Hasta tutsak Mehdi Boz'dan mektup var: "Hastane sevklerimiz doğru dürüst yapılmıyor ve yapıldığında da aylarca geciktiriliyor."

13.08.2023

Merhaba

Ağustosun kavurucu sıcağında sana ve tüm Aileye kucak dolusu selam ve sevgilerimizi yolluyor her anlamda iyi olmanızı diliyorum. Mektubunuzu belli bir süre önce aldım, teşekkürler. Bizler de faşizmin tüm baskılarına rağmen iyi olmaya çalışıyoruz.

6 Haziran 2023 tarihinde akşam kalbim biraz sıkıştı, kampüs içi hastaneye gittim. EKG çektiler oradan Şehir Hastanesi’ne götürdüler. Şehir hastanesinde de EKG çektiler, iki defa kan aldılar, film çektiler. Kardiyoloji Bölümü’ne kontrol yazdılar. Gece saat üçe doğru hapishaneye getirildim, aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü hastaneye kontrole götürülmedim. 19 Temmuz’da da suç duyurusunda bulundum. 21 Temmuz’da hastaneye götürdüler. Ultrason çektiler. Doktor tekrar film çekileceğini söyledi. 9 Ağustos’ta bu defa film için hastaneye gittim. Film çektiler, koşu bandına girdim ve daha sonucu öğrenemedim.

Hastane sevklerimiz doğru dürüst yapılmıyor ve yapıldığında da aylarca geciktiriliyor. Hastaneye gittiğimizde bu defa kelepçe mevzusuyla karşılaşıyoruz ve böylece tedavilerimizi engellemeye çalışıyorlar. Diğer sağlık sorunlarım da her gün biraz daha da ağırlaşarak devam ediyor. Oysa daha yeni 16 Mayıs’ta ihmalkarlık yüzünden Kamil Turanlıoğlu arkadaşımızı kaybettik. Zamanında hastaneye sevki yapılsaydı bugün bu durum olmazdı. Tüm bunlara rağmen hala keyfiyetçilik, ihmalkarlık ve sevklerimizin geciktirilmesi devam ediyor. Bakalım bu mevcut durum nereye kadar devam edecek? Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz.

            Arkadaşlar da iyiler, selamları var; okuyoruz, yazıyoruz böylece zaman da akıp gidiyor.

            Evet, Sevgili Adil Hoca, şimdilik kısaca belirteceklerim bunlar. Tülin Abla, Öykü ve değerli arkadaşlara da selam söyle. O güzel yüreklerinize de iyi bakınız.

Selamlar

Mehdi BOZ

2 Nolu Yüksek Güvenlikli Hapishane D-2

ELAZIĞ