Hasta tutsak şair Erol Zavar'ın aldığı acı haber

“Perşembe günü anneme telefon ettim ve abimin trafik kazasında öldüğünü öğrendim. İki gündür tansiyonum yüksek. Geçen hafta perşembe günü annemi telefonda aradığımda hem abimle hem de yeğenim ile görüşmüştüm. Seslerini duymuştum.”

Erol ZAVAR. F Tipi Hapishane A-tek-14. BOLU

19.02.2022

Sevgili Umut

Merhaba,

Nasılsın? Ben de iyi diyeyim iyi olsun kıvamında yaşıyorum.

Acayip zor, kötü bir haftayı geride bıraktım. Perşembe günü anneme telefon ettim ve abimin trafik kazasında öldüğünü öğrendim. İki gündür tansiyonum yüksek. Geçen hafta perşembe günü annemi telefonda aradığımda hem abimle hem de yeğenim ile görüşmüştüm. Seslerini duymuştum. Geçen pazar günü Aydın’dan Alanya’ya giderken Burdur’da kaza yapmışlar. Abim ölmüş yeğenim yaralı hastanede. Hayati tehlikesi yok bacakları ve leğen kemiği kırılmış. Abimin ölümünün acısı kadar yeğenimin de acı çekmesi böyle bir olayın tanığı olması canımı acıtıyor. Daha 14 yaşında genç bir kadın.

Dedim ya geldi mi üst üste gelir, diye. Aile pazar günü kazadan sonra hapishaneyi arayıp durumu bildiriyor, bana haber verilmesini istiyor. “Biz haber veremeyiz!” cevabı alıyorlar. Normalde haber vermeleri ve telefonla aileme ulaşmamı sağlamaları gerekirdi. Ama yapmadılar. Böylece cenazeye katılma talebimi de en baştan engellemiş oldular. Ben haberi aldığımda cenaze zaten çoktan kalkmıştı. Pazartesi bununla ilgili suç duyurusu yapacağım. Sonuç ne çıkar? 21 yıldır bütün suç duyurularımda olduğu gibi çıkar. Yani “kovuşturmaya yer olmadığına!” karar verir savcılık. Daha benim suç duyurumla ilgili dava açıldığını tarih yazmadı!

Neyse bu tatsız konularla seni de bunaltıp canını sıktım, kusuruma bakma.

Şimdilik böyle diyeyim. Kendine iyi bak. Selam ve sevgiyle.

Erol ZAVAR

F Tipi Hapishane A-tek-14

BOLU

 

İlişkili İçerik