İşkenceci Olarak Nam Salan Haydar Ali Ak Yine İş Başında

Edirne F Tipi Hapishanesi'nden İşkence Haberleri Geldi

Tam da Edirne F Tipi Hapishanesi'nde kalan Alaattin Çakıcı'nın; annesinin Cenaze Töreni'ne katılabilmek için aldığı 'dışarıya çıkma özel izni'nin(hem de 36 saatlik bir izin), bütün haber sitelerinde dolaştığı şu anlarda; Politik Tutsaklar'dan başka suç duyuruları gelmeye devam ediyor...

Daha önce de benzer haberlerle gündeme gelen Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden; tutsak Bozan Açlan, bir ziyaretçisi aracılığıyla mesaj yolladı. Mesajı aynen aktarıyor ve özgür basını konuyu araştırmaya davet ediyoruz.

"Merhaba, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde yatan tutsak yakınım adına yazıyorum. Cezaevine tayin olan yeni müdürleri daha önce tutsaklara uyguladığı işkencelerle baskılarla meşhur olmuş Haydar Ali Ak'ın, şimdilerde tekrardan tutsaklara gerçek yüzünü göstermeye başladığını bana aktardı.Tutsaklara gönderilen eşyaları geç veriyor, hatta bazı eşyaları dergileri ve kitapları vermiyor ama İŞİD yanlısı dergileri bizim tutumumuz belli diyerek cezaevinde dağıtıyor ve tutsaklara psikolojik şiddet uyguluyor.Tutsaklar buna sessiz kalmayacaklarını Partiler'den Cezaevi İnceleme Heyetleri istediklerini, ama bunun dışarıda da duyulmasını sessiz kalınmamasını istediler."

Haydar Ali Ak, Politik Tutsaklar'ın Tekirdağ F Tipi Hapishanesi'nden tanıdığı bir isimdir. Tekirdağ'dan Edirne'ye sürülen tutsakların; parçalanan beyaz eşyalarının(televizyon vs.), hatıra olarak sakladıkları fotoğrafların-mektupların, kuşların, ilaçların...daha sayılabilecek en temel kullanım gereçlerinin yokedilmesinin henüz hiçbir açıklaması dahi yapılmamıştır. Bu ihtiyaçların zaruriyetinden; tutsaklar tekrar yığınla masrafa sokulmuşlardır. Ve Tekirdağ'dan Edirne'ye sürgün edilen tutsakların ardından; Haydar Ali Ak'da görevine-uygulamalarına Edirne'de devam etmeye başlamıştır. Daha öncesinde Tekirdağ F Tipi Hapishanesi'nde işkence uygulamalarından ötürü; Haydar Ali Ak hakkında yapılan suç duyurularını, aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.371270502942295.84308.10569657...

http://www.radikal.com.tr/turkiye/tekirdag-f-tipinde-ne-oluyor-1062170/

http://www.ozgur-gundem.com/haber/36504/haydar-ali-ak-h-l-isbasinda

İlişkili İçerik