Almanya’dan milletvekili, bakan, aydın ve gazeteciler tutsaklara yeni yıl kartı gönderdi

Dayanışma’nın Sesi Derneği tarafından yapılan çağrıya 40’ı aşkın Milletvekilli, Belediye Başkanları ve STK temsilcileri de katıldı.

Avrupa Demokrat Haber Merkezi

Almanya’nın Köln kentinde Türkiye’de tutuklu kalan alman vatandaşları ve siyasi tutsaklarla dayanışma çalışması yürüten “Dayanışma’nın Sesi Derneği” (Stimmen der Solidaritat) yılbaşı için siyasi tutsaklara kart atalım çağrısında bulundu. Dayanışma’nın Sesi derneği tarafından hazırlanan tutuklu listeleri tüm milletvekillere ve belediye başkanlarına yollandı. Aralarında HDP Milletvekilleri ve Belediye Başkanları, Aysel Tuğluk başta olmak üzere hasta tutsaklar, tutuklu alman vatandaşları ile tutuklu gazeteciler de yer alıyor. Dayanışma kelimesinin çok dilde yazılı ve “2022 yılın size sağlık ve mutluluk getirmesini en içten dileklerimizle istiyoruz. Özgür yarınlarda görüşmek dileğiyle” mesajı yazılı olan iki kartpostal hazırlandı.

  • Gökay Akbulut (Sol Parti)

  • Günther Wallraff

  • Peter Heidt (FDP)

  • Adil Demirci

  • Rolf Mützenich (SPD)

  • Cem Özdemir (Yeşiller)

40 ALMAN MİLLETVEKİLLİ VE BELEDİYE BAŞKANI YILBAŞI KARTI YOLLADI

Dayanışma’nın Sesi Derneği tarafından yapılan çağrıya 40’ı aşkın Milletvekilli, Belediye Başkanları ve STK Temsilcileri de katıldı. Aralarında yeni hükümette tarım bakanlığı görevine gelen Cem Özdemir, SPD Meclis Grup Başkanı Rolf Mützenich, Solparti’den Gökay Akbulut, FDP’den Peter Heidt ile CDU’nın Dr. Katja Leikert yanısıra gazeteci-yazar Günter Wallraff ve Kerem Schamberger, Kızıl Yardım Derneğinden Henning von Stolzenberg ile Dayanışma’nın Sesi derneğinin yöneticileri Adil Demirci ve Georg Krautrakemer’de var.

Dayanışma’nın Sesi Derneği ise düzenlediği adalet nöbeti, basın açıklamalar ve festivalle ile 2022 yılında da siyasi tutsakların sesini Almanya’da yükseltmeye çalışacağız mesajını verdi.

 

Kaynak: Avrupa Demokrat

İlişkili İçerik