"Bizim durumumuz ülkenin durumuyla paralel gidiyor"

18.03.2023

Merhaba Adil Ağabey,

İyi olman umuduyla size şahsınızda aileniz başta olmak üzere, “Görülmüştür Kolektifi “ne, “Karşı Sanat” a gönül veren bütün dostlara ve emek veren herkese sonsuz selam, sevgi ve minnet duygularımı paylaşıyorum. Sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

Gönderdiğiniz mektup (içinde Karşı Sanat’ın açacağı sergi duyurusu olan) hayli gecikmeli elime ulaştı. Nedeni de zarfa 1 Nolu T Tipi yazman yani zarfa yanlış adres yazman. Mektup bu sebeple kampüs içinde bir ay dolaştıktan sonra elime ulaştı ve dolayısıyla sergi için belirlenen süreyi aşmış olduk sanırım. Yine de isteğini üzere bir adet resim gönderiyorum. Umarım yetişir. Yetişmezse bir dahaki sergileri bekler… Canınız sağ olsun.

Bizim durumumuz ülkenin durumuyla paralel gidiyor. O iyiyse biz de iyiyiz. Değilse –ki değil- biz de iyi değiliz. Öyle bir coğrafya ki üzerinde boy verdiğimiz felaketin biri bitmeden bir öteki geliyor. Ama bu gelişen felaketler, en büyüğü. Hepimizin yüreği yanıyor. Bizler de burada her iki değişimi çok şiddetli hissettik. Ki, Amed’te de yıkım çok fazla. Neyse… uzatmak istemem bunu. Çünkü hatırladıkça can sıkıyor. Bir daha böylesi felaketlerin yaşanmaması dileğiyle bütün arkadaşlarımın selamlarını yolluyorum. Sağlıcakla kalın.

M. Enes TUNÇ

1 Nolu Yüksek Güvenlikle Hapishane C-15

DİYARBAKIR

İlişkili İçerik