Hasta tutsaklardan Zeynel Karabulut kitap istiyor

Sevgili Adil Can Merhaba!

Göndermiş olduğun kart ve yazın geldi. İyi olmana-olmanıza sevindim. Bende, bizlerde gayet iyiyiz, tabi ki sağlık sorunları halen devam ediyor ve ciddi boyutlara ulaştı. Ama o kadar da önemli değil.

Sevgili Adil Can, kadın konusunda yazmış olduğun yazıyı okudum. Bu konu öyle bir iki cümleyle geçiştirecek bir şey değil. Rojava’da, Şengal’de yaşanan vahşeti belli ölçüde takip etmeye çalışıyorum. Özellikle böylesi kaotik ortamda yaşananlar çok vahim bir boyuta ulaşmış durumda. Tüm bunlara rağmen yaşadığımız coğrafyadaki kadın-cinsiyetlerine karşı. Devrimci-ilerici-demokrat, aydın, birey grupları gerekli refleksi sergilemiyor. Ortak bir tutum alınmıyor. Bu da yaşanan bu çalkantılı durumun içinde kayboluyor. Toplu örgütsel karşı duruşlar sergilenmediği sürece bu abluka kolay kolay dağıtılmaz. Özellikle kadınların bu konuda örgütlü bir şekilde seslerini daha gür çıkarmaları gerekiyor. Erkeklerin bu konuda (devrimci-komünist-demokrat-aydın…) sadece destek olmaları gerekiyor.

Sevgili Adil Can bir konuda senden destek olmanı bekliyorum. En azından koşul ve olanakların dahilinde. Senin belli, yayın evleriyle belli ölçüde ilişkin olduğunu tahmin ederek. yeni çıkan kitaplardan ( Roman-şiir-teorik) seçimini sana bırakıyoruz, toparlar gönderirsen seviniriz. Erdi Sidol yoldaşım müebbet olduğundan tekli hücrelere alınma durumu var. Öncellikle bu yoldaşıma yardımcı olursan sevinirim.

Bu arada patika kitap yayın evinden 2 kitap geldi. Arkadaşlara bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sevgi-selamlarımı gönderiyorum. Bak seninle sohbete daldım, Minik yoldaşımla sohbet etmeyi unuttum. Kaşlarını da nasıl çatmış.   

Sevgili Öykü, minik yoldaşım. Tamam sana minik yoldaşım demiyorum. Biliyorum artık kocaman oldun. Ama sen benim yüreğimde hep minik yoldaşım olacaksın. Eh artık suratını asma ve kaşlarını da çatma. Ne yapıyorsun-ne ediyorsun bu aralar. Bu yaz tatilin nasıl geçti. Bana bol bol anlat. Biliyorum bana dargınsın uzun süredir sana yazmadığım için. Ama inan ki hep aklımdasın. Biraz sağlık sorunlarından olsa gerek. Birazda diğer işlerim vardı ondan dolayı yazamadım. Eh, artık barıştık mı? Haydi, artık nazlanma ver elini barışalım. Barıştığımıza göre artık bir dahaki mektupta sohbet ederiz olmaz mı? Ha bu arada annene de bol selam söylersin.

Sevgili Adil Can bana şimdilik müsaade, tüm arkadaşlara, dostlara bol selam söylersin. Kendinize, kendine iyi bak. Dostlardan, yoldaşlardan ve benden sevgiler. En kısa zaman diliminde görüşmek umuduyla. Sevgilerimle

Zeynel Karabulut

F Tipi Hapishane C-7

Hacılar/KIRIKKALE

İlişkili İçerik