OKURLARA DUYURU: SİTEMİZDE HANGİ YAZILARA NEDEN YER VERMİYORUZ

TAKİPÇİLERİMİZE DUYURU

"gorulmustur.org" ekibinin paylaşım ve duyuru yapmak isteyen üyelere ricası:

"Çok güzel sanatsal ürünlerimiz olabilir, değişik toplumsal sorunlara dair oldukça yerinde paylaşımlar yapabiliriz. Ancak bu site (www.gorulmustur.org) ve Facebook bağlantısı olan "Görülmüştür", bu faaliyetlerin/duyuruların 'doğrudan' adresi değildir. Bu paylaşımlar için sanal veya değil yüzlerce yayın organı/site var; kişi ya da grupların sayfaları var.

Dikkat edilirse, gorulmustur.org ekibinden arkadaşlarımızın diğer alanlardaki üretimlerine de -eğer hapishanelerle ve tutsaklarla ilgili değilse- yer vermiyoruz.

Tutsak mektup yazı şiir ve çizimleri önceliğimizdir. Bunun yanı sıra güncel hapishane temalı yazı, makale ve raporlara da yer veriyoruz. Tutsakların kitapları hakkında yazılan metinleri - tanıtım yazılarını da yayınlıyoruz.

Amacımız halen 'içeri'deki insanların seslerini duyurmak, sorunlarını yansıtmak, seslerini, ürünlerini, fotoğraf ve mektuplarını sizinle paylaşmaktır. Bunun yanı sıra "Bir adres de sen al bir mektup da sen yaz" şiarıyla 'dışarı'dan 'içeri' kurulan köprüleri arttırma ve sağlamlaştırma gayemizde de ısrar ediyoruz.

Sitemizde/sayfalarımızda paylaşım yasak değil. biz yasaklara karşı olduğumuz için buradayız. yasaklanan tutsak seslerini duyurmaya ve tutsaklara ses vermeye çalışıyoruz. Okurlarımızın [email protected] adresine veya özel e-postalarımıza yolladığı -hapishanelerle ve tutsaklarla ilgili- güncel paylaşımlara yer verdik, veriyoruz, vermeye devam edeceğiz.

Görülmüştür Kolektifi

Karikatür: Mehmet Boğatekin, Burhaniye Hapishanesi