EŞ ZAMANLI OLARAK ÇOCUK CEZAEVLERİ KAPATILSIN DİYECEĞİZ!..

ÇOCUK CEZAEVLERİ KAPATILSIN GİRİŞİMİ OLARAK,

23 NİSAN HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, DİYARBAKIR VE MERSİNDE -BEŞ İLDE- YİNE EŞ ZAMANLI OLARAK ÇOCUK CEZAEVLERİ KAPATILSIN DİYECEĞİZ!..

ANKARA: 
20 Nisan 2014 de, Kızılay Güven Parkta saat: 14.00 -16.00 arası tüm bileşenlerin kitlesel katılımıyla, önlüklerimizle, tanıtıcı tüm görsellerimizle imza stantları açılacak, Kızılay ve Güvenpark içerisinde broşür dağıtımı yapılacak, çocuk cezaevleri konusunda görsel kayıtlar için, serbest kürsü çalışması ve sokak röportajları yapılarak, çocuk cezaevlerine ilişkin tanıtım ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

DİYARBAKIR:
20 Nisan 2014 tarihinde 14:00-16:00 saatleri arasında Diyarbakır Sümerpark’ta çocuklarla bir araya gelinerek, 20 Nisan günü çocuklarla balon, yüz boyama, uçurtma, top oynama v.b etkinlikleri yapılacaktır. Ayrıca oluşturulacak, serbest kürsüde konuşmaların yapılması sağlanacak ve çocuklarla röportajlar yapılacaktır. Aynı gün imza standımız da açık olacak ve önlüklerimizle kitlesel katılım sağlanacaktır. Yine 23 Nisan 2014 tarihinde Diyarbakır'da Sanat Sokağı, Konuk Evi, Balıkçılarbaşı, Parkorman, Eğitim-Sen önünde stantlar açacağız. Her bir standa bileşenlerden biri ev sahipliği yapacaktır.

İSTANBUL: 
20 Nisan 2014 Beyoğlu Galatasaray Lisesi Önü saat: 12.00 -15.00 arası tüm bileşenlerin kitlesel katılımıyla ve önlüklerimizle tanıtıcı tüm görsellerimizle imza stantları açılacak, broşür dağıtımı yapılacak yine serbest kürsü çalışması ve sokak röportajları yapılarak çocuk cezaevleri konusunda tanıtım ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

İZMİR: 
23 Nisan da Renkli uçurtmalarımız ve siyah balonlarımızla tüm bileşenler olarak ŞAKRAN CEZAEVİ'NE GİDİYORUZ. Araç kalkış yerleri Konak Büyükşehir Otoparkından Saat 13:00 de, Karşıyaka İskele'den 13:30 da araçlar kalkacak. Ayrıca Katılım yoğunluğuna göre Bayraklı ve Kaleden de araç kaldırılabilecektir. 

MERSİN:
21 Nisan da Saat 12.30 da, Özgür Çocuk Parkı önünde basın açıklaması yapılacak ve 10 -11 Mayıs tarihinde Mersinde yapılacak olan Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi Çalıştayına kadar sürecek olan imza kampanyasının da startı verilecek ve imza stantları Mersin’in farklı işlek bölgelerinde açık tutulacaktır. 
• Mersin Üniversitesi Çiftlikköy ve Yenişehir kampüslerinde, 
• Toros Üniversitesi kampüsünde 
• Çağ Üniversitesi kampüsünde 
• Mersin Forum alışveriş Merkezinde
• Özgür Çocuk Parkı önünde
• Tuhad-Fed önünde 

Tanıtım etkinlikleri kapsamında tüm şehirlerde olabildiğince, çocuk cezaevleri konusunda duyarlılık yaratabilecek sokak tiyatrosu etkinlikleri ve müzik dinletileri yapılacaktır.

DUYARLI KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGILARIMIZLA SUNAR VE DESTEKLERİNİZİ BEKLERİZ!..

İlişkili İçerik