"Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevinde işkence"

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Hapishanesinde Özgür tutsaklara yönelik sistematik olarak uygulanan psikolojik işkence fiziki saldıya dönüsmüş durumda.

Müebbet hapis cezasıyla tutsak edilen Fikret Kara'ya 3 gün boyunca hapishane infaz koruma memurları tarafından " Size zor kullanacağız,gereğini yapacağız.." seklinde tehditlerle baskı ve sindirme politikası uygulanıyor.

4 Ekim Perşembe günü götürüldüğü İnfaz Hakimliğinden hapishaneye dönüşü sonrası kaldığı koğuş önünde saldırı icin kalabalık grup halinde infaz koruma memurları bekliyor.İnfaz koruma memurlarının sözlü tehditleri fiziki saldırıya dönüşüyor.Fikret Kara'nın kolunu arkaya dogru bükerek,başını öne doğru bastırmak suretiyle saldırı başlıyor.

Fikret Kara direnmeye başlayınca 10 dakika kadar bir süre boyunca yere yatırılarak tekmeleme ve yumruklamayla darp ediliyor.Bu esnada sakat bırakmak maksadıyla kolu sert bir sert sekilde geriye bükülerek kırılmaya calısılıyor.Bu fiziki saldırı hakaret ve küfürlerle devam ederek kaldığı koğuşa götürülünceye kadar sürüyor. Çok gecmeden Hakan İnci ile birlikte kaldığı koğuşa Robokop kıyafetli,kalkanlı,coplu 20 kişilik infaz koruma grubu baskına geliyor.Fikret Kara ve Hakan İnci kol kola kenetlenmek suretiyle direniyorlar.İşkenceci gardiyanlar tarafından yerlerde sürüklenerek tekmeleniyorlar. Fikret Kara'nın bedeninin 10 farklı yerinde morluk,yara bere izleri oluşmuş durumda.Hakan İnci'nin boynunda,kafasında ve sırtında yaralanmalar olusmustur.

Not: Tutsaklardan Hakan İnci'nin annesi tarafından ekibimize iletilen bir haberdir.