Ermenek Hapishanesinden Mektup Var

Sevgili Adil Hocam Merhaba
Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşadığımız coğrafya Ortadoğu olunca bir kez daha acı hüzün ve gözyaşına tanık olduk. Bu yüreğimizi kabartıyor. Diğer tarafta insanlığa umut ışığı olan Rojava Devrimine tanık olduk. Rojava devrimi hem Daiş çetelerini kadim topraklardan çıkardı hem de insanlığa direnişi gösterdi. Tabi bu da moralimizi yükseltti. Yeni yıla dair umutlarımızı daha da güçlendirdi. Bu duygu ile senin ve tüm aile fertlerinin ve dostlarının yeni yılını en içten duygularla kutlar, yeni yılın özgürlüklere vesile olmasını dilerim.
Sevgili Hocam, yeni yıl kapıya dayanınca bende size bir kaç satırla hem yeni yılınızı kutlamak ve hem de hal hatırınızı sormak istedim. (…)
Sevgili hocam, çoktandır sizden haber alamayınca bir anlamda merak ettim. Size yazmıştım. Belki ulaşmamıştır. Bundan dolayı ev adresine yazmayı daha doğru buldum. Bir ara bu adresi sevgili prensesim vermişti. Umarım bu mektup size ulaşır.
Bu arada gönderilen “GÜNEY” dergilerini aldım. Bu dergi çalışmasında emeği geçen tüm can hevallerimi yürekten kutluyorum. Bizi yalnız bırakmadıkları içinde teşekkür ediyorum. Tabi bu konuda sizin emeğiniz çok büyük. Ne kadar ne kadar duyarlı olduğunuzu biliyorum. Teşekkürü bir borç biliyorum. Bu arada “GÜNEY “ için iki şiir gönderiyorum. Eğer uygun bulurlarsa değerlendirirler. Bizimde bu yönü ile “GÜNEY “ dergisine katkımız olsun.
(Gelen son “GÜNEY” dergisini vermediler. İnfaz Hakimliğine itiraz ettim. İtirazım kabul edilince alabildim.) (…)
Sevgili hocam bu arada merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum. Sevgili Öykücüğüm küçükken bizlere hep yazardı ve bu bizi oldukça sevindirirdi. Hatta tüm arkadaşlarla paylaşırdık. Çoktandır yazmıyor. Daha doğrusu size söylemiyor, siz yazmıyorsunuz. Eğer derslerin yoğunluğundansa bir şey olmaz.
Bu arada bizi soracak olursan genel anlamda iyi olmaya çalışıyoruz. Tüm arkadaşların kucak dolusu selamlarını gönderiyorum. Son olarak sosyal medya paylaşımından dolayı tutuklu olan arkadaşların tahliyesi ile sayımız 17'ye düştü. Bizi B bloğuna aldılar. Cezaevlerindeki genel uygulamaları takip ettiğin için değinme gereği duymuyorum.
Seni ve tüm aile fertlerini bir kez daha selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum.
Kendinize iyi bakın. Özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle.
Sevgi ve Saygılarımla
Hevaliniz Yılmaz DEMİR
M Tipi Kapalı Cezaevi
B-2
Ermenek/ KARAMAN

İlişkili İçerik