın da bana ulaşmadı. Son çıkardığın kitabın hakkında söylüyorum. Gerçi bu ara kitap almıyorlar. Geçici bir süre için diyorlar. Ama bu da OHAL’in uzatılması gibi olabilir.

Sevgili hocam; seni ve tüm aile fertlerini ve bizleri yalnız bırakmayan dostları en içten duygularla selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum.

Bu mektubu Salih arkadaşla beraber gönderiyorum.

Kendinize çok iyi bakın.

Özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımla

Yılmaz Demir

 

İlişkili İçerik