Hasta Tutsak Zeynel Karabulut'tan çocuklara mektup var

“Ben cevabını demir parmaklıklı penceremden gözüken gökyüzüne yazdım. Senin o güzel, temiz duygularını kuşlar, güvercinler senin duygularınla gökyüzüne yazılan o düşüncelerini okuyorlar. Kendi dil ve beden hareketleri ile zafer işareti yaparak “Kazanacaksın, Kazanacağız” diye sana selam söylüyorlar. “

ZEYNEL KARABULUT F TİPİ HAPİSHANE. B-17. HACILAR- KIRIKKALE

Merhaba Göndermiş olduğun kartlar elime ulaştı. İyi olmana/olmanıza sevindim. Dostlar, Erdi, Sidal yoldaşım ve ben gayet iyiyiz. Uğraşıp gidiyoruz.

Sevgili Öykü Can uzun zamandır senden mektup alamıyordum. Mektubun gelince hemen seni hayal etmeye başladım. Kapıdan içeriye o afacan silüetin girdi. “ Zeynel amca ben geldim. Artık o minik yoldaşın olarak değil, genç yoldaşın olarak geldim. Haydi bir çay demle de oturup karşılıklı çay içelim. Hem de sohbet edelim…” vs. söylemlerin kulaklarımda çınlar gibi oldu. Ben de sana uzun süredir yazamamanın vermiş olduğu mahpuslukla senin söylemini harfiyen yerine getiriyorum. Bu arada kendimi sana affettirmek için acaba ne yapsam da şu minik pardon genç yoldaşımın gönlünü kazansam diye çırpınıp duruyorum. Aklıma bileklik yapmak geldi ve hemen yapıyorum. Bileklikleri yapıp bitirdikten sonra masaya bırakıyorum ve kalemi alıp yazmaya başlıyorum. Öyle asma suratını. Sadece sana değil, annene ve babana da yaptım. Umarım beğenirsin/beğenirler. Ha şöyle gül.

Kıyımların ve savaşların ortasına kurulan dünyanın en masum çiçekleri gençler, yaşamla değil ölümle tanışıyorlar. Süren bu haksız savaşların tarihsel ve kimliksel sahipleri ancak ve ancak halkların meşru savaşımı, mücadelesi sonucu tarih sahnesinden silinip yok olacaklardır. O genç fidanların toprağa değil yaşama sarılmaları için bu haksız savaşa karşı seslerini yükseltmelerinin zamanı gelmedi mi? O ışıldayan gözlerindeki evet tüm insanlığın eveti olarak tüm yerlerdeki tüm dillerden, lehçelerden gökyüzüne yazılsın.

Ben cevabını demir parmaklıklı penceremde gözüken gökyüzüne yazdım. Senin o güzel, temiz duygularını kuşlar, güvercinler senin duygularınla gökyüzüne yazılan o düşüncelerini okuyorlar. Kendi dil ve beden hareketleri ile zafer işareti yaparak “Kazanacaksın, Kazanacağız” diye sana selam söylüyorlar.

(…) Zeynel Karabulut

İlişkili İçerik