Ermenek Hapishanesinden mektup ve dergi isteği var

Güney v.d. dergilere yeni adresimizi ilettiğin için teşekkürler. Belki sana ilginç gelecek ama altı aydır bize hiç dergi gelmemiş. Siz de biliyorsunuz ki son bir yıldır cezaevlerinde uygulamalar ağırlaştı.

Yılmaz Demir M Tipi Kapalı Cezaevi A-7  Ermenek/ KARAMAN

 

***

Sevgili Adil Hocam Merhaba

Senin şahsında (…) barışa gönül veren tüm canları saygıyla selamlıyor, iyi ve sağlıklı olmanızı diliyorum.

 

Sizin kadar değerli mektup ve kartları aldım. Bu duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sevgili Öykücan’ın elini çizdiği kart çok güzeldi. Yine kendi tasarımı olan kart için çok teşekkür. Onu canı gönülden kutluyorum.

 

(…) Sevgili hocam; bu mektubu yazarken sevgili Ufuk Kurtulmaz arkadaşın çok özel selamları var. Mersin HDP il yöneticisi. Biraz seni konuştuk. Dışarıda tanışıyorsunuz. Umarım hatırlarsın. Pazartesi mahkemesi var. Umarım tahliye olur. Daha selamları gelmeden kendisi gelir.

 

Değerli Adil Hocam; Salih arkadaş “Pozantı” mağduru. Sana mektup yazıyor. Mersin’de oturan bir arkadaş. Ben sizi anlatınca İHD ile bir şeyler yapmak istemiş. Bunu sizinle paylaşmış. Bu konuda duyarlı olduğunuzu söyleyince Salih heval, yazdım. Daha genç bir arkadaş. Belirtmiş olduğu konular konusunda yardımcı olursanız çok iyi olur.

 

Bu arada son kitabını göndermişsen bile bana ulaşmadı. Belki biz daha Osmaniye’deyken göndermiş olabilirsin. Orada bir sürü mektup, kitap vs. kayboldu. O da o ara kaybolmuş olabilir.

 

Güney v.d. dergilere yeni adresimizi ilettiğin için teşekkürler. Belki sana ilginç gelecek ama altı aydır bize hiç dergi gelmemiş. Siz de biliyorsunuz ki son bir yıldır cezaevlerinde uygulamalar ağırlaştı.

 

Bizi soracak olursanız, genel anlamda iyi olmaya çalışıyoruz. Tüm arkadaşların kucak dolusu selamlarını gönderiyorum.

 

Senin şahsında aile fertlerini en içten duygularla selamlıyor, iyi olmanızı diliyorum. Sevgili Öykücan’ı özel kucaklıyor, öpüyorum. Derslerinde başarılar diliyorum.

Kendinize çok iyi bakın.

 

Özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle…

 

Sevgi ve saygılarımla

Yılmaz Demir

 

İlişkili İçerik