27 Yıldır tutsak olan Resul Kocatürk'ten mektup var

“Dışarının boğucu atmosferi burada daha berbat şekilde hissettiriliyor bir süredir. Sohbet, spor da dahil bütün sosyal etkinlikler, mahkemelerin lehimizde verdiği kararlara rağmen ısrarla uygulanmıyor ve var olan tecrit daha bir katı şekilde uygulanmaya özen gönderiliyor.”

22.04.2023

Merhaba Adil Hocam,

                15 Mart tarihinde gönderdiğin kartı 19 Nisan’da aldım. Teşekkür ederim. Ben de size 20 Mart’ta beraberinde sergi davetiniz üzerine kaleme aldığım ‘Çetir’ isimli öykünün bulunduğu taahhütlü mektup göndermiştim. Umarım almışsınızdır.

                Biyografiye dair notunu almıştım. Yalnız bu zor zamanlarda sizi bir de bunlarla meşgul edeyim istemedim. Biyografi konusunda haklısınız. Tekrar okuyunca gördüm ki uzun ve kısa olan her iki biyografi de kitabın konseptine pek uygun olmamış. Dolayısıyla onları iptal etmek iyi olur kanısındayım. Daha uygun olacağını düşündüğüm yeni bir metin kaleme aldım ve ekte gönderiyorum. (…)

                Biz de olabildiğince iyiyiz. Dışarının boğucu atmosferi burada daha berbat şekilde hissettiriliyor bir süredir. Sohbet, spor da dahil bütün sosyal etkinlikler, mahkemelerin lehimizde verdiği kararlara rağmen ısrarla uygulanmıyor ve var olan tecrit daha bir katı şekilde uygulanmaya özen gönderiliyor. Dergileri takip edebilme olanağımız büyük oranda ortadan kaldırıldığı gibi Evrensel, Yeni Yaşam vs. günlük basına erişim imkanı da yok edildi. Yine kitaplarımıza el konuldu, kitaplar sınırlandırıldı.

                Olur da seçimler ‘Tebdili mekanda ferahlık vardır!’ babında yeni bir iklimin vesilesi olursa bir ihtimal de olsa hem özgürlükler hem de ekonomik bakımdan içeride-dışarıda biraz olsun nefes alabilme imkanı doğar diye umuyorum.

                Bu temennilerimizle işçi, emekçi ezilen halkların eşit, özgür ve kardeşçe bir arada yaşayacağı bir dünya inancıyla siz sevgili OKAY ailesinin ve sizler şahsında Görülmüştür ekibinin BİRLİK-DAYANIŞMA ve MÜCADELE günü 1 MAYIS’ını kutluyor selam, sevgi ve başarı dileklerimizi iletiyorum.

Sevgilerimle

Resul KOCATÜRK

F Tipi Hapishane B-8

Hacılar/KIRIKKALE

NOT: Ek olarak 1 sayfa Biyografi ve teşekkür metni var zarfta.

 

 

İlişkili İçerik