Hasta tutsaklardan ALİ BABA ARI'dan mektup ve rapor

Görülmüştür notu: Hasta tutsaklardan Ali Baba Arı'nın mektubunu ve raporunu yayınlıyoruz. Arı, rapora rağmen "tahliyesine gerek yok" diye geri hapishaneye yollanmış. tam 21 yıldır hapishanede olan Ali Baba Arı'nın TTB gibi bağımsız bir kurumdan rapor alması gerekiyor.

"Merhaba güzel dostlar

20.01.2014

Çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim dostlar kendimle ilgili. 20 yıldır içerdeyim. Ve bu 20 yılın 9 yılını da tek kişilik soğuk bir mezar içinde geçirmişim. Yaşadığım onca badireler en azından da 19 Aralık Katliamı var. Sürgün, sevkler sayısını bilmediğim günler Uzun Süreli Açlık Grevleri, yani diyorum sadece burdan hareketle bakıldığında bir insan ne kadar sağlıklıdır sonucuna varılır herhalde, öyle değil mi? Öncelikle '97 yılından beri Hepatit B hastasıyım ve böbrek dediğim fakat bir türlü Dr'larla bu kanıda buluşamadık. Onlar boyun fıtığından kaynaklı olduğunu söyleye durdular. İyide benim omurilik bölgesinde bir sorunum yok, dediysem de olmuyor. Yanlarım ağrıyor. Son zamanlarda gündem gazetesine verdiğin mektupta geçtiği gibi hem nefes alma problemi ve hem de ışığa, sese karşı aşırı duyarlı olma. Öyle ki ışık konusunda arkadaşlar espriyle karışık " karanlığın prensi ve bilmem  elektrik parası senden almıyorlar lambaları açık tut" vs. vb. söylüyorlar.

Dediğim gibi bazı tetkik sonuç raporları var. Onunla beraber bilinmeyen bazı yanların da bilinmesini istedim onun için başınızı ağrıttım kusura bakmazsınız umarım. Görüşünceye dek herşeyin gönlünüzce olmasını umuyor, en içten selam sevgiler gönderiyor ve dostça kucaklıyorum. Hoşçakalın. Birde resim gönderiyorum raporla beraber.
 
Ali Baba Arı
1 Nolu F Tipi Hapishanesi
C Tek 54
Tekirdağ

İlişkili İçerik